رضاحسینی:

شرط موفقیت دولت آینده مهار تورم است

شرط موفقیت دولت آینده مهار تورم است

به گزارش محفل نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی مهار تورم را شرط موفقیت دولت آینده عنوان نمود و از رئیس جمهور منتخب خواست از افراد خبره، کاربلد و باتجربه در کابینه خود استفاده نماید.


مصطفی رضاحسینی قطب آبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بحث مهم و داغ این روزها پس از انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کابینه دولت جدید است؛ آقای رئیسی در دوران انتخابات صحبت از کابینه فراجناحی کردند و اینکه از همه گروه ها استفاده می نمایند و ندای وحدت سردادند.
وی افزود: در عالم سیاست شعار یک چیز است و عمل به آن چیز دیگری، آنچه آقای رئیسی مطرح نمودند طبیعتا متفاوت خواهد بود از آنچه به آن عمل می شود در این دوره از انتخابات طیف وسیعی از جریانات اصولگرایی دورهم جمع شدند و برای ایشان کار کردند آقای قالیباف وارد عرصه انتخابات نشد آقای رئیسی وارد این عرصه شدند. از طرفی آقای رئیسی، اصلاح طلب ها و آقای روحانی را متهم به فروپاشی اقتصادی می کنند. برخی نزدیکانشان افراد این طیف را ضد انقلاب و کسانی می دانند که بگفته آنها آب به آسیاب دشمن می ریزند. آقای رئیسی البته پس از پیروزی در انتخابات اظهار داشت که از جریانات مخالف هم استفاده می کنم با تعدادی از کارشناسان تماس گرفت و از آنها مشورت خواست و سامانه ای برای نظردادن مردم نیز طراحی کرد، اما به اعتقاد من در عالم سیاست این اقدامات بیشتر جنبه پوپولیستی دارد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است: اصولگرایان و جبهه پایداری اجازه نخواهند داد که آقای رئیسی در کابینه خود از طیف رقیب و حتی از افراد میانه استفاده نماید. همانطور که طیف رقیب هم اجازه نداد ازجریان مقابل استفاده گردد و در همه دنیا هم همین است باز می کوشند تحول مدنظر خودرا با افراد خودشان ایجاد کنند. از طرفی آقای رئیسی با مسائل قوه مجریه آشنا نیست ایشان تجربه کاری شان در زمینه قضا بوده که از بالا به پایین و دستوری است و حوزه اجرا کاملا متفاوت با آنست و قابل مقایسه نیست.
این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به دعوت 220 نماینده از رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری معتقد است: این کار موجب شد عملا عنان و اختیار از مجلس شورای اسلامی خارج شد. در جریان رای اعتماد به کابینه نمایندگان ناچار هستند به هر کابینه ای که معرفی می شود رای بدهند. به اعتقاد من این اقدام نمایندگان نوعی دخالت بدون مطالبه و عمل احساسی بود.
رضا حسینی با اشاره به اینکه بعید است در کابینه آینده از افراد مطرح جریان مقابل استفاده شود، اظهار داشت: محتمل است افرادی از جریان احمدی نژاد در کابینه بعد حضور داشته باشند در میان جریاناتی که برای ایشان فعالیت می کردند هم افرادی توانمند هستند که ممکنست آنها در ترکیب دولت بعد دیده شوند.
وی شرط موفقیت دولت آینده را مهار تورم عنوان و اشاره کرد: بیشترین چیزی که به مردم فشار آورده و آنها را دلسرد کرده مسائل اقتصادی و معیشتی است و همین است که سبب عصبانیت مردم نیز شده است. دولت آینده باید تلاش کند این تورم را مهار کند از سوئی تعامل با خارج را داشته باشیم و در داخل هم با مافیا هم مبارزه نماییم. آقای رئیسی باید کسانی را به کابینه دعوت کند که فقط دانشگاهی و نظریه پرداز نباشند بلکه جنس کار را بشناسند ایشان باید از افراد خبره، کاربلد و باتجربه استفاده نماید و در راس مجموعه ها فقط به شعار جوانگرایی بسنده نکند. اقای رئیسی همین طور باتوجه به اینکه در زمینه اجرا فعالیت نکرده نیازمند معاون اول اجرائی قوی و کارآمد است که فراجناحی فکر کند و بتواند کابینه را به صورتی هدایت کند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر توقعات زیادی از مردم برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد شده، اشاره کرد: تصور مردم این است که دیگر دوران سختی و گرفتاری تمام شده و به همین جهت دولت آینده کار سختی را در پیش دارد.
منبع:

1400/04/26
15:02:43
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
محفل