رئیس سازمان سنجش آموزش كشور خبر داد

كاهش ۳۵ هزار نفری داوطلبان كنكور امسال

كاهش ۳۵ هزار نفری داوطلبان كنكور امسال

به گزارش محفل رییس سازمان سنجش آموزش کشور از کاهش 35 هزار نفری داوطلبان کنکور 1400 آگاهی داد و اظهار داشت: در کنکور امسال تعداد داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی اندکی کاهش یافته و داوطلبان دو گروه آزمایشی هنر و علوم انسانی روند افزایشی داشتند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی امروز در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در جمع خبرنگاران گزارشی از روند برگزاری این آزمون ارائه داد وگفت: آزمون سراسری امسال از امروز بامداد برای داوطلبان گروه آزمایشی هنر و با شرکت بیش از ۱۲۵ هزار داوطلب شروع شد. در این آزمون یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر شرکت کردند که با احتساب چند گروهی های ما یک میلیون و ۳۶۷هزار و ۹۳۱ داوطلب در آزمون امسال داریم.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور امسال، ۵۹ درصد داوطلبان را زن و ۴۱ درصد را مردان می سازند. حدودا آمار برگزاری داوطلبان در مقایسه با سال قبل تغییر چندانی نداشته است.
وی همین طور اشاره کرد: البته ما در کنکور امسال حدود ۳۵ هزار نفر کاهش داوطلب داشتیم و حدودا افزایش اندکی در دو گروه علوم انسانی وهنر را شاهد می باشیم. در عین حال نیز در گروه آزمایشی علوم تجربی اندکی با کاهش داوطلب مواجه شدیم.
دکتر خدایی اشاره کرد: نتیجه اولیه این آزمون حدود ۱۰ مرداد اعلام خواهد شد و انتخاب رشته داوطلبان نیز اواخر مرداد شروع می شود و نتیجه نهایی را اواخر شهریور ماه اعلام می نماییم.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: ما در قواعد ضوابط و سیستم پذیرش در آزمون خود تغییری ندادیم و سیستم مشابه سال قبل خواهد بود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباب تمهیدات این سازمان برای برگزاری آزمون درشرایط کرونائی نیز اظهار داشت: باتوجه به اینکه ما تجربه موفق برگزاری آزمون در سال قبل را داشتیم، از این تجربه استفاده خواهیم کرد، کلیه نهادها نیز برای برگزاری هر چه بهتر این آزمون به ما کمک کردند و حتی حوزه های برگزاری آزمون افزایش پیدا کرد. به نحوی که ما سال قبل حدود ۳۲۰۰ حوزه امتحانی داشتیم که امسال به بالای ۳۵۰۰ حوزه بالا رفته و حتی تعداد شهرهای حوزه نیز افزایش پیدا کرد.
خدایی اشاره کرد: پروتکل های بهداشتی آزمون سراسری حدودا مشابه سال قبل است و در عین حال از تجربه سال قبل نیز برای دقت بیشتر در برگزاری آزمون استفاده کردیم. البته روال کلیه آزمونهای سازمان سنجش به این شکل است که ما پیش از برگزاری آزمون کد ملی داوطلبان را به وزارت بهداشت اعلام می نماییم و ۱۴ روز بعد، وزارت بهداشت داوطلبان را برمبنای سیستم های خود غربالگری می کند.
خدایی افزود: طبق گزارش هایی که داشتیم، آمار داوطلبانی که پس از برگزاری آزمون به کرونا ویروس مبتلا شدند، از نرم جامعه پایین تر است. سال قبل از مجموع داوطلبان شرکت کننده حدودا ۵۰ داوطلب تنها به این بیماری مشکوک بودند بدین سبب با اطمینان خاطر به داوطلبان اعلام می نماییم پروتکلهای بهداشتی با دقت بیشتر رعایت می شود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه دیگر بحثی در زمینه برگزاری آزمون نظام قدیم و جدید نداریم، اظهار داشت: در حال حاضر آزمون بصورت یکپارچه برگزار می گردد طبیعتا سیستم آموزشی کشور معطل این نیست که حدود ۱۰ یا ۲۰ نفر را وارد دانشگاه کند، بلکه بیش از ۳ سال است که نظام آموزشی کشور تغییر پیدا کرده است و کنکور نیز باید بر طبق این سیستم خودرا انطباق دهد.
منبع:

1400/04/09
18:47:43
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: آموزش , بازدید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل