سابقه هشدار رهبری به معتقدان امتیازدهی به غرب

سابقه هشدار رهبری به معتقدان امتیازدهی به غرب

به گزارش محفل، رهبر انقلاب اسلامی امروز گفتند: بر خلاف خیال اشتباه برخی افراد، دشمنی های استکبار و صهیونیسم جهانی با ملت ایران، بر اثر عقب نشینی های موضعی کمرنگ یا محو نمی گردد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای بامداد امروز؛ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ در قسمتی از بیانات شان در سی وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، با اشاره به این واقعیت که بر خلاف خیال اشتباه برخی افراد، دشمنی های استکبار و صهیونیسم جهانی با ملت ایران، بر اثر عقب نشینی های موضعی کمرنگ یا محو نمی شود» خاطرنشان کردند: در موارد مختلفی عقب نشینی های ما سبب شد آنها جلو آمدند و بیشتر متعرّض شدند؛ چونکه هدف اصلی آنها بازگرداندن ایران به دوران پیش از انقلاب یعنی دوران وابستگی و بی هویتی است.
ایشان افزودند: در بعضی دولت های این چند دهه، افرادی معتقد به عقب نشینی و امتیاز دادن بودند اما در یکی از این دولت ها، همان کشوری که در مقابل آن عقب نشینی کرده بودیم، برای رییس جمهور ما کیفرخواست صادر کرد و او را به دادگاه غیابی کشاند و یا در دولت دیگری که گویا متأسفانه به آمریکایی ها کمک هم شده بود، آنها ایران را محور شرارت نامیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای هم چنین قبل از این بیستم اسفند ماه ۱۳۹۴ نیز در بخشی از بیانات شان در دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری گفته بودند: من میبینم برخی از برادران ما گاهی اوقات میگویند که ما باید با همه ی دنیا رابطه داشته باشیم؛ خب بله، با همه ی دنیا -البتّه منهای آمریکا و رژیم صهیونیستی- باید رابطه داشته باشیم؛ ما مشکلی نداریم. اوّلاً همه ی دنیا فقط اروپا و فقط غرب نیست؛ در همین حدود چهار سال پیش از این و در همین شهر تهران، مگر اجلاسی تشکیل نشد که بیش از ۱۳۰ یا ۱۴۰ کشور در آن شرکت کردند؟ حدود چهل یا بیشتر رییس دولت و رییس کشور شرکت کردند؛ از همه جا آمدند اینجا و در اجلاس غیر متعهّدها شرکت کردند. (۹) ما مشکلی نداریم با اینها؛ دنیا که فقط اروپا نیست؛ دنیا جای وسیعی است. قدرتها هم امروز در دنیا پخش شده و تقسیم شده؛ شرق دنیا -یعنی منطقه ی آسیا- امروز مرکز یک قدرت عظیمی است. ما با اینها ارتباط داریم؛ ما حرفی نداریم. با اروپا هم ما مشکلی نداریم، اروپایی ها با ما مشکل به وجود آورده اند. بنده به یکی از این رؤسای اروپایی که اخیراً اینجا آمده بود گفتم که اروپا باید خودش را از تبعیّت آمریکا در سیاستهایش نجات بدهد. اروپایی ها تبعیّت از سیاست آمریکا کردند؛ او ما را تحریم کرد، اینها هم تبعیّت کردند؛ او مقابل ما تبلیغات کرد، اینها هم تبعیّت کردند. خب، ما چه کار کنیم؟ در قضایای مختلف، اروپایی ها بودند که ابتدای به دشمنی کردند. سر قضیّه ی آن قهوه خانه ی میکونوس، رییس جمهور وقت ما را متّهم کردند و به دادگاه میخواستند بکشانند؛ اسمش را به عنوان متّهم در دادگاه مطرح کردند! خب چه کار نماییم ما با اینها؟ برویم التماس کنیم؟ برویم بگوییم آقا با ما بهتر از این باشید؟ ما کاری نکردیم با اینها؛ اینها هستند که دشمنی میکنند. اگر ما در مقابل دشمنی دشمنانمان با شجاعت و با اقتدار نایستیم، ما را خواهند خورد، خواهند بلعید. «ما» که میگویم، یعنی کشور را، یعنی ملّت را؛ وَالّا شخص بنده و امثال بنده که اهمّیّتی نداریم؛ کشور را [خواهند بلعید]. ما مسئول کشوریم، مسئول ملّتیم، مسئول تاریخیم؛ نباید اجازه بدهیم. خب، بدین سبب اینها رفتارشان با ما این جوری بوده.1402/03/15
18:56:00
5.0 / 5
366
تگهای خبر: دادگاه , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
محفل