بسته اخبار سیاسی ۱و۲ فروردین

پیام های تسلیت برای درگذشت یک عالم

پیام های تسلیت برای درگذشت یک عالم

درگذشت حجت الاسلام ری شهری/ پیام نوروزی رهبر انقلاب/ نامگذاری سال و... از موضوعات پربازدید و خبرساز تحریریه سیاسی ایسنا در ایام دوشنبه و سه شنبه (یکم و دوم) فروردین ماه 1401 بود که جزئیات آن در ادامه می آید.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، پیام تسلیت حضرت آیت الله خامنه ای درپی رحلت عالم مجاهد حجت الاسلام و المسلمین محمدی ری شهری از جلمه اخبار مورد توجه مخاطبان بود.
رهبر انقلاب در قسمتی از پیامشان با اعلان اینکه اینجانب در طول ده ها سال آشنایی همیشه صلاح و پرهیزگاری را در ایشان مشاهده کرده ام و امیدوار هستم این ذخیره باارزش سبب رحمت و مغفرت و علو درجات وی شود، فرمودند: تنوع عرصه های مجاهدت این عالم ربانی؛ علمی، اخلاقی، انقلابی، سیاسی، اداری که همه با اخلاص و صفا همراه بود، از او شخصیتی کم نظیر پدید آورده بود.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور هم در پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله ری شهری اظهار داشت: این عالم برجسته که از یاران امین و شجاع امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به شمار می رفت، خدمات بهادار مرحوم آیت الله ری شهری به انقلاب اسلامی در سنگرهای مختلف خدمت، توشه بزرگی برای ایشان خواهد بود. ت.
همین طور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که آیت الله محمدی ری شهری در طول عمر خویش با تعهد و تقوا در ترویج و نشر علوم اسلامی و معارف قرآن و حدیث و شعائر مذهبی اهتمام بسیار داشتند، اضافه کرد: راه اندازی و مدیریت موسسه دارالحدیث بعنوان یکی از مراکز بااهمیت در حوزه پژوهشهای دینی و کلام اهل بیت(ع) و تالیف آثار باارزش و دانشنامه های گوناگون اسلامی همچون اثر باارزش و ماندگار میزان الحکمه همچون این اقدامات می باشد.
در پیام تسلیت حجت الاسلام و السلمین اژه ای رییس قوه قضاییه نیز آمده است: آیت الله محمدی ری شهری از جوانی در تعلیم و تعلم معارف اسلامی تلاش وافر داشتند و در این راه آثار و تالیفات زیادی از خود بجای گذاشتند که برای ایشان باقیات الصالحاتی خواهد بود.
پیام های دیگر در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین ری شهری را در لینک های زیر بخوانید.
مرحوم ری شهری یکی از عالمان توانمند در صحنه های جهاد و خدمت به انقلاب، نظام و میهن اسلامی بود
پیام تسلیت ولایتی برای درگذشت ری شهری
آیت الله ری شهری از سلامت نفس و مجاهدت مستمر برخوردار بود
مخبر درگذشت ری شهری را تسلیت گفت
خدمات باارزش و آثار ماندگاری از آِت الله ری شهری به یادگار مانده است
پیام تسلیت رییس دیوان عالی کشور برای درگذشت ری شهری
آیت الله ری شهری عمر گرانسنگ خویش را در راه اعتلای اسلام و تبیین ارزش ها طی کرد
***
بیانات مقام معظم رهبری در شروع سال ۱۴۰۱ از دیگر اخبار پرمخاطب بود.
رهبر انقلاب اسلامی در قسمتی از بیاناتشان با اعلان اینکه امید منشأ همه حرکت ها و پیشرفت ها است، گفتند: سخنرانان و نویسندگان در مردم امید ایجاد کنند. زمینه های امید کم نیست بگذارید دشمنان از امیدواری مردم ایران به خشم بیایند.
ایشان افزودند: درباره نوروز و ذوق و سلیقه ویژه ی ایرانی، انسان احساس ژرف اندیشی میکند. بهار را شروع سال خود قرار دادند، بهار مظهر امید است پیام آور امید است. بهار به انسان میگوید، خزان و برگ ریزان حتما رفتنی است و طراوت و نوسازی و نوگرایی حتما آمدنی است این خصوصیت بهار است. این امید به سبب همزمانی با نیمه شعبان بیشتر شد.
همین طور حضرت آیت الله خامنه ای در سخنرانی زنده و تلویزیونی در اولین روز از سال ۱۴۰۱ ضمن تبریک عید نوروز و شروع قرن جدید، در تبیین شعار سال جدید، تنها راه دستیابی به پیشرفت عادلانه و حل مشکل فقر را حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان خواندند و در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مسائل جهانی درحال وقوع در افغانستان، اوکراین و یمن تاکید کردند: همه این حوادث نشان دهنده حقانیت و انتخاب درست ملت ایران در مبارزه با استکبار است.
اخبار در رابطه با نامگذاری سال و پیام های نوروزی را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
توجه به "دانش بنیان" میانبر حوزه اقتصاد است
حمایت سازمان بازرسی از شرکت های دانش بنیان در جهت تحقق تولید و اشتغال آفرینی
با نامگذاری سال جدید، فرصت ایفای نقش جوانان به وجود آمده است
دستور تشکیل کارگروه حل فوری مشکلات ثبتی شرکت های دانش بنیان
توجه به ظرفیت جوانان نخبه از با اهمیت ترین راه های تولید دانش بنیان است
مدیران اجرائی از ظرفیت های قانونی برای تحقق انتظارات مردم استفاده کنند
با تلاش دستگاهها و همکاری مردم، رهنمود تولیدِ دانش بنیان اشتغال آفرین جامه عمل می پوشد
تولید دانش بنیان یعنی خودرویی تولید شود که کیسه هوای آن باز شود
وزیر دفاع عید نوروز را تبریک گفت
امیدوارم در سال جدید، تفاهم و مساوات میان همه حاکم باشد
***
در گفتگویی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان با «فواد حسین» وزیر امور خارجه جمهوری عراق علاوه بر رایزنی درباب موضوعات مورد علاقه دو کشور، به مذاکرات وین و تلاش ها برای لغو تحریم ها اشاره شد.
حسین امیرعبداللهیان در قسمتی از این گفت و گو در مورد مذاکرات وین برای لغو تحریم ها اشاره کرد: ما به مرحله نهایی توافق نزدیک هستیم. در اندک موضوعات بسیار مهم باقیمانده، ابتکاراتی را بوسیله هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به آمریکا ارائه کرده ایم. حالا این طرف آمریکایی است که باید حسن نیت ادعایی خودرا در عمل نشان دهد. ما در رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار مصمم هستیم. دکتر باقری با مورا در تماس مستقیم و مستمر می باشد.
در همین رابطه سفیر کشورمان در مسکو از ادامه کوشش های برای دستیابی به توافق خوب و بادوام در وین آگاهی داد.
کاظم جلالی در گفت وگویی با یک خبرگزاری روسی به سوالاتی در حوزه روابط دوجانبه تهران-مسکو، مذاکرات وین و مذاکرات صلح سوریه پاسخ داد و با اعلان اینکه بتازگی پیش رفت های خوبی در مذاکرات انجام شده است، اشاره کرد: روند مذاکرات در حوزه برجام [توافق هسته ای] در جریان است. ما در تلاشیم به توافقی خوب و بادوام در وین دست پیدا نماییم.
سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا هم از آمادگی این کشور برای اتخاذ تصیمات دشوار برای بازگشت متقابل به برجام می گوید.
ند پرایس در نشست خبری هفتگی خود اظهار داشت: حالا، وقتی صحبت از وضعیت مذاکرات می شود، باید بگویم که در هفته های اخیر پیشرفت های شایان توجهی حاصل شده است، اما من می خواهم واضح بگویم که توافق نه قریب الوقوع است و نه قطعی. در حقیقت، ما بطور مساوی برای سناریوهایی با و بدون بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام آماده هستیم.
بگفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، مقرر است تا پیش از سوم خرداد از پهپادهای برد بلند ارتش و موشک های ضد زره رونمایی شود.
امیر حیدری در جمع کارکنان نیروی زمینی مستقر در مرزهای شهرستان زیرکوه از توابع استان خراسان جنوبی اظهار نمود: در آینده نزدیک و تا پیش از سوم خرداد از پهپادهای برد بلند مجهز شده که بتوانند در هر شرایط اقلیمی عملیات های ویژه انجام دهند و از انواع موشک های ضدزره که به سامانه های روز مجهز شده اند رونمایی خواهد شد.
باتوجه به پیش بینی ادامه بارش برف در ارمنستان، برودت شدید هوا و غیر قابل پیش بینی بودن وضعیت راه در ایام آینده، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان در اطلاعیه ای به مسافران سفارش کرد که تا زمان روشن شدن وضعیت جاده و رفع اختلال فعلی، از استفاده از مسیر زمینی کشورمان به ارمنستان اجتناب کنند.1401/01/02
18:50:41
5.0 / 5
854
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
محفل