مهرعلیزاده:

برای كسری بودجه راهكارهای خوبی دارم

برای كسری بودجه راهكارهای خوبی دارم

محسن مهرعلیزاده اظهار داشت: درباب کسری بودجه خوشبختانه راهکارهای خوبی دارم و برای مثال راهکارهای سابق مانند آینده فروشی، اوراق مشارکت یا چاپ کردن پول و موارد دیگر را نخواهیم داشت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محسن مهرعلیزاده کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی سخنانی با اعلان اینکه «می توانیم راه را برای کارهای اقتصادی رقابتی باز کنیم»، اظهار نمود: باید بتوانیم این سهم بیش از ۶۰ درصدی اقتصاد که در دست دولت می باشد را با طی یک روند طبیعی به رقم های پائین تر و حداکثر ۲۰ الی ۲۵ درصد در ضمن ۴ سال برسانیم. اگر این روش را پیش ببریم می توانیم اقتصاد رقابتی را حاکم نماییم و با اقتصاد رقابتی، تولید رشد کرده و با رشد تولید نیز تورم کنترل می شود و با کنترل تورم، نوسانات قیمتی در بازار کنترل خواهد شد.
وی ادامه داد: اینها مراحلی است که باید در پی هم در حوزه اقتصاد طی شوند تا بتوانند به آن مقصد مورد نظر برسند. ما امیدواریم با الگوی صحیحی که اتخاذ خواهیم کرد، از پس این کار بربیاییم و بطور قطع برخواهیم آمد؛ چونکه با همکاری دوستانم حدود دو سال است که بر روی این الگو که اقتصاد اجتماعی نام دارد، کار کرده ایم و این الگو بر اصول صحیح علمی و تجربه شده ای در سطح دنیا پایه گذاری شده است.
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد: اقتصاد اجتماعی، یک اقتصاد توسعه ای همراه با مراقبت های اجتماعی است به نحوی که بتواند حمایت های اجتماعی از بعد تامین اجتماعی، حقوق بازنشستگی، خدمات، بهداشت، هزینه های پزشکی و حداقل دستمزد را تامین کند. اقتصاد اجتماعی می تواند حداقل های یک زندگی اجتماعی را برای مردم فراهم آورد و در عین حال مانع توسعه هم نمی گردد. مفهوم اقتصاد اجتماعی این است که راه رشد اقتصاد را باز می کند اما اجازه له شدن اقشار ضعیف در زیر چرخ های سنگین توسعه و رشد را هم نمی دهد.

مهرعلیزاده در ادامه با اعلان اینکه ان شاءالله از روز اول دولت و در عرض حداکثر سه تا چهار ماه انجام خواهم داد این است که ریشه های اصلی ایجاد تورم را از بین می بریم، اظهار نمود: این اقدامات با رفع موانع تولید و بخشنامه های سریع که بتواند قوانین و بخشنامه های ناکارآمد و بعضاً متناقض و متعارض را از بین ببرد و راه تولید و صادرات را باز کند، محقق خواهد شد و اثرات خودرا طی ماه های اول و دوم در بازار و عرصه تولید نشان خواهد داد.
وی افزود: درباب اصلاح نظام بانکی، حتی اگر از روز اول عملیاتی شود، باز هم کار خواهد برد. درباب کسری بودجه خوشبختانه راهکارهای خوبی دارم و برای مثال راهکارهای سابق مانند آینده فروشی، اوراق مشارکت یا چاپ کردن پول و موارد دیگر را نخواهیم داشت، بلکه با روش هایی مانند حذف یارانه های پنهان بدون اثرگذاری در زندگی مردم و اثرگذاری فزاینده در کالاهای مصرفی، پول مردم را به شکل تزریق در تولید و تزریق در تسهیلات تولید در اختیارشان قرار می دهیم و موانع را برخواهیم داشت.
کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت: اثر این روش ها در چهار و پنج ماه اول دولت خودش را نشان خواهد داد؛ در مرحله اول، توقف تورم و سپس کاهش تورم.
مهرعلیزاده اشاره کرد: با انجام این اقدامات و با باز کردن راه تولید و صادرات، طی سه تا چهاره ماه بعد از تشکیل دولت، روند کاهش تورم شروع خواهد شد.
او در آخر با اشاره به تنوع حضور اقوام و مذاهب در کشور با تاکید بر این که توقعات اقوام مختلف ایران برای حرکت در جهت تحقق قانون اساسی خواسته های به حقی است، اظهار داشت: خوشبختانه کشور ما رنگین کمان بسیار زیبایی از اقوام گوناگون دارد و مجموعه ای پازلی از تکه های باارزش اقوام و مذاهب است؛ اقوام و مذاهب زیبایی های کشور هستند و توقعات آنها نیز خواندن و نوشتن به زبان مادری، انعکاس اخبار به زبان خودشان و توسعه فرهنگ خودشان و همین طور حفظ هویت و ارزش های موجود در پیشینه زندگی شان است که من معتقدم این مسائل را باید در قالب قانون اساسی در اختیار آنها قرار دهیم تا بتوانیم از این رنگین کمان باارزش استفاده حداکثری ببریم.1400/03/07
23:45:05
5.0 / 5
1182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل