قاضی زاده هاشمی:

مشاركت بالا در انتخابات سبب می شود رییس جمهور قوی داشته باشیم

مشاركت بالا در انتخابات سبب می شود رییس جمهور قوی داشته باشیم

محفل: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت که مشارکت بالا در انتخابات سبب خواهد شد یک رییس جمهور قوی داشته باشیم.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوالی در برنامه تلویزیونی 20: 30 درباره موانع صدور مجوزهای کار و راه حل حذف امضاهای طلایی در دستگاه های دولتی اظهار داشت: در اقتصاد ما تعداد زیادی رانت توزیع می شود. بخش های مختلف اقتصاد در نظامات مختلف ارزی، پولی، بانکی، مجوزها و تولید یک بروکراسی چندلایه درست کردیم که امضاهای طلایی سرنوشت ساز هستند و به عبارتی توزیع رانت می نماییم.

وی اضافه کرد: این مسئله در خیلی از کشورهای دنیا حل و فصل شده و کشورهایی که رشد اقتصادی سریع را تجربه کردند، یک بخشی با اصلاح نظام اداری، مبارزه با فساد اداری و بالا بردن سلامت اداری بوده است. در مجاورت ما کشورهایی مانند ترکیه و گرجستان با تمرکز روی اصلاحات اداری توانستند یک رشد سریع کوتاه مدت را تجربه کنند.

وی تصریح کرد: غیر از این که فرآیندها باید اصلاح گردد و متولیان مشخص شوند و دولت الکترونیک مستقر شود، ما به یک نظام جامع شفافیت نیاز داریم. یعنی مجموعه فرآیندها و امضاهایی که می شود همین طور زمان بندی های مورد نیاز باید در سامانه ای باشد که عموم مردم بتوانند بر آن نظارت کنند و با تخلفات برخورد کنند.

قاضی زاده افزود: نکته بعدی حذف مجوزهاست. خیلی وقت است که در دنیا به اهلیت مرتبط شده است. یعنی وقتی کسی دارای شایستگی برخورداری از شغلی را دارد، نباید انحصار ایجاد شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: کسی که تحصیلات عالیه و مدرک مهارتی در یک حوزه دارد یا سابقه فعالیت دارد و اهلیتش در آن حوزه مشخص است دولت باید استانداردها را اعلام نماید و اجازه کار داشته باشد و وقتی از حدود قانونی خارج شد با او برخورد شود.

وی همین طور در آخر مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کرد و گفت مشارکت بالا سبب خواهد شد یک رییس جمهور قوی داشته باشیم.

منبع:

1400/03/26
22:29:04
5.0 / 5
1217
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل