كمالی پور:

دولت سیزدهم در انتخاب اعضاء دغدغه های جناحی را كنار بگذارد

دولت سیزدهم در انتخاب اعضاء دغدغه های جناحی را كنار بگذارد

به گزارش محفل نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این شیوه و روشی که الان از ترکیب کابینه در فضای مجازی صحبت می شود باید اظهار داشت که این افراد دردی از مردم دوا نمی کنند و پاسخگوی نیاز مردم نیستند.


یحیی کمالی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به خاصیت های یک کابینه کارآمد اظهار نمود: ما یک تجربه خوبی از دولت های گذشته در موضوع مدیران داریم و وقتی صحبت از کارآمدی می شود نخستین خصیصه آن تکرارنکردن گذشته است.
وی ادامه داد: استفاده نکردن از مدیران فرسوده و خسته و امتحان پس داده و توجه به نظرات مردم در انتخاب مدیران و آن سامانه ای که حرفش را زده اند و امیدوارم عملی هم بشود همچون اقدامات برای تشکیل یک کابینه کارآمد است.
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه تعهد، تخصص و عدم ایجاد فاصله میان مردم و دولت از خاصیت های یک کابینه کارآمد است، اظهار نمود: دولت سیزدهم در انتخاب اعضای کابینه باید گرایش های سیاسی را کنار بگذارد و به دنبال تخصص و تعهد و شایستگی باشد. دولت باید پیرسالاری حاکم بر جامعه را از میان بردارد و اگر پیرانی هم هستند که تجربه دارند از تجربه آنان استفاده نماید و میدان را به کسانی بدهد که تا حالا کمتر به آنان توجه شده است.
کمالی پور تصریح کرد: الان نزدیک به چهار دهه است که مناصب اجرائی کشور میان ۳۰۰ نفر چرخیده و دست به دست شده است. وقت آن رسیده که از این چرخه خارج شویم و چهره های جوان و کارآمد را جایگزین سازیم.
وی ادامه داد: اگر دولت سیزدهم می خواهد دردی از دردهای مردم بکاهد و به مشکلات آنان توجه داشته باشد و در این راه موفق شود و امید را به مردم بازگرداند باید به این موارد توجه کند.
کمالی پور با انتقاد از ترکیب احتمالی کابینه سیزدهم که در فضای مجازی انتشار یافته است، اشاره کرد: با این شیوه و روشی که الان از ترکیب کابینه در فضای مجازی صحبت می شود باید اظهار داشت که این افراد دردی از مردم دوا نمی کنند و پاسخگوی نیاز مردم نیستند. آقای رئیسی باید فارغ از دغدغه های سیاسی و جناحی در یک فضای آرام کار انتخاب اعضای کابینه خودرا انجام دهد.

منبع:

1400/04/16
12:42:49
5.0 / 5
1176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل