همتی:

۵۰ درصد كابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می دهم

۵۰ درصد كابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می دهم

محفل: همدان نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران اظهار داشت: اگر من بعنوان رییس جمهور انتخاب شوم 30 درصد از مشاغل را در اختیار زنان و 50 درصد از کابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می دهم.


عبدالناصر همتی عصر جمعه ۲۱ خردادماه در گفت وگوی تلویزیونی با مردم همدان، اظهار نمود: الان شرایط اقتصادی کشور به شکلی است که نیاز به اقدامات جدی برای اصلاح اقتصادی داریم.
وی اشاره کرد: هم اکنون بیش از ۶۰ درصد مردم دغدغه معیشت و اقتصادی دارند بدین سبب دولت آینده نمی تواند غیراقتصادی باشد و ما نیاز داریم از اشتباهات گذشته جلوگیری و ریل اقتصادی و حکمرانی اقتصادی را اصلاح نماییم و به مردم بگوییم که راه طی شده مطلوب نبوده است.
همتی با اعلان اینکه این روزها قدرت خرید مردم،
سرمایه گذاری و رشد تولیدات کاهش پیدا کرده است، توضیح داد: اصل توسعه و اشتغال به رشد تولید بر می گردد بدین سبب باید موانع رشد تولید برداشته شود و من بعنوان کسی که اقتصاد خواندم، صاحب کرسی در دانشگاه تهران هستم، ۳۵ سال مدیریت بنگاه های اقتصادی را به عهده داشتم و رییس بانک مرکزی بودم می دانم مشکلات عمیق است و فرصت اشتباه نداریم.
وی اشاره کرد: اقتصاد باید حاکم بر سیاست باشد و اگر این اتفاق صورت نگیرد ممکنست همین مسیری که طی کردیم، ادامه دهیم و ناکارآمدی ادامه پیدا کند، تخصیص بهینه منابع نداشته باشیم و مداخلات دولت در اقتصاد افزایش پیدا کند.
همتی با اعلان اینکه یکی از با اهمیت ترین مسائل ما تعامل داخلی و خارجی است، مطرح کرد: شعار ما «تعامل از خانه تا جهان» است و معتقدیم بین اعضای خانواده، افراد جامعه، سازمان ها، قوا و کشورهای خارجی تعامل بهینه نیست و در مواردی تقابل است که نیروهای ما را مستهلک می کند و دولت باید بر این مسئله استوار باشد که با تعامل مشکلات را حل کند.
وی بیان کرد: باید موانع رشد اقتصادی را از بین ببریم و قابل پیش بینی نبودن اقتصاد سم مهلک سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و ما نیاز داریم تورم را مهار نماییم.
وی در ارتباط با حضور خود در بانک مرکزی و عدم موفقیت در حل بحران های اقتصادی، توضیح داد: بیشتر مشکلات ناشی از بحث تحریم ها و اختیارات بانک مرکزی است چونکه بانک مرکزی به تنهایی نمی تواند مشکلات را حل کند به همین علت قصد کردم و به صحنه آمدم چون احساس کردم کاندیداهای دیگر این بینش اقتصادی را ندارند اما من این قدرت را در خودم می بینم.
همتی افزود: ما نیاز داریم تحریم را از بین ببریم چونکه تحریم، تمام درآمدهای دولت و روابط اقتصادی را تحت تأثیر قرار داده است، زمانی درآمد سالانه ما ۱۰۰ میلیارد دلار بود اما در سال ۹۹ این رقم به پنج میلیارد دلار رسید و دولت باید هزینه ها را تامین می کرد.
وی در ارتباط با اولویت های خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: رشد اقتصادی، کنترل تورم، کاهش بیکاری، رشد اشتغال، کنترل و پیشبرد رفاه مردم، احیاء و اصلاح معیشت مردم از اساسی ترین برنامه های بنده است.
همتی با اعلان اینکه جوانان نقش مهمی در کشور دارند، اظهار نمود: باید جایگاه جوانان را احیاء نماییم، جوانان آرامش و اوقات فراغت می خواهند و باید زمینه و انگیزه ای برای ماندن در کشور داشته باشند و به مردم نشان دهیم دنبال اذیت کردن جوانان نیستیم.
وی اشاره کرد: تصمیم بنده این است که ۳۰ درصد مشاغل در اختیاز زنان و ۵۰ درصد کابینه در اختیار زنان و جوانان باشد. باید از حقوق بانوان دفاع شود و بدانیم بیش از ۵۰ درصد جمعیت ما زنانی هستند که در دفاع مقدس و تحریم مقاومت کردند.
همتی با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات، اشاره کرد: رقابت بنده با پنج کاندیدای دیگر نیست بلکه رقیبم قهر با صندوق است و اگر مردم در انتخابات شرکت نمایند و با خردجمعی تصمیمی گرفته شود، هیچ گاه اشتباه نمی کنند.
وی با بیان اهمیت سیاست خارجی مطرح کرد: در دولت آینده توجه جدی به سیاست خارجه خواهم داشت و در امتداد منافع ملی و توسعه می توانیم با شرق، همسایگان، غرب و آفریقا تعامل داشته باشیم چونکه با تقابل به جایی نمی رسیم و مشکلات معیشتی مردم با انزوا، تقابل و تحریم حل نمی گردد و اگر فکر نماییم بدون تعامل پیشرفت می نماییم، اشتباه است.
همتی بیان کرد: در کشور ما منابع گسترده ای وجود دارد که این منابع می تواند توسعه ما را با جهش جدی مواجه کند، از طرفی ما در کشور سرمایه اجتماعی خوبی داریم که باید تقویت شود چونکه متأسفانه به اعتماد مردم لطمه خورده است.
وی در ارتباط با مواردی که دولت می تواند در اقتصاد دخالت کند، توضیح داد: دولت باید کالای عمومی تولید نماید یعنی اتوبان بسازد، بستر اینترنت فراهم آورد، ریل گذاری کند و بصورت کلی در زیرساخت ها سرمایه گذازی کند و دولت نباید در جزییات اقتصاد و قیمت گذاری دخالت کند.
همتی افزود: موانع تولید مانند مجوزها، بیمه و مالیات سرمایه گذار را پشیمان می کند و موجب رکود تولید می شود بدین سبب باید تمام فضای کسب وکار را برای توسعه تولید انجام دهیم.
وی اشاره کرد: کرونا با وجود مشکلاتی که به وجود آورد این حسن را داشت و شیوه تولید و تجارت را دگرگون کرد، فضای مجازی آنقدر توسعه پیدا کرده و دگرگونی جدی در آن به وجود آمده که می تواند زمینه خوبی برای اشتغال جوانان فراهم آورد.
همتی با اعلان اینکه استانها می توانند نقش اساسی در توسعه صادرات غیرنفتی داشته باشند، اظهار داشت: این نوید را می دهیم که صادرات غیرنفتی را افزایش دهیم.
وی در ارتباط با مسائل سیاسی اظهار نمود: مردم ما در وضعیت امروزی مردم هوشیاری هستند و بینش آنها بسیار بالاست بدین سبب باید به بینش مردم احترام بگذاریم و در تقویت آن بکوشیم. قدرت ما در توجه به اقوام است، ما نمی توانیم با ایجاد نگرانی با اقوام مختلف یا با جداکردن آنها کار خودرا تداوم دهیم و این یک کار ضدملی است و قدرت ملی را می کاهد چونکه قدرت ما در وحدت و یکپارچگی است.
همتی با اعلان اینکه محور اول ما اقتصاد است، توضیح داد: نیاز داریم مسائل اساسی را در این چهار سال حل نماییم و به رشد اقتصادی مثبت ۵ درصد در سال برسیم و تورم را هم ظرف چهار سال در محدوده ۸ تا ۱۲ درصد کنترل نماییم چونکه کنترل تورم به مفهوم کنترل قدرت خرید مردم است.
وی افزود: بنده نمی توانم حرف پوپولیستی بزنم و بگویم چقدر به مردم پول می دهم و نمی خواهم چیزی بگویم که امکانات و منابع آنرا ندارم چونکه باید بر طبق امکانات قول داد.
منبع:

1400/03/21
20:23:07
5.0 / 5
1277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
محفل