رئیسی در سومین جلسه ستاد ملی جمعیت:

نهادها برنامه های خودرا در روند افزایش جمعیت تهیه و اجرای آنرا دنبال کنند

نهادها برنامه های خودرا در روند افزایش جمعیت تهیه و اجرای آنرا دنبال کنند

محفل: به گزارش محفل، رییس جمهور «جمعیت» را از نکات مهم و محوری مورد توجه در برنامه هفتم توسعه کشور دانست و اظهار داشت: جمعیت از مولفه های مهم قدرت است و پس همه دستگاهها و نهادهای کشور موظف می باشند سیاست ها و برنامه های خود در روند افزایش جمعیت را تهیه و اجرای آنرا بطور جدی پیگیری کنند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه «ستاد ملی جمعیت» که با حضور ویدئو کنفرانسی استانداران برگزار شد، «جمعیت» را از نکات مهم و محوری مورد توجه در برنامه هفتم توسعه کشور دانست و دستگاهها و نهادهای کشور را مکلف کرد سیاست ها و برنامه های خود در روند افزایش جمعیت را تهیه و اجرای آنرا بطور جدی پیگیری کنند.
رئیس جمهور ترویج فرهنگ ازدواج و کاهش طلاق و کمک به حل مشکل ناباروری را از عوامل موثر در افزایش جمعیت دانست که باید در اولویت توجه و عمل همه دستگاهها قرار گیرد.
رئیسی با اشاره به این که جمعیت از مولفه های مهم قدرت کشور است، گفت: باتوجه به برخی غفلت های انجام شده در گذشته نسبت به موضوع سالمندی و لزوم جوان سازی جمعیت، اقدام جهادی دستگاه های مربوط، لازمه رفع نگرانی های مربوط به افزایش سالمندی است.
همچنین توجه به فرهنگ سازی و اقناع آحاد جامعه در حوزه مخاطرات افزایش جمعیت سالمندان در هرم سنی جمعیت کشور همچون مسائل مهمی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت واگذاری مسئولیت توزیع بودجه های اختصاص داده شده به موضوع جوان سازی جمعیت از ستاد ملی جمعیت به سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: ستاد ملی جمعیت باید بر ارزیابی سیاست های مصوب و اجرای آنها متمرکز شود تا با بررسی اجرای سیاست های تشویقی مشخص نماید که آیا صرف اجرای برنامه های تشویقی می تواند دغدغه های موجود در حوزه سالمندی را برطرف کند یا نه؟
در ابتدای این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت هرم سنی جمعیت کشور به تفکیک استانهای مختلف ارائه و بر ضرورت توجه جدی تر به موضوع جمعیت در برنامه هفتم توسعه کشور تاکید شد.
منبع:

1401/09/18
12:34:32
5.0 / 5
491
تگهای خبر: پیگیری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
محفل