سفارش های یك نماینده مجلس به كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظرات

سفارش های یك نماینده مجلس به كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظرات

رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را به رعایت بیشتر اخلاق دعوت کرد و با استناد به روند مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری، از آنها خواست تا به عرضه برنامه های خود بپردازند.


رحمت الله نوروزی در گفتگو با ایسنا در مورد نخستین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار نمود: ما در نظام جمهوری اسلامی هستیم و اسلام دین اخلاق است. روی سر پیامبر اسلام (ص) خاک روبه می ریختند و پیامبر ما صبوری می کردند. مکتب خاندان (ع) و پیامبر اسلام، مکتب اخلاق است.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس یازدهم با استناد به تاریخ جمهوری اسلامی ایران، از صبر و رعایت اخلاق امام خمینی (ره) در زمان تبعید سخن گفت و اضافه کرد: مقام معظم رهبری هم خود فردی اخلاق مدار هستند و مکررا مسؤلان را به رعایت اخلاق دعوت نمودند. سفارش من به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رعایت بیشتر اخلاق است.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار نمود: کشور ما ایران و دین ما اسلام است. ما کشور آمریکا نیستیم که ۳۰۰ – ۴۰۰ سال قدمت داشته باشیم. نباید همچون کاندیداهای انتخابات کشورها غربی رفتار نماییم. ما سابقه تمدنی چندهزار ساله داریم. ایرانیان در رعایت اخلاق و آداب در تاریخ زبانزد بوده و هستند. آمدن اسلام به ایران، ما را کامل کرد.
نوروزی تاکید کرد: به نظرم در شأن نظام جمهوری اسلامی و ملت رشید ایران نیست که از جانب کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دروغ، توهین، تخریب یا تهمت بشنوند. یک انتخابات ارزش زیر پا گذاشتن مبانی اخلاقی و اسلامی را ندارد.
وی در مورد لزوم عرضه برنامه های حکمرانی از جانب نامزدها اظهار داشت: به نظرم نامزدها موظفند که به پرسش مشخص مجری پاسخ دهند. نامزدها در زمان آزاد خود می بایست از برنامه ها و دیدگاه ها حرف بزنند و کارنامه یا رزومه و قابلیت هایشان را معرفی کنند.
منبع:

1400/03/17
13:24:45
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: انتخابات , حكم , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل