با تصویب هیات دولت

خاندوزی عضو شورای عالی کار شد

خاندوزی عضو شورای عالی کار شد

محفل: محفل: در جلسه بعدازظهر امروز دولت به ریاست سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور، هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عضویت وزیر امور اقتصادی و دارایی در شورای عالی کار موافقت نمود.


به گزارش محفل به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با تصویب هیئت وزیران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، بجای مجید دوستعلی، به عنوان عضو شورای عالی کار تعیین شد.
رئیس مرکز منطقه ای داوری در تهران تعیین شد
هیئت وزیران در ادامه و به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور، آقای علیرضا عالی پناه را به عنوان رییس مرکز منطقه ای داوری در تهران تعیین کرد.
مرکز منطقه ای داوری تهران (TRAC) یک سازمان مستقل است که زیرنظر سازمان حقوقی مشورتی آسیایی – آفریقایی (AALCO) فعالیت می کند. این مرکز در پی توافقی که در تاریخ ۳ می ۱۹۹۷ به امضا رسید، تأسیس شد و در جولای ۲۰۰۵ فعالیت خودرا با انتشار قواعد داوری شروع نمود. داوری در مرکز منطقه ای داوری تهران (TRAC) روشی انعطاف پذیر برای حل و فصل اختلافات است که منجر به صدور آرای قطعی و الزام آور و قابل اجرا در سراسر جهان می شود.
اصلاح مصوبه مربوط به الزام دستگاهها به واریز درآمدهای خود به حساب های خزانه داری کل کشور
هیئت وزیران با هدف تامین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درباب مصوبه مربوط به الزام کلیه دستگاهها به واریز درآمدهای خود به حساب های خزانه داری کل کشور، مصوبه مذکور را اصلاح کرد.
به سبب این اصلاحیه، نهادهای عمومی غیر دولتی در ارتباط با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمک های مردمی تامین می شود، مشمول حکم مندرج در این مصوبه می شوند.
اصلاح مصوبه دولت درباب تعیین مشوق های بیمه ای، مالیاتی، بانکی و تجاری برای پشتیبانی از تولید و حفظ و افزایش اشتغال
هیئت وزیران در امتداد رفع ایراد و اعلام مغایرت قانونی از طرف هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درباب مصوبه مربوط به تعیین مشوق های بیمه ای، مالیاتی، بانکی و تجاری برای پشتیبانی از تولید و حفظ و افزایش اشتغال، پیشنهاد اصلاح مصوبه مذکور را به تصویب رساند.
به سبب اصلاح مصوبه یاد شده، بانکها و مؤسسات اعتباری می توانند در قالب قوانین و مقررات نسبت به بخشش جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی و امهال تسهیلات بانکی مربوط به بخش تولید اقدام نمایند.
دولت بخشنامه اجرائی «اعطای نشان ویژه به ایثارگران» را اصلاح کرد
دولت به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور، بخشنامه اجرائی ماده (۶۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موضوع اعطای نشان ویژه به ایثارگران را اصلاح کرد.
بر این اساس، خانواده های شاهد، جانبازان و آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر که واجد شرایط دریافت نشان هستند، ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، توسط بنیاد با همکاری ستاد کل احصاء و اسامی آنها به کارگروه ارائه می گردد.
همچنین به سبب اصلاح بخشنامه یاد شده، «نشان ویژه بردباری» به همسران جانبازان اعطا خواهد شد.
مصوبه مربوط به تعیین سقف کارانه پزشکان در سال ۱۴۰۱ اصلاح شد
هیئت وزیران بمنظور رفع ایرادهای هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درباب مصوبه مربوط به تعیین سقف کارانه پزشکان در سال ۱۴۰۱، با پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور در خصوص اصلاح مصوبه مذکور موافقت نمود.
مصوبات کارگروه متشکل از وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تعیین سقف کارانه پزشکان، با رعایت ساز وکار ماده (۱۹) بخشنامه داخلی هیئت دولت، قابل ابلاغ است.
منبع:

1401/08/22
23:35:44
5.0 / 5
356
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , اقتصاد , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل