معاون رئیس جمهور:

در مذاکرات برجام گرفتار وادادگی نیستیم

در مذاکرات برجام گرفتار وادادگی نیستیم

به گزارش محفل معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایران در مذاکرات برجام بر مواضع خود ایستاده است اظهار داشت: امروز مثل گذشته در مذاکرات گرفتار وادادگی نیستیم تا امتیاز دهیم.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، سیدمحمد حسینی در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه این هفته شهر کرمان اضافه کرد: خط قرمز ما این است که باید برنامه هسته ای خویش را داشته باشیم ضمن آنکه تحریم ها برداشته شود.
به گفته وی، نیروهای انقلابی از جبهه اقتدار وارد می شوند و کارها را پیش می برند، با این تفاوت که امروزه مثل گذشته در مذاکرات گرفتار وادادگی نیستیم تا امتیاز دهیم.
وی عنوان کرد: رئیس جمهور آمریکا اراده لازم را برای برداشتن مین هایی که رئیس جمهور پیشین این کشور کاشته ندارد و می خواهد شرایط خویش را به ما تحمیل کند اما چنینی چیزی میسر نیست.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: مذاکره کننده ارشد آمریکایی ها در پاسخ به سوال های مکرر نمایندگان سنای آمریکا برای گزینه نظامی ضد ایران اعلام نمود که حالا امکان هیچ حمله نظامی به ایران وجود ندارد و تکرار کرد تنها گزینه پیش روی ما دیپلماسی و گفت و گوست.
وی خاطرنشان کرد: کشور ابر قدرت دنیا جرات نمی کند نگاه چپ به ما کند و ایران چنین اقتداری دارد که مایه مباهات است.
حسینی اظهار داشت: ایران با تاکید بر دانش بومی نخبگان و نیروهای مجاهد به این مرحله از دفاع رسیده است و با این روحیه در جنگ اقتصادی می تواند پیروز شود.
پرچم مقاومت در اهتزاز است
وی همینطور خاطرنشان کرد: پرچم مقاومت و مجاهدت ایران همچنان در اهتزاز است و با شهادت رساندن چند نفر پایین نمی آید.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: باب شهادت باز است و هنوز افرادی که لیاقت دارند، به شهادت می رسند و آرزوی برخی جوانان انقلابی فتح یا شهادت است.
وی در ادامه با گرامیداشت روز سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: حالا نام کرمان با سردار دل ها گره خورده و انتظارات از این استان بیشتر از سایر مناطق است.
دولت سیزدهم از جنس مردم
حسینی اضافه کرد: دولت سیزدهم توفیق دارد از جنس مردم و غمخوار مردم باشد، همانگونه که در حوادث غیرپیش بینی نشده مثل سیل، زلزله یا حادثه آبادان دیدیم که از وزیر تا معاون اول رئیس جمهور در منطقه حضور می یابند و به مشکلات رسیدگی می کنند.
وی تصریح کرد: دولتی از یاران حاج قاسم در دفاع مقدس، مقاومت و برخی جوانان گام دوم انقلاب، تحصیل کرده و متخصص تشکیل شده که نمونه آن استاندار کرمان است.
معاون رئیس جمهور افزود: دولت با عزم راسخ، روحیه انقلابی و مجاهدت به صورت خستگی ناپذیر در تلاش است که شرایط کشور را بهبود ببخشد و گام های خوبی برداشته شده است.
حسینی اظهار داشت: کار بزرگی در داستان سلامت انجام شد و آثار ویروس کرونا به پایین ترین میزان خود رسید؛ دولت در حوزه معیشت هم شبانه روزی کار می کند و رئیس جمهور با اشراف بر مسایل کشور با جدیت پیگیر امور است و با همگرایی قوا با درایت رهبر در خدمت مردم هستیم.
دولت تحول گرا
وی با اشاره به اینکه دولت تحول گراست اظهار داشت: سند تحول در ۳۷ مبحث اساسی کشور ازجمله وضعیت فعلی، نحوه مقابله با چالش ها و راه های برون رفت از آن تدوین شده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: دولت دارای خط مشی معین بر مبنای قانون اساسی است اما باید همه توان را به کار گرفت تا اقدامات نتیجه دهد.
۲۲ سفر رئیس جمهور و پویایی استان ها
وی اظهار داشت: رئیس جمهوری تابحال ۲۲ سفر استانی انجام داده و سفر به کرمان هم در هفته های آینده انجام می شود.
حسینی با اشاره به اینکه سفر هیات دولت به کرمان تابحال منتظر تعیین تکلیف وضعیت استاندار بود اضافه کرد: با سفر رئیس جمهور شاهد تحرک و پویایی در این استان خواهیم بود.
ارز ترجیحی به نام مردم، به کام سوءاستفاده گران
وی بیان نمود: توزیع عادلانه یارانه ها تصمیم خلق الساعه و بدون مشورت سالهای گذشته دولت با نخبگان بود و زمانی در کشور به مرحله اجرا درآمد که ترامپ از برجام خارج شد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: بر این اساس باید ارز ترجیحی برای تأمین کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار می گرفت اما به نام مردم و به کام سوءاستفاده گران به اتمام رسید.
وی اضافه کرد: ارز برای تأمین کالای اساسی مردم به دلالی و واسطه گری هدایت شد و نتیجه مطلوب از اجرای آن حاصل نشد.
این مسئول افزود: حتی کاندیداهای انتخابات می گفتند اجرای این طرح اشتباه بود و برنامه هایی برای اصلاح آن اعلام می شد.
حسینی عنوان کرد: برخی افراد نگران روش اجرای برداشتن ارز ترجیحی بودند اما همه باید به آن کمک کنند.
وی اظهار داشت: در ابتدا برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتقادهای تند به آن می کردند که مقام معظم رهبری فرمودند همه به این کار بزرگ دولت کمک کنند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: دولت می خواهد این کار بزرگ صورت گیرد چونکه این کار از قاچاق کالا، سوءاستفاده و فساد جلوگیری می کند.
وی خاطرنشان کرد: سال قبل دولت کار حذف ارز ترجیحی را شروع کرد تا کسری بودجه، افزایش ضریب جینی و افزایش پایه پولی را نداشته باشیم و در راه عدالت گام برداریم.
این مسئول با اشاره به اینکه موانع بر سر راه کم نیست و باید شبانه روز تلاش نماییم اضافه کرد: خواسته ها باید معقول باشد و دولت انگیزه آنرا دارد که به اقشار مختلف کشور توجه کند و مردم اطمینان داشته باشند همه هم و غم دولت بهبود شرایط اقتصادی می باشد.
تولید بیشتر از گذشته حمایت می شود
حسینی اظهار داشت: تولید با عنایت به شعار سال بیشتر از گذشته حمایت خواهد شد، در گذشته بنرهایی زده می شد اما اقدام جدی صورت نمی گرفت.
وی افزود: دولت سال جاری ضمن تقسیم کار، اقدامات را برنامه ریزی کرده و الان در مرحله اقدام هستیم بنابراین از نخبگان و شرکتهای دانش بنیان برای کاهش وابستگی کمک می گیریم.
باید با دنیا در ارتباط باشیم
معاون پارلمانی رئیس جمهور همینطور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برخی در گذشته برای بهبود مسایل اقتصادی کشور امید به غرب و برجام داشتند که فرجام مناسبی نداشت.
وی خاطرنشان کرد: دولت سیاست متوازنی در تعامل خارجی کشور در پیش گرفته که براین اساس بایستی با دنیا در تعامل باشیم.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: اولویت ما ۱۵ کشور همسایه با ۶۰۰ میلیون نفر جمعیت است چونکه تعامل اقتصادی و مبادلات بازرگانی با این کشورها هزینه کمتری برای کشور دارد.
وی اضافه کرد: در این حوزه رئیس جمهور پنج سفر به پنج کشور همسایه و منطقه داشت و ابتدا به تاجیکستان سفر کرد که در این کشور انجام کار بزرگی را شاهد بودیم.
حسینی افزود: همینطور بعد از ۱۹ سال پذیرش عضویت دایم ایران در سازمان شانگهای رقم خورد که این امر تبادلات تجاری ما را زیاد می کند.
وی اظهار داشت: رئیس جمهور سپس به ترکمنستان سفر کرد که در این سفر برای بازگشایی مرز رایزنی شد؛ ضمن این که مسأله روسیه را داشتیم که توسعه میادین نفت و گاز و همکاری پولی، نفتی و توسعه همکاری کشاورزی و کالا با این کشور بررسی گردید.
حسینی با اشاره به اینکه این سفرها دستاوردهای ارزشمندی برای کشور دارد بیان نمود: رئیس جمهور در مسافرت به قطر ۱۴ تفاهمنامه همکاری را امضا کرد و امیر قطر هم به ایران سفر کرد و اعلام آمادگی برای همکاری کردو در این حوزه ۱۲ تفاهمنامه دوجانبه بین ۲ کشور منعقد شد که اینها همه نشان دهنده تحرک کشور است.
ضرورت هم افزایی مردم با نهادهای انقلابی
معاون پارلمانی رئیس جمهور همینطور اظهار داشت: امیدواریم به رشد اقتصادی در نظر گرفته شده دست یابیم که لازمه آن جذب سرمایه گذاری های داخلی خارجی و تسهیل ارتباطات است.
وی افزود: در این راه تلاش رئیس جمهور و اعضای دولت بتنهایی کافی نیست و با هم افزایی و همکاری همه کارکنان نهادهای انقلابی و مردم باید از این شرایط عبور نماییم.
حسینی در انتها اضافه کرد: مسأله افزایش بهره وری باید مورد توجه قرار گیرد.


منبع:

1401/03/07
08:44:32
5.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل