طاهری:

ایجاد هویت مستقل برای کسب و کارهای مجازی ضروریست

ایجاد هویت مستقل برای کسب و کارهای مجازی ضروریست

به گزارش محفل یک عضو هیات رییسه فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رویکرد حاکمیت پشتیبانی از کسب و کارها در فضای مجازی است اظهار داشت که ایجاد هویت مستقل برای کسب و کارهای مجازی سبب ایجاد شفافیت در فضای مجازی و دسترسی های آسان و همینطور رفع بخش زیادی از مشکلات می شود.


مصطفی طاهری در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه و تقویت اتحادیه های کسب و کار مجازی در کشور اظهار داشت: ما از ایجاد هویت مستقل برای نوع کسب و کارهای مجازی حمایت می نماییم چون اساسا رویکرد حاکمیت پشتیبانی از کسب و کارها در فضای مجازی است.
به نقل از ایشان، کسب و کارهای مجازی با فراز و نشیب هایی مواجه بوده اند که دلیل آن بی قانونی و روش اجرای نادرست قانون توسط دستگاه متولی است بنابراین باید سازوکارها بگونه ای تعیین شود که کسب و کار در یک فضای شفاف و سالم انجام شود؛ موضوعی که به کمک دولت و صاحبان مشاغل نیاز دارد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در این بین برخی مقاومت ها نسبت به اجرای طرح های دولت برای پشتیبانی از کسب و کارهای مجازی وجود دارد که در نهایت به نفع صاحبان مشاغل نیست نمونه آنرا میتوان مبحث اینماد دید. لازم است که ذی نفعان و حاکمیت برای دستیابی به بهره وری بیشتر به تفاهم برسند.
طاهری با اشاره به اینکه با هویت بخشی به مشاغل فضای مجازی موافقم اظهار داشت که این راهکاری برای ایجاد شفافیت در فضای مجازی و دسترسی های آسان است؛ ایجاد انسجام در اتحادیه ها می تواند بخش زیادی از مشکلات موجود را برطرف کند.
منبع:

1401/02/18
23:43:57
5.0 / 5
824
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
محفل