فرمانده كل ارتش:

حضور مردم نشان داد که توطئه های دشمنان خنثی شده است

حضور مردم نشان داد که توطئه های دشمنان خنثی شده است

محفل: به گزارش محفل، امیر سرلشکر موسوی در جمع مردم زنجان، با اشاره به اینکه این راهپیمایی عظیم نشان داد که توطئه‍های دشمنان یکبار دیگر خنثی شده و باز هم شکست خواهند خورد، اظهار داشت: امروز بی تردید، ایران یکی از معدود کشورهای مستقل دنیا به شمار می آید و با گذشت چهل و چهار سال از عمر پر برکت انقلاب همچنان مستقل و مقتدر در مقابل زیاده خواستار و بیگانگان ایستاده است و در نظام بین الملل بخصوص در منطقه و جهان اسلام از جایگاه مهم و اثرگذار برخوردار می باشد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در راهپیمایی گرامیداشت ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جمع مردم زنجان اظهار داشت: ۲۲ بهمن، اوج قله حرکت و افتخار و یادآور پرشکوه ترین روز تاریخ ملت ایران است. روزی است که ملت با عزم و اراده، عزت از دست داده خویش را از طاغوت و نظام سلطه پس گرفت.
وی ادامه داد: ملت آگاه و بصیر ایران با رهبری داهیانه حضرت امام (ره) در سال ۱۳۵۷، انقلابی تاریخ ساز را رقم زد که یکی از بزرگترین انقلاب های جهان است و تاثیرات بسیار گسترده و عمیقی در ابعاد فکری فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در ایران و جهان بر جای گذاشته است.
فرمانده کل ارتش افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بزرگ ترین تحول قرن بیستم به وقوع پیوست، انقلاب اسلامی ایران در واقع فصل نوین و نقطه عطفی در جهان بود که عصر جاهلیت مدرن را دست خوش تحولات بنیادین کرد. این انقلاب که ماهیت فرهنگی داشته، بیشتر از هر حوزه ای، قلمرو اندیشه و تفکر در جهان را متاثر و متحول ساخته است در حالیکه بر نظام بین الملل قرن بیستم، اندیشه های الحادی کمونیسم و سکولاریسم حاکم بود و جایگاهی برای دین و معنویت وجود نداشت و تحولات اجتماعی و انقلاب ها مسیر جدایی دین از سیاست را دنبال می کردند.
امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر پایه دین استوار شد، عنوان کرد: این انقلاب با رهبری و هدایت عالمان دینی شروع شد و در رأس آن یک رهبر دینی در قامت حضرت امام(ره) قرار داشت که بالاترین جایگاه دینی یعنی مرجعیت را دارا بود و با استفاده از آموزه ها و تعالیم دینی حرکت خویش را آغاز و یک مسیر پر فراز و نشیب را طی کرد. در انقلاب های دیگر عنصر اصلی مبارزه، نیروهای متشکل حزبی و جناحی قرار دارند اما در انقلاب اسلامی مردم نقش اصلی و مستقیم را ایفا کرده اند و تحت رهبری داهیانه حضرت امام(ره) با انسجام کامل به مبارزه با رژیم فاسد و وابسته پهلوی و حامیان او برخاستند. در تداوم انقلاب هم مردم همواره در مقاطع و مواقع حساس به یاری انقلاب شتافتند و از این دستاورد بزرگ الهی حراست و پاسداری کرده اند.
وی یکی از مهم ترین اهداف ملت بزرگ ایران در مبارزه ضد طاغوت و بیگانگان را عزت طلبی و استقلال خواهی دانست و افزود: دولت ایران در دوران گذشته در جایگاه ژاندارم آمریکا در منطقه قرار داشت و با دریافت تسلیحات متنوع و فراوان که با ثروت ملی ایرانی ها تأمین می شد در خدمت اهداف و منافع غرب بود. حراست از منافع و امنیت غرب در مقابل تهدید کمونیسم نقشی بود که برای ایران تعیین شده بود و نظام طاغوت با حقارت تمام به دنبال ایفای آن نقش بود.
سرلشکر موسوی اظهار داشت: بنیانگذار انقلاب با قیام خود عزت و عظمت ملت ایران را که سالیان طولانی مورد بی توجهی و تحقیر قرار گرفته بود بازگرداند و سرنوشت کشور را تغییر داد و میلیونها انسان را به بازگشت به معنویت و دین مداری فراخواند. پیروزی انقلاب اسلامی، ناظران در داخل و خارج از کشور را با پدیده ای تازه در صحنه سیاسی جهان روبه رو ساخت، این پدیده الهی اعجاب انگیز با ماهیت، اهداف و اثر بخشی منحصر به فرد فراتر از همه پدیده های سیاسی جهان ظاهر شده است. تحلیل گران و صاحب نظران معتقدند که با آغاز عصر امام خمینی(ره) دین داری و معنویت گرایی در سرتاسر جهان احیا شده و گسترش یافته است. نتایج انقلاب اسلامی جهان را که درحال تحول و گذر از پیچ بزرگ تاریخی است در بر گرفته و بر تمام مناطق جهان تاثیرات راهبردی برجای گذاشته است.
وی در تشریح برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان نمود: کسب استقلال و ایجاد نظام سیاسی مستقل، تدوین قانونی اساسی متکی برمبانی دینی و ارزش های اسلامی و طرح مبحث ولایت فقیه بعنوان ستون اصلی مشروعیت و قدرت نظام اسلامی، احیای بعد سیاسی احکام دینی و توجه به اسلام سیاسی بعد از ۱۴۰۰ سال، همچون دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی است که در چارچوب نظام مردم سالاری دینی مدون و پیاده شده و در قلمرو اندیشه ها و نظام های سیاسی جهان الگویی نوین ارائه کرده است.
فرمانده کل ارتش تصریح کرد: امروز بی تردید، ایران یکی از معدود کشورهای مستقل دنیا به شمار می آید و با گذشت چهل و چهار سال از عمر پر برکت انقلاب همچنان مستقل و مقتدر در مقابل زیاده خواستار و بیگانگان ایستاده است. بنابراین امروز بر خلاف دورانی که تحت سلطه آمریکا بود در نظام بین الملل بخصوص در منطقه و جهان اسلام از جایگاه مهم و تأثیر گذار برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در بعد بین المللی هم تاثیرات شگرف برجای گذاشته است، اظهار داشت: احیای اسلام بعنوان یک مکتب جامع و جهانی ایجاد چالش در نظام دو قطبی، لیبرالیسم، کمونیسم، تزلزل در گفتمان جهانی مبتنی بر اندیشه های غربی، ارائه گفتمانی جدید تحت عنوان اسلام سیاسی، مطرح شدن جهان اسلام بعنوان قدرت قابل توجه در نظام جهانی، تغییر معیارها و معادلات قدرت در نظام بین‍الملل و کوشش برای ساخت تمدن نوین اسلامی همچون تأثیرات انقلاب اسلامی ایران در نظام بین الملل است.
فرمانده کل ارتش اضافه کرد: یکی از ابعاد تأثیرات انقلاب اسلامی بعد اجتماعی است که شامل تقویت روحیه ایثار و از خودگذشتگی، احیای شخصیت جایگاه و منزلت انسان فارغ از جنسیت، توجه به نقش خطیر کانون خانواده، ارتقای سطح آگاهی و بصیرت مردم، توجه به مناطق محروم و روستایی حضور فعال جوانان در همه عرصه ها، ایجاد نهادهای اجتماعی جدید و تغییر رویکرد منزلت اجتماعی از مادی گرایی به معنویت محوری می شود.
وی افزود: دشمنانی که انقلاب اسلامی، دست آنان را از منابع و ثروت های ملت ایران کوتاه و شر شیطانی شان را از سر کشور رفع کرد در طول چهل و چهار سال قبل از هیچ توطئه ای ضد انقلاب اسلامی دریغ نکردند؛ ترفندها و توطئه های، سیاسی، امنیتی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی در اشکال مختلف و با ابزارهای متعدد در همه مقاطع با هدف تهی سازی انقلاب از پشتوانه مردمی و ساقط کردن نظام پیگیری شده است.
سرلشکر موسوی تصریح کرد: تجربه یک دهه اخیر نشان داده است که دشمن هیچگاه نگران دموکراسی و حقوق بشر نه در ایران بلکه در هیچ کشور دیگری نیست، آمریکا اگر نگران دموکراسی بود از رژیم های دیکتاتور و مرتجع حمایت نمی کرد و اگر نگران حقوق بشر بود از رژیم کودک کش صهیونیستی و از جنگ ضد یمن حمایت و پشتیبانی نمی کرد. ازاین رو ادعاهای دشمن در این زمنیه دروغ و با هدف تضعیف و تسلیم نظام جمهوری اسلامی ایران دنبال می شود.
وی ضمن اشاره به توطئه ها و عهدشکنی های دشمنان خاطرنشان کرد: مبحث دیگر اینست که تجربیات دهه های اخیر نشان داده است دشمن عهدشکن زیاده خواه و سلطه طلب است و در این راه حد یقف نمی شناسد. در سالهای گذشته، جمهوری اسلامی با اتخاذ راهبرد نرمش قهرمانانه حاضر به گفتگو در زمینه مسایل هسته ای شد که به توافق برجام انجامید اما آمریکا در مقابل چشم جهانیان و نهادهای بین المللی به توافق خیانت کرد و از آن خارج شد. خروج آمریکا از برجام با هدف حفظ محدودیت های هسته ای و گسترش ها به حوزه موشکی و منطقه ای صورت گرفت. در واقع دشمن در صدد گرفتن تمامی عناصر اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود و هیچ محدودیتی برای خود قائل نبود. امروز هم دشمن از همه ابزارها برای تضعیف و تسلیم ملت ایران بهره می گیرد و هر اقدامی ضد ایران توانسته، انجام داده است.
سرلشکر موسوی عنوان کرد: باوجود توطئه ها و دشمنی های دشمنان ضد انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران با سرعت و قوت توانست تعادل خویش را در منطقه حساس و پر آشوب غرب آسیا، حفظ، توطئه ها را خنثی و راه تثبیت موفقیت و پیشرفت را پیدا کند. در مقابل، دشمنان جمهوری اسلامی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی در سیاست های منطقه ای خود روز به روز گرفتار انفعال و ضعف شدند به صورتی که در سال‍های اخیر نشانه های ناکامی دشمنان در شکست کارزار فشار حداکثری، فرار از عراق و افغانستان، ناکامی در ایجاد ائتلاف نظامی در خلیج فارس و پشتیبانی از گروهای تروریستی و محدود شدن توسعه طلبی رژیم صهیونیستی آشکار شده است.
فرمانده کل ارتش تصریح کرد: در سده های اخیر هر جا جنگی ضد ایران رخ داده، بخشی از سرزمین ایران به اشغال دشمن درآمده است و حتی در دوران های گذشته بخش های زیادی از سرزمین ایران در زمان صلح هم به بیگانگان واگذار شده است. فقط در دوران چهل و چهار ساله انقلاب اسلامی است که در منازعات و بحران‍های منطقه ای، نه تنها حتی یک وجب از خاک کشور را به اشغال در نیامده بلکه ایران امن ترین کشور منطقه غرب آسیا بوده است.
وی، امنیت، آرامش، حفظ تمامیت ارضی و آمادگی برای تهدیدات را یکی از دستآوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست که امروز ایران را به کشور مقتدر و تعیین کننده در منطقه تبدیل نموده است، بیان نمود: دشمن در ماه‍های اخیر با تحریک و هدایت اغتشاشات، تشدید فشارهای سیاسی، افزایش تحریم های اقتصادی، پایداری تهدیدات نظامی، پشتیبانی از مخالفان و معاندان نظام اسلامی، گسترش هجمه رسانه ای و به کار گیری سایر مولفه های قدرت، یک جنگ ترکیبی گسترده و شیطانی را ضد نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران شکل داده و کوشیده از این طریق به اهداف شوم خود یعنی تضعیف یا براندازی نظام برسد اما ملت غیور ایران در سایه وحدت و بصیرت و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری توانست این توطئه دشمن را خنثی نماید. بدون تردید تشدید خصومت و کینه ورزی دشمن نسبت به ایران اسلامی، به علت قدرتمند شدن کشور و نظام است.
سرلشکر موسوی افزود: به موازات ارتقاء توان و اقتدار نظام اسلامی در منطقه، توطئه ها و کینه ورزی ها ضد کشور ابعاد گسترده تری یافته است و دشمن هر آنچه توانسته ضد انقلاب اسلامی به کار گرفته است؛ اما به فضل الهی و در پرتو رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و بصیرت و هوشیاری ملت بزرگ ایران دشمن روز به روز با شکست و ناکامی بیشتر روبرو شده است.
فرمانده کل ارتش اظهار داشت: امروز با اطمینان میتوان ادعا کرد دشمن ضعیف تر و جمهوری اسلامی قویتر از گذشته شده است و امروز در چهل و پنجمین ۲۲ بهمن، این حضور و خروش ده ها میلیونی مردم پیام روشن و صریحی است به دشمنان که توطئه‍ های آنها یکبار دیگر خنثی شده و باز هم شکست خواهند خورد و ملت بزرگ ایران در این راه خدایی که با اشاره نورانی حضرت امام برگزیده با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری استوار و مستحکم به پیش خواهد رفت.
وی، زنجان را شهری دانست که از دیر باز بعنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی شناخته شده است که چهره های برجسته در علوم و فرهنگ و فلسفه و فقه کم ندارد و شیخ اشراق فیلسوف و متفکر بزرگ اسلامی و شخصیت های برجسته مختلف دیگر همچون مفاخر زنجان هستند، عنوان کرد: موضع گیری علما و مردم در برهه های مختلف نشان از هوشیاری و بصیرت مردم این شهر در تحولات سیاسی اجتماعی تاریخ معاصر ایران دارد. حسینیه اعظم زنجان یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی جهان تشیع است و مراسم هشتم محرم، زنجان را با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی به جهان معرفی کرده و نشانگر ارادت و علاقه خالصانه مردم این دیار به خاندان عصمت و طهارت (ص) است.
فرمانده کل ارتش افزود: حضور مردم ولایتمدار زنجان در صحنه های مختلف دفاع از انقلاب چشم گیر قابل توجه و دشمن شکن بوده است. رشادت مردم زنجان در دوران دفاع مقدس در تاریخ ماندگار است رزمندگان خط شکن و غواصان دریادل زنجانی نقش برجسته ای در دوران دفاع مقدس ایفا کرده اند و شهدا و جانبازان زیادی را به اسلام و میهن اسلامی تقدیم نموده اند. مردم هوشیار و با بصیرت زنجان از فتنه ها سربلند و روسفید بیرون آمده اند و وفاداری و ارادت خویش را به انقلاب، امامین انقلاب و آرمان های شهدا به روشنی به اثبات رسانده اند.1401/11/22
13:45:46
5.0 / 5
378
تگهای خبر: ائتلاف , اقتصاد , پیگیری , حامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل