بیانیه حزب اتحاد ملت به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب

بیانیه حزب اتحاد ملت به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب

محفل: حزب اتحاد ملت به مناسبت چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب، بیانه ای صادر کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، در بخش هایی از این بیانیه آمده است:
چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران را در حالی پیش رو داریم که همچنان احساس دوگانه ­ای که در بیانیه سال قبل حزب اتحاد ملت به همین مناسبت آمد، در ذهن و ضمیر خیلی از ایران­دوستان و دلبستگان به آن نهضت عظیم و خالصانه وجود دارد. از سویی باور به آن حرکت ضد استبدادی، ضد سلطنتی، آزادی خواه، استقلال ­طلب، عدالت جو، خشونت پرهیز، معنوی و به مفهوم دقیق کلمه مردمی، یعنی بر آمده از تحول خواهی قریب به اتفاق مردم ایران است که تعلق خاطر و پیوند هویتی با آنرا زنده نگه می دارد و در سوی دیگر خیلی از نتایج حاصله که در زندگی روزمره مردم و نارضایتی های موجود پیداست.
قانون اساسی فعلی، میثاق ملی ماست و هر تغییر و تحول اصلاح طلبانه و دارای نتایج معلوم بایستی بر مدار آن بگردد و در وهله نخست نیز باید بر حاکمیت قانون و اجرای بدون تنازل آن، سپس فعال کردن ظرفیت های دموکراتیک آن پای فشرد و در گام های بعدی و در وضعیت مناسب برای اصلاح آن کوشش کرد.
به یاد داریم که در کنار دو آرمان «استقلال» و «آزادی»، رفع فقر و تبعیض از اهداف و شعارهای انقلاب بود. بدین جهت شایسته انقلاب و نظام برخاسته از آن که مدعی پشتیبانی از محرومین و مستضعفین بود، نیست که این چنین گرفتار اشکال مختلف نابرابری و تبعیض در اموری چون آموزش عمومی، بهداشت و درمان و کار شایسته و تامین اجتماعی و... شود.
اصلاحات، با همه مشکلاتی که تصویری از انسداد پیش روی آن تصویر کرده است و با همه نقدهایی که می توان به حاملان آن داشت، تنها راهبردی است که همچنان به راه و هدف بطور توامان نظر دارد و به آن مسوولانه، متعهد است.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب و ادای احترام به همه شهدا و ایثارگران و بزرگان و رهبران آن نهضت عظیم مردمی، بار دیگر بر پایبندی خود به آرمان­های آن نهضت بزرگ تاریخی تاکید می­کند و برای همه ایرانیان، آرزوی آزادی، برابری، برادری و زندگی با کرامت و در شان این ملت نجیب و تاریخ ساز دارد.
منبع:

1400/11/19
23:02:30
5.0 / 5
981
تگهای خبر: آموزش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
محفل