معاون رییس جمهور:

شهید بهشتی از زمان خود بسیار جلوتر بود

شهید بهشتی از زمان خود بسیار جلوتر بود

به گزارش محفل معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: نزدیک به 40 سال از شهادت آیت الله بهشتی می گذرد اما سخنرانی های ایشان نشان میدهد که نسبت به زمان خود بسیار جلو بودند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری در نشست شورای مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها، سازمان ها و دستگاههای اجرائی کشور با اشاره به روز هفتم تیر و شهادت آیت الله بهشتی و ضمن تبریک هفته قوه قضائیه، اظهار نمود: روز هفتم تیر سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران حضرت امام (ره)است که در سال ۱۳۶۰ به دست منافقین به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به اینکه آیت الله بهشتی حق بزرگی بر گردن انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دارد، اضافه کرد: مدیریت مرحوم آیت الله بهشتی بر مجلس خبرگان تدوین قانون اساسی در سال ۱۳۵۸ وحضورشان در صحنه های انقلاب و معماری دستگاه قضا و پایه ریزی اساس نظام سیاسی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر بود.
امیری افزود: مدیریت قوی و اندیشه های متعالی ایشان که برگرفته از دین مبین اسلام بود و آشنایی با نظام های سیاسی، حقوقی، اخلاق مداری، انصاف و ژرف اندیشی از او شخصیت کم نظیر و یک شخصیت محبوب و بسیار بزرگواری ساخته بود که منافقین کوردل چون نقش آیت الله بهشتی را در توسعه آینده کشور و شکوفایی انقلاب اسلامی دیدند، او را هدف قرار داند و این شخصیت کم نظیر را از جهان اسلام گرفتند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: بهترین تعبیر را هم حضرت امام (ره) درباره ایشان گفتند که بهشتی خودش یک امت بود که واقعا همینگونه است. نزدیک به ۴۰ سال از شهادت ایشان می گذرد اما سخنرانی ها و کلیپ هایی که وجود دارد نشان میدهد که ایشان نسبت به زمان خود بسیار جلو بودند.
وی با تاکید بر اینکه باید اندیشه های دکتر بهشتی توسعه پیدا کند، اظهار داشت: شخصیت آیت الله بهشتی از جنس شخصیت های آسمانی بود. خداوند انشاالله درجاتش را متعالی گرداند. ضروری می باشد، نسل امروز ما با این نوع دیدگاه ها و اندیشه ها آشنا گردند و بدانند چه شخصیت های بزرگی در شکل گیری انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نقش داشته اند. آیت الله مطهری، شهید مفتح، رجایی، باهنر و بزرگانی که در تاریخ انقلاب اسلامی همچنان درخشان هستند.
وی با تبریک هفته قوه قضائیه به کلیه قضات و کارکنان شریف این قوه ؛بر نقش قوه قضائیه در تحقق عدالت اجتماعی که سبب ارتقای مولفه های سرمایه های اجتماعی بعنوان پیش ران های اصلی توسعه همه جانبه و متوازن است اصرار کرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری در ادامه اظهار داشت: متاسفانه به خاطر شرایط کرونائی جلسات معاونان پارلمانی خیلی محدود شد. اواخر دولت دوازدهم هستیم و لازم است از همکاری و تلاش مدیران کل امور مجلس و دستگاه های اجرائی جداگانه تقدیر شود.
امیری اضافه کرد: نقش شما در ۸ سال قبل که دولت تدبیر امید مدیریت کشور را داشت باتوجه به اینکه عملا با سه مجلس کار کردید که هر مجلس اقتضای خودرا داشت. اگر تلاش ها و احساس مسئولیت های شما نبود کار دولت می توانست با سختی روبرو شود.
وی افزود: صرفنظر از مواقعی که نگاه های سیاسی خیلی پررنگ و غالب می شد و نگاه کارشناسی و کار دقیق بدنه دولت کارساز نبود ؛ در ارتباط باطرح ها و لوایح دولت و مسایل پارلمانی و تخصصی، دولت با مشی تعامل و گفتگو و بر طبق ضوابط دستورالعمل دولت و مجلس با تمام فراز و نشیب ها موفق عمل کرده است. درمجموع شما توانستید با حضور مرتب و نگاه کارشناسانه به شکلی شرایط را در مجلس برای اعضای دولت فراهم کنید که امورات پارلمانی بموقع و بصورت دقیق انجام گردد.
معاون پارلمانی دولت اظهار داشت: دولت از تمام ظرفیت های کارشناسانه دستگاه های اجرائی بهره گرفت که در وضعیت سخت اقتصادی لوایحی که هم به رفع مشکلات معیشتی مردم کمک نماید و هم مبتنی بر واقعیت و اسناد بالا دستی باشد ارائه نماید. انسجام و همدلی شکل گرفته در میان خانواده پارلمانی دولت سبب شد که امروز خیلی از نمایندگان که با نگاه منصفانه به موضوعات نظر می نمایند، بر عملکرد دلسوزانه شما عزیزان صحه بگذارند.
وی اشاره کرد: در نخستین جلسه آقای روحانی با جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور اصرار کرد که کلیه مجموعه دولت آمادگی کامل دارند که کلیه تجارب مستند خودرا تقدیم ایشان نمایند که قاعدتا خانواده پارلمانی باید به نحو مطلوب آنرا به سرانجام رساند.
در این نشست گزارشی از ارزیابی وزارتخانه و سازمان ها نیز برنامه حضور مدیران کل پارلمانی در مجلس تکمیل مستند سازی تجربیات توسط مدیران ذی ربط معاونت امور مجلس مطرح گردید. همین طور برخی از مدیران کل امور دستگاهها نقطه نظرات خودرا مطرح نمودند.
منبع:

1400/04/08
12:34:11
5.0 / 5
1137
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
محفل