معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه:

وزارت خارجه پشتیبان شرکتهای فنی و مهندسی در خارج از کشور است

وزارت خارجه پشتیبان شرکتهای فنی و مهندسی در خارج از کشور است

به گزارش محفل معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اظهار داشت: این وزارت خانه پشتیبان و حامی فعالیت شرکتهای خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور است و از همه امکانات و ظرفیت های خود برای مساعدت به حل مشکلات و چالش های آنها استفاده می نماید.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه امروز(چهارشنبه) میزبان بیشتر از چهل شرکت فعال در صادرات خدمات فنی و مهندسی بود.
در این نشست که با حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، مدیران عامل شرکتهای مذکور مشکلات، چالشها و موانع داخلی و خارجی فعالیتهای خویش را تشریح کردند.
صفری در این جلسه با بیان نقطه نظرات و عرضه سفارش ها و پیشنهاد راهکارهای لازم بر این نکته تصریح کرد که وزارت امور خارجه پشتیبان و حامی فعالیت شرکتهای خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور بوده و در جهت افزایش صادرات کشور و کمک به ارزآوری و توسعه اقتصادی کشور از تمام ابزار، امکانات و ظرفیتهای خود برای مساعدت به حل مشکلات و چالشهای آنان استفاده خواهد نمود و در این حوزه ایشان به مدیران این شرکتها اطمینان داد که همه نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هم بیشتر از گذشته آماده همکاری و مساعدت در این حوزه هستند.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در همین چارچوب از این شرکتها دعوت کرد که با عنایت به توانمندی و ظرفیت بالای آنها در این حوزه، برای توسعه فعالیتهای خود به دیگر نقاط جهان هم نگاه جدی داشته و برای توسعه بازارهای هدف برنامه ریزی کند.

در این جلسه نمایندگانی از انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، سندیکای صادر کنندگان خدمات ساختمانی، وزارت صمت و صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات هم حضور داشتند.
بنابر اعلام وزارت صمت، صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی پارسال توانستند با حضور در بیشتر از ۳۰ پروژه در خارج از کشور بیشتر از ۲ میلیارد دلار ارز عاید کشور کند.منبع:

1401/01/26
16:02:13
5.0 / 5
785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل