تخت روانچی:

ایران آماده مشاركت در تدوین اصول مورد نیاز فضای سایبری است

ایران آماده مشاركت در تدوین اصول مورد نیاز فضای سایبری است

به گزارش محفل ایرنا- سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با با اعلان اینکه ایران یکی از قربانیان حملات سایبری بوسیله ویروس مخرب کامپیوتری استاکس نت است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در تلاش مجمع عمومی در جهت تدوین اصول و هنجارهای مورد نیاز فضای سایبری مشارکت کند.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در سخنرانی روز سه شنبه خود به وقت محلی در نشست شورای امنیت این سازمان که جهت بررسی امنیت فضای سایبری برگزار شده بود، اضافه کرد: فضای سایبری فرصت های طلایی را برای بشر فراهم می آورد تا بطور مداوم تمام جنبه های زندگی خودرا توسعه و ارتقا دهد.
دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد: چنین توانمندی برجسته ای باید در سراسر جهان خصوصاً در کشورهای درحال توسعه ترویج شود و جلوی سو استفاده از آن شامل ارتکاب اقدامات تجاوزکارانه، باج خواهی، تهدید و استفاده از زور و دخالت در اموری که در صلاحیت داخلی هر کشور بوده و سبب نقض حاکمیت ملی آنها می شود را گرفت.

ایران قربانی حملات سایبروی بوسیله ویروس مخرب استاکس نت است
تخت روانچی با اعلان اینکه طی سال های اخیر شاهد روند نگران کننده ای از بهتان زنی های سیستماتیک تعدادی از کشورها کشورهای دیگر و انتساب انجام حملات سایبری یا فعالیته ای مشابه در فضای سایبری را به آنها شاهد بوده ایم، دلیل این بهتان زنی ها را فقط انگیزه های سیاسی عنوان نمود.
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: جمهوری اسلامی ایران، خود یکی از قربانیان حملات سایبری بوسیله ویروس مخرب کامپیوتری استاکس نت است که توسط آمریکا و اسرائیل بطور مشترک برای لطمه به تاسیسات هسته ای صلح آمیز ایران تولید شده بود. آمادگی دارد در تلاش مجمع عمومی در جهت تدوین اصول و هنجارهای مورد نیاز فضای سایبری مشارکت کند.
دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران افزود: فضای سایبری و تکنیک ها و فن آوری های در رابطه با آن باید منحصراً برای اهداف صلح آمیز مورد استفاده قرار گرفته و برای این منظور، کشورها باید با همکاری، مسئولیت پذیری و مطابقت کامل با مقررات بین المللی قابل اجرا اقدام نمایند.
تخت روانچی اشاره کرد: مجمع عمومی سازمان ملل باید به کوشش های خود برای توسعه و تدوین اصول و هنجارهای بین المللی مورد نیاز فضای مجازی ادامه دهد و دراین زمینه ایران آمادگی دارد در تلاش مجمع عمومی در جهت تدوین اصول و هنجارهای مورد نیاز فضای سایبری مشارکت کند.منبع:

1400/04/10
12:48:43
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
محفل