وزیر كشور:

سند توسعه پایدار شرق و غرب کشور در برنامه هفتم توسعه گنجانده می شود

سند توسعه پایدار شرق و غرب کشور در برنامه هفتم توسعه گنجانده می شود

به گزارش محفل، وزیر کشور با اعلان اینکه توسعه و عمران استانهای مرزی نیازمند منابع است که درحال رایزنی با مجلس شورای اسلامی هستیم، اظهار داشت: سند توسعه پایدار شرق و غرب کشور در برنامه هفتم توسعه گنجانده می شود.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، احمد وحیدی عصر دوشنبه در حاشیه جلسه شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشست امروز در رابطه با توسعه پایدار شرق و غرب کشور با حضور استانداران و دستگاه های ذی ربط بود.

او با اعلان اینکه چهار کارگروه اطلاعاتی - عملیاتی، اقتصادی، فرهنگی و قضایی زیرمجموعه شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشور فعالیت دارند که گزارش های آنها ارائه شد، افزود: در بحث اقدامات انجام شده به ویژه در زمینه مسائل مرزها، ساماندهی کولبرها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس شورای امنیت کشور افزود: همین طور تسریع در نصب دستگاه ایکس ری برای تسریع در عبور کالاها از پایانه های مرزی با حضور مسئولان گمرک عنوان شد.

او اشاره کرد: قراردادهای خوبی با شرکت های داخلی برای تامین دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور بسته شده است. علاوه بر آن و در صورت نیاز، این دستگاهها وارد کشور می شوند.

او با اشاره به لزوم تامین منابع لازم برای توسعه و عمران استانهای عضو این شورا اظهار داشت: قرار شد طی گفتگو و رایزنی با مجلس شورای اسلامی اعتبار در اختیار استانها قرار گیرد.

وحیدی تصریح کرد: سند استراتژیک توسعه استانها هم مورد گفتگو قرار گرفت و کلیات آن تصویب گردید و امیدواریم در برنامه هفتم توسعه در جایگاه خوبی قرار گیرد. تکریم مفاخر محلی و استانی در زمینه های هنری در استانهای مرزی مورد توجه قرار گرفت و تاکید شد که از این ظرفیت ها استفاده گردد.

وزیر کشور با اشاره به اقداماتی که برای احیای دریاچه ارومیه انجام شده است، اظهار داشت: احیای دریاچه ارومیه کار بزرگی بود که در مسافرت ریاست جمهوری راه اندازی شد. آبرسانی به شهر سنندج هم اقدام بزرگ دولت بود که باید در این خصوص اطلاع رسانی لازم با هدف اعتمادزایی بیشتر در منطقه صورت گیرد.

او در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباب افزایش قیمت ارز و دست های پشت پرده دشمن هم اظهار داشت: دشمن پس از اغتشاشات و نتیجه نگرفتن از آن بطور رسمی اعلام نمود تلاش می کند اقتصاد کشور را مورد حمله قرار دهد.

وزیر کشور با اعلان اینکه تعدادی از اتفاقات ارزی، ناشی از توطئه دشمن است، اضافه کرد: یکی از حوزه های تلاش دشمن مباحث ارزی و مداخله در آنست. قبل از این هم در قالب تحریم ها بدنبال این مساله بودند اما دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هم وظایفشان را دنبال می کنند.

منبع:

1401/12/09
12:31:20
5.0 / 5
362
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل