ربیعی:

ترامپ برای آغاز دیپلماسی موفق با ایران چهار سال فرصت داشت

ترامپ برای آغاز دیپلماسی موفق با ایران چهار سال فرصت داشت

به گزارش محفل سخنگوی دولت با بیان این كه ترامپ چهار سال فرصت داشت كه با انتخاب یك مسیر درست، توافق شده و قانونی، دیپلماسی موفقی را با ایران آغاز كند، اظهار داشت: او نه فقط این كار را نكرد بلكه بدترین خطاهای آمریكا را در دهه های گذشته مرتكب شد.«علی ربیعی» روز سه شنبه در پاسخ به سوال ایرنا درباره ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص اینکه در صورت انتخاب مجدد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آبان ماه، به سرعت با ایران به توافق خواهد رسید، اظهار داشت: آقای ترامپ چهار سال فرصت داشت که با انتخاب یک مسیر درست، توافق شده و قانونی، دیپلماسی موفقی را با ایران آغاز کند. او نه فقط این کار را نکرد بلکه بدترین خطاهای آمریکا را در دهه های گذشته مرتکب شده است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: حتی اگر ترامپ برای دومین بار انتخاب شود، تا وقتی به سیاست فشار بر ایران ادامه دهد، هیچ موفقیتی در رسیدن به توافق بدست نخواهد آورد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری گفت: در صورت تداوم سیاست خصمانه مقابل ملت ایران، آماده ایم که مقاومت حداکثری ایران را تا هر زمان که نیاز باشد، ادامه دهیم.

وی اظهار داشت: اگر ترامپ در راه جبران اشتباهات گذشته، جدی باشد از آن استقبال می نماییم، اما به نظر نمی رسد که ادعای اخیر او، هدفی فراتر از جلب رای در انتخابات داشته باشد.

ربیعی همین طور درباره ادعای یک افسر اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: ادعای بی پایه دخالت ایران در انتخابات آمریکا، بمنظور استفاده انتخاباتی از ایران هراسی است. همانگونه که بارها تکرار کرده ایم، جمهوری اسلامی ایران هیچ تمایلی به مداخله در سیاست های حزبی در آمریکا ندارد و هیچ مزیتی در برتری یکی از دو حزب آمریکا بر دیگری نمی بیند.

ایران به هر اقدام تحریک آمیز آمریکا پاسخ قاطع می دهد

ربیعی همین طور در پاسخ به سوالی درباره نتایج ارائه قطعنامه آمریکا به شورای امنیت برای تداوم تحریم تسلیحاتی ایران اشاره کرد: آمریکا به اعتراف رهبرانش از برجام خارج شده و تا زمان بازگشت کامل به آن و انجام تمامی تعهداتش، هیچ حقی چه در رابطه با متن توافق و چه در رابطه با قطعنامه شورای امنیت ملل متحد در پشتیبانی از آن ندارد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: رژیم آمریکا به خوبی می داند که این تلاش مخرب، قانون گریزانه و بدخواهانه، به ناکامی فاجعه آمیز و منزوی کننده دیگری تبدیل خواهد شد و اصرار آمریکایی ها به تداوم این مسیر از پیش شکست خورده نمی تواند معنایی جز سماجت در مقابل پذیرش واقعیت ها داشته باشد.

ربیعی گفت: واقعیت این است که جامعه بین المللی مصمم در پاسداری از قوانین، توافقات و مقررات حاکم میان کشورها و سدی بلند و غیرقابل عبور برای آمریکا در متزلزل کردن پایه های ثبات و امنیت جهانی است.

سخنگوی دولت ایران اشاره کرد: بنظر می رسد که سیاستگذاران گمراه در آمریکا حاضرند پافشاری به ناتوانی خود در درک حقایق بین المللی را تا جایی ادامه دهند که آمریکا و نحوه رهبری آنرا بی اعتبارتر از همیشه کنند.

ربیعی اشاره کرد: اقدام آمریکا پیش از اینکه تهدید ایران باشد، استفاده از ساز و کار شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تهدید این شورا و به سخره گرفتن ساز وکار چند جانبه گرایی است.

وی اضافه کرد: آمریکا می خواهد با بهره گیری از اهرم شورای امنیت مقابل شورای امنیت و نهادهای بین المللی و ساز و کارهای چندجانبه اقدام نماید.

سخنگوی دولت ایران اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده اثبات این مساله است که کمترین مسامحه ای در ارائه پاسخی متناسب و قاطع به هرگونه اقدام تحریک آمیز و غیرقانونی نشان نخواهد داد.

ربیعی اشاره کرد: هر نوع قطعنامه ای در نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد غیرقابل قبول بوده و به استهزا گرفتن مقررات بین المللی است.

ایران به ارسال کمک های بشردوستانه به لبنان ادامه می دهد

ربیعی همین طور در پاسخ به سوال دیگری درباره حوادث لبنان با اعلان اینکه «منتظر بررسی های دولت لبنان و اعلام نتایج از طرف آن کشور هستیم» اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از همه کشورها می خواهد که از هرگونه دخالت فرصت طلبانه در تعیین سرنوشت لبنان اجتناب کنند. خصوصاً ریاکاری آمریکا در ادعای کمک به لبنان در صورتیکه حتی در این شرایط تاسف انگیز، حاضر به لغو تحریم های غیرانسانی خود نیست، مایه نگرانی است.

سخنگوی دولت اشاره کرد: اطمینان داریم که ملت لبنان به شرط حفظ اتحاد و تکیه بر منابع و نیروهای داخلی، قادر به پشت سرگذاشتن این دوران دشوار است.

ربیعی اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران در تماس نزدیک با دولت لبنان، به ارسال کمک های بشردوستانه و اقلام مورد نیاز مردم لطمه دیده ادامه خواهد داد.

مرحله دوم انتخابات مجلس ۲۱ شهریورماه برگزار می شود

ربیعی در پاسخ به سوال دیگری درباره زمان قطعی انتخابات میان دوره ای مجلس اظهار داشت: بنابر نظر وزارت کشور، مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریور ماه برگزار می گردد.

وی تصریح کرد: در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا، پیشنهاد دولت انجام تبلیغات یک هفته ای به روش های غیرتجمعی همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت به خصوص استفاده از فضای مجازی است برای اینکه تجمعات در زمان تبلیغات قابل کنترل نیست.

سخنگوی دولت افزود: انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی درباب سه حوزه تهران، آستانه اشرفیه و تفرش در سال ۱۴۰۰ و همراه با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر وروستا برگزار می گردد.


1399/05/21
14:34:06
5.0 / 5
1703
تگهای خبر: انتخابات , دولت , رهبری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
محفل