رئیسی در جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تاكید كرد

کوشش برای جبران عقب ماندگی های 5 ساله در زمینه سلامت جسمی و روانی جامعه

کوشش برای جبران عقب ماندگی های 5 ساله در زمینه سلامت جسمی و روانی جامعه

محفل: به گزارش محفل، جلسه «شورای عالی سلامت و امنیت غذایی» بعد از وقفه ۵ ساله، ظهر امروز شنبه با حضور سید ابراهیم رئیسی، برگزار گردید.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در این نشست با اشاره به اینکه «شورای عالی سلامت و امنیت غذایی» مأموریت بسیار خطیری در حفظ سلامت جامعه دارد بر تحقق کامل مأموریت این شورا با به میدان آوردن همه ظرفیت ها بویژه ظرفیت مشارکت مردمی و بخش خصوصی تصریح کرد.
رئیس جمهور همه دستگاههای کشور را در حفظ سلامت مردم و جامعه مسئول دانست و تصریح کرد: شورایعالی سلامت و امنیت غذایی با پرداختن به مهم ترین مسائل مبتلا به سلامت جسمی و روانی جامعه راهبردهای لازم را در این حوزه ترسیم کند تا با اجرای آنها از جانب دستگاههای مربوط، عقب ماندگی های ۵ سال قبل جبران شود.
رئیسی در ادامه افزایش مشارکت مردم و بخش خصوصی در حوزه خدمات سلامت و امنیت غذایی را نیاز کشور دانست و اظهار داشت: مشارکت مردم و بخش خصوصی در حوزه خدمات سلامت و امنیت غذایی خیلی از مشکلات و کمبودها را مرتفع خواهد نمود.
تأمین غذای سالم، خدمات جامع سلامت، بهره مندی عادلانه مردم از سبد سلامت، سلامت روانی جامعه، سبک زندگی مطلوب و پشتیبانی از خانواده و همینطور توجه به مسائلی که سلامت را تهدید می کند و دلایل آن از دیگر مواردی بود که رئیس جمهور بعنوان اولویت های دولت در حوزه سلامت برشمرد.
رئیسی همینطور حوادث ترافیکی و جاده ای را از مشکلات آزاردهنده در حوزه سلامت عنوان نمود و با تاکید بر لزوم تقویت سازمان های امدادی همچون اورژانس، اضافه کرد: دستگاههای مرتبط همچون وزارت بهداشت و وزارت راه باید راهکارهای کاهش نرخ مرگ و میر جاده ای را بررسی و به فوریت عملیاتی کنند تا ما هر ساله شاهد مرگ هزاران نفر از هموطنان و داغدار شدن خانواده هایشان در حوادث جاده ای نباشیم.
بکارگیری پرسنل کارآمد و متعهد در حوزه سلامت، اضافه شدن سالانه ۱۵ درصد به ظرفیت ناوگان اورژانس کشور، پیشبینی پایگاه های اورژانس در اتوبان ها و بزرگراه های درحال راه اندازی، گنجاندن آموزش های کمک های اولیه در کتب درسی و افزایش مراکز پیشگیری و درمان سلامت همچون مصوبات این جلسه بود.
منبع:

1401/08/15
10:20:25
5.0 / 5
404
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دولت , مصوبات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل