جلالی:

رژیم صهیونیستی باید تاوان اقداماتش را بدهد

رژیم صهیونیستی باید تاوان اقداماتش را بدهد

به گزارش محفل، یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که ظلم رژیم صهیونیستی تنها به اقدامات ضد فلسطینی ها منتهی نمی گردد، اظهار داشت: اینها افراد بسیاری را در کشورهای دیگر به قتل رسانده اند؛ هم اکنون زمان آن رسیده که تاوان اقدامات خویش را پس بدهد.حجت الاسلام حسین جلالی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به تحولات اخیر در فلسطین اظهار نمود: هنوز همه جبهه ها ضد اسرائیل فعال نشده و تنها جبهه غزه که جبهه ی کوچکی است که سالها در تحریم بوده، فعال گشته است.

وی به عرضه تحلیلی در رابطه با جبهه های مختلف ضد رژیم صهیونیستی پرداخت و اظهار داشت: جبهه های جنوب لبنان، جولان سوریه و همینطور کرانه باختری هنوز فعال نشده اند؛ امروز در جریان نیستیم که رهبران فلسطینی چه نقشه ای برای آینده دارند اما به نظر می آید که آنها درحال فعال سازی سایر جبهه ها هستند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: اگر جبهه های دیگر فعال شوند، دیگر در محاصره ۴ جبهه قدرت مانور از رژیم صهیونیستی گرفته می شود؛ حرکات کوری که این رژیم آغاز کرده و به صورت مبهم درحال ریختن آتش بر سر مردم غزه هستند، نشان از سردرگمی آنها است چونکه هیچ طرح و برنامه ای ندارند و شرایط طوری شده که اصلاً امکان آتش بس دیگر وجود ندارد و آنقدر شرایط جنگی شدید می باشد که آتش بس را نه دشوار بلکه محال کرده است.

جلالی اظهار داشت: زمانی بود که ۱۰ گلوله از سمت حماس شلیک می شد و ۲۰ گلوله از سمت رژیم صهیونیستی و ۵ نفر از این سمت به شهادت می رسیدند و ۴ نفر از آن سمتش کشته می شدند و شروطی برای آتش بس مطرح می شد و مورد پذیرش قرار می گرفت اما هم اکنون زمانیکه اسرائیل بیشتر از هزار نفر کشته و مفقود و قریب به ۲۰۰ نفر اسیر دارد و ۷ شهرکش سقوط کرده است، می خواهد با چه شرایطی آتش بس کند؟

وی خاطرنشان کرد: فقط یک شرط برای آتش بس وجود دارد و آن هم محو شدن اسرائیل و پذیرش انتخابات در فلسطین است. این حجم از آتش روی غزه که واقعا زیاد است و همینطور محاصره کامل غزه نشان از بی برنامگی و سردرگمی اسرائیلی ها است. آنها حقیقتاً ذلیل شدند و هیمنه شان شکسته شده است و ابتکار عمل را از دست دادند و سردرگم هستند؛ آدم سردرگم هم مانند گرگی است که در بن بست قرار گرفته و زوزه می کشد و چنگ می اندازد؛ رژیم صهیونیستی هم اکنون در بن بست سختی قرار گرفته است و دیگر آبرویش در دنیا رفته است؛ امروز دیگر این رژیم در دنیا هم اعتبار بین المللی، اطلاعاتی و امنیتی خویش را از دست داده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: امروز با عنایت به حجم افرادی که پا به فرار گذشتند و همینطور حجم سربازانی که دیگر حاضر به جنگ نیستند و فراخوانی که برای بازگشت نیروهای ذخیره صادر شده اما این نیروها سر باز می زنند، حتی اگر آتش بسی صورت بگیرد، اگر اسرائیلی هم وجود داشته باشد، نمادین است و مردم دیگر در اسرائیل نمی مانند؛ نه شرایط داخلی و نه شرایط بیرونی هیچ کدام با اسرائیل همراهی ندارد؛ ازاین رو حقیقتاً آهنگ نابودی رژیم صهیونیستی نواخته شده است.

جلالی در ادامه ضمن اشاره به تلاشهای مقامات رژیم صهیونیستی و رسانه های حامی آنها در جهت مظلوم نمایی این رژیم اظهار داشت: این دیو بد سیرت قابل بازسازی نیست چونکه در ذات گرگ جنایت و درندگی و کشت و کشتار وجود دارد و زمانیکه این خصوصیت ها در ذات اوست، دیگر امکان بازسازی وجود ندارد؛ نزدیک به ۷۵ سال است که هرچه نگاه می نماییم در پرونده آنها کودک کشی و تخریب خانه ها و مزارع مردم و تحقیر و ویرانی است.

این نماینده مجلس با تکیه بر این که ظلم اسرائیل تنها به اقدامات ضد فلسطینی ها منتهی نمی گردد، اظهار داشت: آنها در همه جا مبادرت به تشکیل و پشتیبانی از گروههای تروریستی کرده اند و از غرب آسیا و کشورهای آفریقایی گرفته تا در ایران هر زمان که اراده می کردند افرادی را به شهادت می رساندند؛ اینها افراد بسیاری را در کشورهای دیگر به قتل رسانده اند؛ هم اکنون زمان آن رسیده که تاوان اقدامات خویش را پس بدهد.

جلالی در انتها بر ضرورت برگزاری هرچه سریع تر اجلاس سازمان کنفرانس اسلامی تصریح کرد و اظهار داشت: این سازمان باید سریع تشکیل جلسه دهد و نه در رابطه با آتش بس بلکه در رابطه با معلوم کردن تکلیف اسرائیل تصمیم گیری کنند و اعضای این سازمان به تعیین حکومت فلسطینی ها به هر مدلی که امکان پذیر است، تن بدهند؛ هم اکنون زمانی است که سازمان کنفرانس اسلامی باید در رابطه با فلسطین تصمیمی قاطعانه و جدی بگیرد.
1402/07/26
08:28:09
5.0 / 5
244
تگهای خبر: انتخابات , پرونده , حامی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل