زاكانی:

میتوان خودرو سازی را نجات داد

میتوان خودرو سازی را نجات داد

به گزارش محفل زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه به تحول مدیریتی در عرصه خودروسازی نیاز است اظهار داشت که باید انحصار در خودروسازی شکسته شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در گفت و گوی بخش خبری ۲۰: ۳۰ درباره راهکارش جهت رفع مشکل صنعت خودروسازی اظهار داشت: لازم است ورود واکسن کووبرکت به چرخه واکسیناسیون کشور بعنوان افتخار بزرگ ملی را تبریک بگویم.
وی افزود: ما دو صورت ماجرا مقابلمان داریم یکی پیشرفت های قابل ملاحظه ای کشور در عرصه موشکی نانو تکنولوژی و موارد دیگر و مبحث دیگر عقب افتادگی مفرط در عرصه هایی مثل خودرو داریم که بسیار آزار دهنده است. نخستین کار استفاده از مدیرانی است که « ما می توانیم» را تجربه کرده باشند. همینطور بتوانند با خودباوری به سمت استفاده از جوانان خلاق و پر تلاش و استفاده از علم و دانش بروند.
زاکانی تصریح کرد: در ابتدا به تحول مدیریتی نیاز داریم، پس از آن باید دانشگاه ها و پژوهشگاه ها را به صنعت خودرو متصل کرده تا این وضعیت خراب نداشته باشیم.
وی افزود: صنعت خودروسازی ما با کیا کره آغاز شد که امروز دنیا را فتح کرده اما ما همچنان در پراید مانده ایم که بعنوان آرزو برای مردم است و باید آنرا ۱۳۰ میلیون تومان بخرند. این مایه خجالت زدگی است.
زاکانی اضافه کرد: شکستن انحصار خودرو و تولید لوازم آن امکانی را فراهم می آورد که رقابت صحیحی در این عرضه صورت گیرد و شرایط به سمتی رود که توانمندی های کشور در مورد خودروسازی به میدان آید.
او در آخر اظهار داشت: ما باید بازخورد گرفته و صحنه رقابت را با شکستن انحصار و ورود فناوری ها به این عرصه در مسیری قرار دهیم که ایران تبدیل به مجموعه تولید کننده صنعت خودرو شده و ناظر به صادرات و رقابت دیگران فکر نماییم که هم بازار داخلی و هم بازار منطقه آفریقا امریکای لاتین را داریم بنابراین راحت میتوان خودرو سازی را از این وضعیت نجات دهیم.1400/03/25
22:14:30
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: انتخابات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل