روزنامه ها یك روز بعد از معرفی رئیس جمهور هشتم

روزنامه ها یك روز بعد از معرفی رئیس جمهور هشتم

به گزارش محفل با انتخاب سیدابراهیم رئیسی بعنوان هشتمین رئیس جمهوری کشور، تیتر و تصویر اصلی صفحه نخست اغلب روزنامه ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اختصاص دارد که گاها با گزارش های تحلیلی هم همراه شده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، بر این اساس روزنامه «شرق» در گزارشی با تیتر سوالی «رئیسی می تواند کابینه فراجناحی تشکیل دهد؟» به همراه گزارش های دیگری با عناوین «واکنش بازار به رئیس تازه» و «رئیسی و دیپلماسی» به آغاز ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم ایران پرداخته است.
روزنامه شهروند هم تیتر «مرد شماره هشت» را برای گزارش خود برگزیده و به سوابق انقلابی، اجرایی و علمی سید ابراهیم رئیسی بعنوان هشتمین رئیس جمهور ایران پرداخته است.«ملت، پیروز بزرگ انتخابات / هیچ مانعی نتوانست بر عزم مردم فائق آید» و «رئیسی با ۱۸ میلیون رئیس جمهور شد» همچون عناوینی است که روزنامه «کیهان» برای اخبار و گزارش های خود با مبحث انتخابات ریاست جمهوری برگزیده است.
روزنامه «آرمان ملی» هم اولویت های رئیس جمهور منتخب را مورد بررسی قرار داده و تیتر «از امروز برای آن ۷۰ درصد اعتمادسازی کنید» را برای گزارش خود برگزیده است. «سلام بر ابراهیم» هم تیتر اصلی روزنامه «آفتاب یزد» است که در گزارشی به اولویت های اول دولت جدید پرداخته و مقابله با فساد، حل مشکل معیشت مردم و واکسیناسیون عمومی را سه اولویت نخست دولت عنوان کرده است.همینطور «ردای ریاست بر تن رئیسی» تیتر روزنامه ابتکار است. این روزنامه در گزارشی به وضعیت مسیر اقتصادی در دولت جدید پرداخته است. روزنامه «اعتماد» هم با تیتر اصلی «انتخاب هشتمین رئیس جمهور» به تحلیل آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پرداخته است.
روزنامه «اطلاعات» هم ضمن اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به دنبال حضور ملت ایران در انتخابات ۲۸ خرداد ماه، «پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است» را بعنوان تیتر اصلی خود برگزیده است. روزنامه «ایران» هم با تیتر اصلی «رئیسی هشتمین رئیس جمهور ایران شد» به همراه گزارش های دیگری به مقوله انتخابات سیزدهم ریاست جمهوری پرداخته است.از طرفی روزنامه «جوان» تیتر اصلی «رأی جمهور به رئیسی» را برگزیده است و روزنامه «جمهوری اسلامی» هم ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تیتر «پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است» را برگزیده است.
روزنامه «خراسان» هم به اشاره به صحبت های رئیسی، تیتر «رئیسی: خادم همه جمهورم» را برگزیده است. همینطور روزنامه «همشهری»، عنوان «همراهی با رئیس جمهور منتخب» را برای تیتر اصلی خود برگزیده است.


منبع:

1400/03/30
17:46:34
5.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
محفل