جنتی در جلسه امروز شورای نگهبان:

راه مجاهدان شهید ادامه دارد

راه مجاهدان شهید ادامه دارد

به گزارش محفل، دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: هرکسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد باید خودش را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجد.


به گزارش محفل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز (چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲) این شورا با گرامیداشت سالروز شهادت امام جواد (ع) عنوان کرد: دوشنبه این هفته مصادف با سالروز شهادت امام جواد (ع) بود. این مناسبت را تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ می خواهم به ما توفیق پیروی از ایشان را عنایت فرماید.
ایشان در ادامه اضافه کرد: تبیین فرهنگ انتظار و پاسخ به شبهات مهدویت از اقدامات مهم امام جواد (ع) بود
جنتی تصریح کرد: ایشان هم با سیره عملی، هم با نامه هایی که نگاشتند و هم با احادیثی که بیان فرمودند در جهت تبیین فرهنگ انتظار قدم برداشتند.
دبیر شورای نگهبان ضمن اشاره به نامه امام جواد (ع) به یکی از یارانش به نام علی بن مهزیار که از اصحاب امام رضا (ع)، امام جواد (ع) و امام هادی (ع) بود، اظهار داشت: ایشان در آن نامه از خواص با بصیرتی که در طول تاریخ وظیفه خویش را به درستی انجام می دهند، قدردانی کردند.
توصیه به مطالعه دستنوشته های چمران
وی به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران هم اشاره نمود و بیان نمود: ایشان مجاهدی عارف و مصداق هجرت فی سبیل الله بود. شهید چمران نشان داد نعمت های دنیوی اگر عامل تقرب به خداوند نباشند، ارزش دل بستن ندارند.
جنتی اظهار داشت: در طول تاریخ بسیار کم هستند کسانی که جهاد را بخشی از زندگی عارفانه خود قرار داده باشند و شهید چمران از این معدود انسان هاست.
وی با اشاره به اینکه حیف است جوانان ما با دست نوشته های شهید چمران مانوس نباشند، تصریح کرد: شیفتگی و عشق شهید چمران به خداوند در دست نوشته ها و بویژه وصیت نامه او قابل مشاهده می باشد.
دبیر شورای نگهبان عنوان کرد: وصیتنامه عارفانه شهید سلیمانی و جهاد و شهادت عظیم این شهید نشان داد راه مجاهدانی مانند شهید چمران در این سرزمین ادامه دارد.
جنتی خاطرنشان کرد: هرکسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد باید خودش را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجد.
منبع:

1402/04/01
20:08:56
5.0 / 5
290
تگهای خبر: شورای نگهبان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل