اسلامی:

هدف تحریم، شکست اراده ها و خلع سلاح کشور است

هدف تحریم، شکست اراده ها و خلع سلاح کشور است

به گزارش محفل رئیس سازمان انرژی اتمی، هدف تحریم را شکست اراده ها و خلع سلاح کشور دانست و اظهار داشت: دشمن امروز با قدرت رسانه درپی نفوذ در جان ملت هاست.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، محمد اسلامی روز یکشنبه در هفتمین همایش ملی پدافند کالبدی و حفاظت از زیرساخت های کشور در دانشگاه صنعتی مالک اشتر، اظهار داشت: امروز باید نسبت به نگاههای استکبار جهانی در حوزه پدافند غیر عامل توجه داشته باشیم.
رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: اگر توجه کرده باشیم در ۲ سال گذشته دیگر کسی در حوزه تهدید از گزینه نظامی صحبت نمی کند، و این رویکرد این سوال را مطرح می کند که آیا این گزینه به صورت کلی حذف شده یا به سبب تاکتیکی فعلاً از جانب دشمن عنوان نمی شود؟ این مورد سبب شد تا به لحاظ سیاسی حجم تحرکات و ظرفیت های دشمن را در نظر بگیریم.
اسلامی تصریح کرد: امروز دشمنان ما با در اختیار گرفتن ظرفیت سازمان های بین المللی به دنبال گسترش نفوذ بر اداره کشورها هستند و در این حوزه تلاش می کنند. یعنی دشمنان به جهت اینکه فعالیتهای استکباری خویش را در اذهان و افکار عمومی موجه جلوه بدهند، سوار بر اریکه سازمان های بین المللی شده اند.
وی افزود: دشمن از ظرفیت سازمان ها و تشکل هایی که به صورت ذهنی و عینی جهانی قلمداد می شوند در جهت اهداف خود استفاده حداکثری می کند و اتفاقا این حوزه همان جایی است که ما در آن ضعیف هستیم و هیچ حضور و نفوذی نداریم.
رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: بخش دومی که دشمن بر روی آن اتکا دارد مبحث در اختیار گرفتن ظرفیت های تأمین مالی و کانال های پولی و تسلط بر روند اقتصاد جهانی است که این مورد فوق العاده مهم و اهمیت دارد، چونکه همه کشورها امروز اعتبار و درآمدشان از کانال مالی عبور می کند و این ظرفیت ها در واقع عناصر جدید قدرت هستند که در حوزه پیشبرد اهداف جهان استکباری از آن استفاده می شود.
اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط تحریمی باید متوجه آثار و صدمه های ناشی از آن باشیم، افزود: هدف تحریم نفروختن یک وسیله و دانش نبوده، بلکه هدف آن ایجاد روحیه تسلیم و خلع سلاح است. در طول سنوات گذشته استکبار جهانی پیش از این که با کشوری وارد نزاع و درگیری شود آنها را خلع سلاح کرده و در واقع قبل از هر چیز صحنه فتح پیروزمندانه را برای خود بوجود آورده است.
وی با تکیه بر این که استکبار جهانی هیچ گاه وارد یک جنگ برابر نشده است، اظهار داشت: استکبار همواره تا مرحله خلع سلاح ملت ها پیش رفته تا صحنه فتح پیروزمندانه را برای خود زمینه سازی کند و در این راستا رسانه از دیگر مواردی است که از آن برای نفوذ در عمق جان مردم جهان و پیشبرد برنامه هایش استفاده می شود؛ دشمن در این عرصه از رسانه در جهت هویت زدایی و اصالت زدایی از مردم جهان، استفاده می نماید.
رییس سازمان انرژی اتمی ضمن اشاره به این که دشمن با قدرت رسانه به دنبال نفوذ در عمق مغزها و جان ملت ها است، افزود: امروز دشمن با ابزار رسانه به دنبال اثرگذاری بر ذهن و باورها است تا از این طریق هم استراتژی فتح پیروزمندانه را برای خود رقم بزند و بر اراده ملت ها تسلط پیدا کند که این موارد امروز در فضای مجازی مشهود است.
وی تصریح کرد: آمریکایی ها سال ها تلاش کردند تا مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرند، اما به علت حضور پر شور ملت ایران در صحنه نتوانستند کاری از پیش ببرند؛ ازاین رو بر روی مقبولیت کار کرده و تلاش کردند تا مقبولیت جمهوری اسلامی را تضعیف کنند و به صفر برسانند؛ دشمن در این رابطه القاب و اتهاماتی را به مسئولان جمهوری اسلامی زده و این کار را همچنان ادامه می دهد.
اسلامی ضمن اشاره به این که امروز اصالت زدایی و تهاجم در عرصه فرهنگی برای دشمن یکی از ابزارهای اعمال قدرت به حساب می آید، تصریح کرد: ما باید چتر گسترده حفاظت از فکر و باور مردم را ایجاد نماییم چونکه این عرصه اهمیت وافری دارد.
رییس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: امروز در ادبیات و رفتارهای دشمنان احتیاط از درگیر شدن با جمهوری اسلامی به خوبی ملموس و قابل مشاهده می باشد که این نشات گرفته از توان دفاعی جمهوری اسلامی است.
وی ضمن اشاره به این که امروز شناسایی و تخلیه استعدادهای یک کشور همچون مولفه های تضعیف قدرت یک ملت است، اظهار داشت: دشمن در این رابطه تلاش زیادی انجام می دهد تا استعدادها و مغزهای ممتاز را از کشور خارج کند.
اسلامی اضافه کرد: باید سیاست های داخلی و خارجی را متوازن نماییم تا در این فرایند اولا سرمایه های اجتماعی را حفظ نموده و ثانیا بسترهای لازم را در جهت شکوفایی و پیشرفت فراهم نماییم.


منبع:

1400/08/16
22:53:25
5.0 / 5
1073
تگهای خبر: اتهام , اقتصاد , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل