وزیر كشور در پایان همایش استانداران:

خشكسالی، كاهش ظرفیت نیروگاه های برقی آبی، گرمای هوا و افزایش مصرف عوامل اصلی قطعی برق هستند

خشكسالی، كاهش ظرفیت نیروگاه های برقی آبی، گرمای هوا و افزایش مصرف عوامل اصلی قطعی برق هستند

محفل: وزیر کشور با اشاره به استقرار دولت جدید تا یک ماه آتی، ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله دولت جدید با بهره گیری از تجربه مدیران فعلی بعنوان مشاورینی که آمادگی ارائه مشاوره دارند؛ بتواند در تحقق بخشی به مطالبات مردم و برنامه های خود استفاده لازم را داشته باشد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، در آخر نشست روز دوشنبه(۱۴ تیر) استانداران سراسر کشور، که در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران به تشریح مباحث نشست پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه، گزارش استانداران از نحوه برگزاری انتخابات، وضعیت تامین کالاهای اساسی و انتقال تجربیات به دولت آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر کشور با اشاره به تلاش ها و زحمات استانداران، فرمانداران و بخشداران سراسر کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد امسال، اظهار داشت: در این نشست باتوجه به کار عظیم و بزرگی که وزارت کشور، استانداران و همه کارکنان وزارت کشور در همراهی، همکاری و همدلی با بقیه دستگاه های اجرائی شامل نظامی، امنیتی، انتظامی، صدا و سیما، شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در برگزاری چهار انتخابات در کشور داشته اند؛ از همه این همکاران، تقدیر و تشکر کردیم.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در نشست امروز آخرین جمع بندی انتخابات را از زبان هر کدام از استانداران داشتیم؛ اشاره کرد: همه این گزارش ها و اقدامات مستند می شود تا در سالها و دوره های بعد انتخابات مورد استفاده قرار گیرد تا متوالی، انتخابات های بهتری داشته باشیم.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به مساله مهم قطعی های اخیر برق در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: موضوع برق یک مساله بسیار مهمی در کشور است و امروز بهر دلیلی همچون خشکسالی، کاهش نیروگاه های برقی - آبی، افزایش مصرف و گرمای هوا با چالش کمبود برق در کشور مواجه هستیم که باعث شده مردم ما در وضعیت مناسبی نباشند.
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه در این خصوص قرار شد استانداران با تشکیل کمیته های تخصصی تلاش کنند این مساله را در استانشان مدیریت کنند؛ اشاره کرد: لازم است زمان بندیهای مناسب در نظر گرفته شود و حداکثر امکانات را به کار گیرند تا فشار کمتری به مردم وارد شود.
وزیر کشور با اظهار اینکه متولی و مسئول تامین برق در کشور، وزارت نیرو است؛ اظهار داشت: وزارت نیرو تمام تلاش و اهتمام خودرا در تامین برق به خانواده ها می کند ولی این مساله نیازمند همراهی مردم و دستگاه های مسئول است و در این خصوص وزارت کشور آمادگی کامل برای همکاری دارد.
موضوع تامین کالاهای اساسی از دیگر محورهای یاد شده وزیر کشور در نشست روز دوشنبه استانداران سراسر کشور بود و در این خصوص اظهار داشت: در زمینه کالاهای اساسی و قیمت های عمومی قرار شد دقت بیشتری در این دوره گذر صورت گیرد و خدای نکرده سوءاستفاده ای صورت نگیرد.
رحمانی فضلی درباب وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در کشور هم اظهار داشت: بر اساس گزارش ارائه شده، وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در کشور مناسب می باشد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه در دوره گذار از دولتی به دولت دیگر هستیم؛ اشاره کرد: در جلسه امروز پیشنهاد شد همه تجربیات مستند شود و آمادگی های لازم در انتقال این تجربیات وجود داشته باشد.
وی در این خصوص اظهار داشت: هر استانداری که در دولت جدید به استان اعزام شد؛ استانداران آمادگی لازم را دارند که تجربیات و همه کارهایی که در استان انجام داده اند و به اضافه پیشنهادات درباب معرفی زمینه های مختلف سرمایه گذاری را منتقل کنند.
وزیر کشور اشاره کرد: ما ضمن اینکه تا الان بصورت موثر و فعال کارمان را در انجام مسئولیت های خودمان انجام داده ایم؛ وظیفه خود می دانیم، این وظایف را تا آخر این دولت با دقت، جدیت و با انگیزه بالا انجام دهیم.
رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله دولت جدید که تا یک ماه آتی مستقر خواهد شد، با بهره گیری از تجربه همه مدیران فعلی بعنوان مشاورینی که آمادگی ارائه مشاوره دارند؛ بتواند در تحقق بخشی به مطالبات مردم و برنامه های خود استفاده لازم را داشته باشد.1400/04/15
13:21:48
5.0 / 5
1413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل