خطیب زاده:

ایران مدافع و حامی تردد امن و بی ضرر کشتی هاست

ایران مدافع و حامی تردد امن و بی ضرر کشتی هاست

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر این که جمهوری اسلامی مدافع تردد امن و بی ضرر کشتی ها در خلیج فارس و آب های بین المللی است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نسبت به حفاظت از امنیت و منافع ملی خود لحظه ای تردید نداشته و هر گونه ماجراجویی احتمالی را بی درنگ و با قوت و جدیت پاسخ خواهد داد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده روز دوشنبه اتهامات بی پایه و اساس وزیر امور خارجه بریتانیا مقابل جمهوری اسلامی ایران که با همان سیاق از طرف وزیر خارجه آمریکا نیز تکرار شده و حاوی مطالبی متناقض، اتهامات واهی و تحریک آمیز است را مایه تاسف عمیق دانست و قویا محکوم نمود.
سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد: این بیانیه های هماهنگ شده بخودی خود حاوی فرازهایی متناقض است، بگونه ای که ابتدا بدون ارائه هرگونه سند و مدرک به جمهوری اسلامی ایران بهتان می زند و متعاقبا از «احتمال» آن سخن می گوید!
خطیب زاده، جمهوری اسلامی ایران را مدافع و حامی تردد امن و بی ضرر کشتی ها در خلیج فارس و آبهای بین المللی دانست که بیشترین مرز آبی را در خلیج فارس داشته و همیشه آماده همکاری در حوزه تامین امنیت دریانوردی در آن با کشورهای منطقه است و حضور و مداخلات نیروهای فرامنطقه ای در آب های خلیج فارس و کشورهای حاشیه آنرا مخل ثبات و امنیت منطقه می داند.
وی اشاره کرد: جای تاسف است در صورتیکه این کشورها نسبت به تعرض و خرابکاری های تروریستی در قبال کشتی های تجاری ایران در دریای سرخ و آب های بین المللی سکوت حمایت آمیزی داشته اند، در یک سوگیری آشکار سیاسی اتهامات واهی را متوجه جمهوری اسلامی ایران می کند، در صورتیکه چنانچه این کشورها سندی برای اثبات ادعاهای واهی خود دارند، می بایست ارائه نمایند.
سخنگوی وزارت امور خارجه اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به حفاظت از امنیت و منافع ملی خود لحظه ای تردید نداشته و هر گونه ماجراجویی احتمالی را بی درنگ و با قوت و جدیت پاسخ خواهد داد.


1400/05/11
20:14:47
5.0 / 5
1207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
محفل