ایران و آفریقای جنوبی بر تقویت همکاری بین المللی و منطقه ای تاکیدکردند

ایران و آفریقای جنوبی بر تقویت همکاری بین المللی و منطقه ای تاکیدکردند

به گزارش محفل وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزیر روابط خارجی و همکاریهای بین المللی آفریقای جنوبی بر تقویت همکاری در زمینه های بین المللی و منطقه ای تاکید نمودند.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان بامداد امروز - دوشنبه - در گفت وگوی تلفنی با خانم پاندور وزیر روابط خارجی و همکاریهای بین المللی آفریقای جنوبی پیرامون روابط و همکاریهای دوجانبه بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
در این تماس تلفنی موضوعات مختلف همچون برگزاری دهمین کمیته سیاسی در سطح معاونین وزرای امور خارجه دو کشور در تهران، برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در سطح وزرای امور خارجه دو کشور، دیدار رسمی رئیس جمهوری اسلامی ایران از آن کشور و سایر موضوعات مورد علاقه مورد گفتگو قرار گرفت.
خانم پاندور هم ضمن ابراز خرسندی از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر اهمیت توسعه مناسبات دو جانبه و علاقه آفریقای جنوبی در این خصوص تاکید نموده و در همین راستا به سفر رئیس جمهوری کشورمان به پرتوریا و همینطور برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک که به میزبانی آفریقای جنوبی طی شش ماهه اول سال ۲۰۲۲ مقرر است در پرتوریا برگزار شود، اشاره نمود.
امیر عبدالهیان ضمن استقبال از این موضوع، بر تشکیل کمیته های فرعی سرمایه گذاری، انرژی و بهداشت و همینطور در دستور کار قرار دادن زمینه های مورد علاقه طرفین جهت همکاری و در جهت گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تصریح کرد.
طرفین در خاتمه بر تقویت همکاری در زمینه های بین المللی و منطقه ای تاکید نمودند.منبع:

1400/07/20
10:39:10
5.0 / 5
1073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
محفل