در نشست هم اندیشی با جمعی از نمایندگان مجلس؛

امیرعبداللهیان: اجازه تأثیر عامل خارجی در مذاکرات برای لغو تحریم ها را نمی دهیم

امیرعبداللهیان: اجازه تأثیر عامل خارجی در مذاکرات برای لغو تحریم ها را نمی دهیم

وزیر امور خارجه با تکیه بر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در حفظ و رعایت خطوط قرمز، اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد هیچ عامل خارجی منافع ملی کشور را در مذاکرات وین برای لغو تحریم ها تحت تأثیر قرار دهد.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان روز دوشنبه در نشست هم اندیشی با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
امیر عبداللهیان در این جلسه آخرین تحولات در رابطه با حوزه سیاست خارجی بویژه در زمینه گفت وگوهای وین و همینطور تحولات اوکراین را شرح داد.
وی همینطور در مورد نقطه نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این حوزه ها به تبادل نظر پرداخت.
وزیر امور خارجه در این جلسه هم اندیشی که در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در تشریح تحولات در رابطه با گفت وگوهای وین، با تاکید بر استقبال جمهوری اسلامی ایران از نهایی کردن یک توافق خوب و قوی، عزم ایران در زمینه رعایت خطوط قرمز تعیین شده و بویژه تضمین های موثر اقتصادی و حداکثرسازی منافع جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد.
امیرعبداللهیان اضافه کرد: ضمن ایستادگی در حفظ و رعایت خطوط قرمز، اجازه نخواهیم داد هیچ عامل خارجی منافع ملی کشور را در مذاکرات وین برای لغو تحریم ها تحت تأثیر قرار دهد.


1400/12/16
20:41:26
5.0 / 5
859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل