حاج علی اكبری:

برنامه دشمن این بود که سراغ برجام ۲، ۳ و ۴ بروند

برنامه دشمن این بود که سراغ برجام ۲، ۳ و ۴ بروند

محفل: به گزارش محفل، امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ملت ایران در سال ۱۴۰۱ روزهای سختی را پشت سر گذاشت، اظهار داشت: این سختی ها در شش ماهه دوم سال تبدیل به مدرسه درس ها و عبرت ها و دانشگاه حکمت ها و بصیرت ها برای ملت شد.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته تهران ضمن اشاره به این که مردم علیرغم گلایه ها و مشکلات در سال ۱۴۰۱ پای انقلاب و نظام ایستاده اند، اضافه کرد: مقام معظم رهبری هم با عفو پدرانه شان برای حدود ۹۰ هزار نفر از متهمان اغتشاشات اخیر و سایر موارد استقامت و انعطاف نظام را نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۱ سال ملت و مردم ایران بود تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ سال حضور خیره کننده و شگفت انگیز ملت در صحنه های سرنوشت ساز بود.

علی اکبری در ادامه به "اجتماع بزرگ کودکانه و نوجوانانه سلام فرمانده" اشاره نمود و اظهار داشت: مردم همینطور در جشن بزرگ غدیر حماسه حضورشان را به نمایش گذاشتند و همینطور در راهپیمایی اربعین حسینی ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن، تشییع جنازه شهدای اغتشاشات حضور خویش را به نمایش گذاشتند.

وی اضافه کرد: بی اعتنایی جامعه بانوان و حتی بانوان کم حجاب نسبت به هنجارشکنان هم از گوشه های دیگر کارنامه پرافتخار ملت ایران در سال ۴۰۱ بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مردم ایران در سال ۱۴۰۱، سال اول از قرن و دهه جدید در تاریخ انقلاب اسلامی از جهاتی سالی متفاوت را پشت سر گذاشتند، اضافه کرد: در این سال حوادث تلخ و شیرین طبیعی را پشت سر گذاشتیم. همچون سیل و زلزله، سرما و از سوی دیگر نزولات آسمانی فراوان که خسارات جانی کم اما خسارات مالی فراوان داشت و این اتفاقات اجبار تعریفی برای مدیریت بحران در سطحی بالاتر را نشان داده است که امیدواریم در این حوزه قرارگاه ملی فراتر و قوی تر از ستاد فعلی تشکیل شده و اقدامات لازم را انجام دهد.

وی ضمن اشاره به حوادث فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی سال ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: مردم ایران بزرگترین جنگ رسانه ای و ترکیبی را پشت سر گذاشتند و دشمن علیرغم عملیات مهندسی شده و طراحی جامعی که تحسین برانگیز بود بخاطر عدم شناخت از ملت و رهبر ایران به نتیجه نرسید.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه دشمن در یک جنگ شناختی تلاش داشت چهره ای مخدوش از ایران و نظام انقلابی به نمایش بگذارد تا بتواند سر میز مذاکرات میوه بگیرد، اظهار داشت: برنامه دشمن این بود که سراغ برجام ۲، ۳ و ۴ بروند که برنامه ریزی هایشان به نتیجه نرسید.

وی ضمن اشاره به این که در پاییز و زمستان سال جاری با حملات واضح دشمن و خشونت عریان، شایعه سازی ها و کشته سازی ها مواجه بودیم، اظهار نمود: حادثه تلخ شاه چراغ، ایذه، سیستان و بلوچستان و کردستان را پشت سر گذاشتیم و قتل آرمان و روح الله عزیز و سختی های نیروهای بسیجی و انقلابی را فراموش نمی نماییم.

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به این که دشمن در اواخر سال جاری با پروژه مسموم سازی دانش آموزان و فراخوان چهارشنبه آخر سال می خواست به برنامه های خود ادامه دهد، اظهار داشت: دشمن همینطور فشار سنگینی از منظر جهانی با تحریم های دیپلماسی را دنبال کرد و به دنبال آن ایران را از برخی اجلاس ها و نشست ها با اتهامات حقوق بشری بیرون کرد تا سبب منزوی شدنمان بشود.

وی همینطور به "تلاش های دشمن در ایجاد جنگ اقتصادی" اشاره نمود و اظهار داشت: با اغتشاشات ارزی و شوک های ناگهانی قیمت ارز و سکه و کالا تلاش داشتند اوضاع اقتصادی را بر هم بریزند و حتی با هدف دلار ۱۰۰ هزار تومانی برنامه داشتند که زیست عمومی ملت را گرفتار مشکل کنند، اما آفرین بر ملت ایران که علیرغم همه سختی ها خوش درخشیدند.

علی اکبری با اشاره به اینکه دشمن کوشش کرد تا نقاط قوت دیده نشود و اخبار شیرین کامیابی های ملت ایران در راه ساخت ایران قوی به چشم نیاید، اظهار داشت: همچون موفقیت های سال ۱۴۰۱ آرامش بعد از سه سال کرونایی، کاهش بدهی های ملی، راه اندازی صدها بنگاه کوچک و بزرگ، کاهش نسبی بیکاری، کاهش وابستگی اقتصادی به برجام، گسترش ارتباطات آسیایی با همسایگان همچون چین و روسیه و همینطور توافق ایران و عربستان با حفظ اصول و مبتنی بر اصل عزت و حکمت و مصلحت بود که دشمن تلاش داشت این موفقیت ها دیده نشوند.

وی همینطور از دیگر موفقیت های سال ۱۴۰۱ را رشد غنی سازی اورانیوم تا میزان ۶۰ درصد و بالاتر و تقویت موضع ایران در مذاکرات خواند و اضافه کرد: به سرانجام رسیدن پروژه های راهبردی، افتتاح فاز ۱۴ پارس جنوبی، بهره برداری از بزرگترین تلسکوپ منطقه ای، رشد کمی و کیفی شرکتهای دانش بنیان از دیگر موفقیت های سال ۱۴۰۱ بود که همه اینها نشان داده است ما توانستیم پس می توانیم. یعنی سال ۱۴۰۲ خواهیم توانست این راه کمال و قوت را دنبال نماییم.

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به دشواری هایی که در سال ۱۴۰۱ به لحاظ افزایش قیمتها داشتیم، اظهار داشت: در این افزایش قیمتها اقشار ضعیف اذیت شدند و توقع دارند که در سال آینده با همت مسؤلان و همراهی مردم سال بهتری داشته باشیم.

وی همینطور به حضور با طراوت رئیس جمهور و عناصر قوه مجریه و خبرهای خوب قوه قضاییه در مبارزه با فساد و همینطور مصوبات خوب مجلس اشاره نمود و اظهار داشت: بر این باوریم که می توانیم با منطق انقلابی یعنی با تاکید بر نقاط قوت و رفتن به جنگ نقاط ضعف مان بتوانیم سختی ها را پشت سر بگذاریم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به بررسی وضعیت منطقه و جهان در سال ۱۴۰۱ پرداخت و اظهار داشت: در منطقه به لطف خدا وضعیت جبهه مقاومت در سال ۱۴۰۱ خیلی خوب بود و سوریه پس از یک دهه تحریم به جهان عرب برگشت. از سوی دیگر عراق علیرغم توطئه های دشمنان دولت تشکیل داد و فلسطین عملیات های رعد آسای بزرگی ضد صهیونیست داشت. همینطور یمن بر آرمان های خود ایستاد و لبنان هم به رغم طراحی های دشمنان در مقابل جبهه عبری، عربی و غربی مقاومت کرد.

حاج علی اکبری ضمن اشاره به این که بازنده مهم سال ۱۴۰۱ رژیم صهیونیستی کودک کش بود، اظهار داشت: حال دشمنان ما خیلی خراب است و صهیونیسم بیشتر از همه اوضاع بدی دارد و هم اکنون گرفتار مهاجرت معکوس شده اند و حتی کارش به جایی رسیده که مسئول صهیونیستی گفته است ظاهرا عمر ما به ۸۰ سالگی نخواهد رسید.

وی همینطور به اوضاع بد اروپا اشاره نمود و اظهار داشت: جنگ اکراین خیلی از مناسبات آنها را تحت تأثیر قرار داده و بحران های اقتصادی غربی را به دنبال داشته اند و آمریکا هم که روسیاه تر از همه بود از منظر اقتصادی با مشکلات بسیاری روبرو شده است.

وی تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ سال ایران، جبهه مقاومت و آسیا و سال شکل گیری حرکت جهان به سمت نظم نوین جهانی و قدمی به سمت ظهور بقیه الله الاعظم بود.

حاجی علی اکبری در ادامه هم همینطور با تبریک تقارن بهار فطرت و طبیعت، اظهار داشت: دهه آخر ماه شعبان دهه غبار روبی مساجد است و امیدواریم که امروز و فردای ما با مساجد تعریف شود و با عنایت به این که فاصله بسیاری با مسجد تراز داریم همه باید تلاش نماییم از طرفی مساجد را برای ضیافت الهی ماه رمضان آماده کرده و همینطور از جمال مساجد در فرهنگ عمومی غبار روبی نماییم.

وی همینطور یاد و خاطره یادگار امام مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی را گرامیداشت و اظهار داشت: مرحوم سید احمد خمینی چهره محبوب مردم و غمخوار کشور و مشاور امین امام بود که نقش بی بدیلی در حراست از سلامتی جسم و آرامش روح و روان امام داشت و پس از رحلت امام هم برای شش سال پا به پای رهبری مثل یک سرباز حامی و در صحنه و با کیاست حاضر شد که حق عظیمی به گردن مردم ایران دارد.

خطیب نماز جمعه تهران همینطور در خطبه های اول نماز جمعه ضمن اشاره به فضایل و برکات ماه شعبان بر بهره گیری از واپسین روزهای ماه شعبان برای آمادگی جهت ورود به ماه رمضان تصریح کرد.

منبع:

1402/01/01
02:32:33
5.0 / 5
304
تگهای خبر: اتهام , اقتصاد , حامی , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
محفل