معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه:

ظرفیت چشم گیر ترانزیتی ایران در خدمت حمل و نقل بین المللی کالا است

ظرفیت چشم گیر ترانزیتی ایران در خدمت حمل و نقل بین المللی کالا است

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اظهار داشت: مسیرهای ریلی و جاده ای ایران در زمره مطمئن ترین مسیرهای حمل ونقلی هستند، زیر ساخت ها آماده است و ظرفیت های چشم گیر ترانزیتی ایران در خدمت تسهیلِ ترانزیت بین المللی کالاها به ویژه در وضعیت فعلی است.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، دبیرکل کمیسیون بین الدولی کریدورهای اروپا، قفقاز و آسیا موسوم به تراسیکا امروز شنبه با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ملاقات و گفتگو کرد.
در این دیدار، آساوبایف هدف از سفر خود به کشورمان را تاکید بر بهره برداری حداکثری از مسیرهای ترانزیتی ایران برای انتقال کالا از کشورهای آسیای مرکزی به اروپا عنوان نمود.
وی با اشاره به وضعیت جدید منطقه گفت: اکنون حجم حمل و نقل کالا از آسیای مرکزی به اروپا بوسیله دریای خزر و جمهوری آذربایجان بیش از ظرفیت آن می باشد و پس مسیرهای عبوری از ایران اکنون بسیار مورد توجه هستند.
صفری نیز در این دیدار ضمن استقبال از توسعه همکاری ها با تراسیکا گفت: مسیرهای ریلی و جاده ای ایران در زمره مطمئن ترین مسیرهای حمل ونقلی هستند، زیر ساخت ها آماده است و ظرفیت های چشم گیر ترانزیتی ایران در خدمت تسهیلِ ترانزیت بین المللی کالاها به ویژه در وضعیت فعلی است.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه درباب تسهیل در صدور روادیدِ رانندگان کشورهای عضو تراسیکا برای عبور از مسیرهای ترانزیتی ایران اشاره کرد: وزارت امور خارجه آماده هرگونه همکاری دراین زمینه می باشد و محدودیتی دراین زمینه وجود ندارد.
صفری همین طور از دبیرکل خواست متقابلا صدور روادیدِ رانندگان ایرانی برای عبور از این کشورها تسهیل گردد.
شایان ذکر است "کمیسیون بین الدولی کریدورهای اروپا، قفقاز و آسیا" در سال 1998 با عضویت 12 کشور ایجاد گردید و مقر آن در باکو می باشد.
جمهوری اسلامی ایران به عنوان سیزدهمین عضو در سال 2009 به این کریدور مهم بین المللی پیوست.


منبع:

1401/03/21
21:59:05
5.0 / 5
758
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل