آیت الله رئیسی در كنگره بین المللی بزرگداشت علامه مصباح:

طرح ولایت از یادگارهای پرارزش علامه مصباح یزدی است

طرح ولایت از یادگارهای پرارزش علامه مصباح یزدی است

رئیس جمهور عنوان کرد: همانگونه که آیت الله مصباح یزدی در عرصه نظر و اندیشه از مرزهای دین مرزبانی کرد، شهید قاسم سلیمانی هم بعنوان یک مرد در عرصه میدان التزام عملی خویش را به این نظریات و اندیشه ها و مرزبانی میدانی از دین به نمایش گذاشت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر امروز (شنبه) در کنگره بین المللی بزرگداشت علامه محمدتقی مصباح یزدی با اشاره به اینکه ایشان التزام و تکلیف مداری در راه اجرای قوانین اسلام را بدون هراس از دیگران و به بهترین شکل تبیین کرد، اظهار داشت: حضرت آیت الله مصباح یزدی در راه تکلیف مداری و ولایت مداری هیچ واهمه ای از هیچ کس و هیچ جریانی نداشت و به بهترین شکل بصیرت و میثاق با ولایت را در عرصه فکر، اندیشه و نظر تبیین کرد.
رئیس جمهور اظهار داشت: همانگونه که آیت الله مصباح یزدی در عرصه نظر و اندیشه از مرزهای دین مرزبانی کرد، شهید قاسم سلیمانی هم به مثابه مرد با صلابت عرصه میدان پایبندی عملی خویش را به این نظریات و اندیشه ها به نمایش گذاشت و با مرزبانی میدانی از دین به نماد بصیرت و وفاداری به ولایت و رهبری تبدیل شد.
رئیسی همینطور دوره های طرح ولایت را از ارزشمندترین و اثرگذارترین یادگارهای علامه مصباح یزدی توصیف کرد و عنوان کرد: «طرح ولایت» در زمره دستاوردهایی است که باید به خوبی پاس داشته شود و ادامه یابد.
رئیس جمهور اظهار داشت: از خداوند بزرگ می خواهم توفیق شناخت و حرکت مسیری را که آیت الله مصباح در عرصه نظر ترسیم کرد و حاج قاسم سلیمانی در عمل پیرو و رهرو آن بود، به ما هم عطا کند.1400/10/11
16:42:42
5.0 / 5
1195
تگهای خبر: رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
محفل