پشت پرده مناظره ها در گفتگو با محمدرضا حیاتی

پشت پرده مناظره ها در گفتگو با محمدرضا حیاتی

به گزارش محفل محمدرضا حیاتی بهره مندی از اختیار کافی برای مجری مناظره ها را از ضروریات اجرای چنین برنامه هایی عنوان و در عین حال تصریح کرد که صداوسیما اغلب مجری برنامه هایی مانند مناظره را در پرسیدن سوالات محدود می کند.


حیاتی که سال ها بعنوان گوینده خبر با صداوسیما همکاری داشت و خیلی از خبرهای تاریخی و مهم، توسط او به بینندگان تلویزیونی منتقل شد، در گفت وگویی با ایسنا درباره انتخاب مجری مناسب برای مناظره های انتخاباتی چنین اظهار داشت: تعداد مجری ها محدود است و من شخص خاصی را نمی شناسم که بتوانم بگویم توانایی این کار را دارد یا خیر؛ اما در نهایت این اتفاق بستگی به شرایط دارد و این که دست مجری در اجرا و سوال پرسیدن چقدر باز باشد و بتواند سوالات چالشی بپرسد.
حیاتی خاطرنشان کرد: صداوسیما برای مجری برنامه هایی مانند مناظره، محدودیت هایی را به وجود می آورد. مجری چنین برنامه هایی معمولا، بر مبنای پرسش هایی که سازمان صداوسیما یا کاندیداها برایش تعیین می کنند، سوال می پرسد. در چنین شرایطی، مجری هر چقدر هم که توانا باشد، وقتی اختیار کافی نداشته باشد، خودش، خودش را محدود می کند.
گوینده سابق خبر در تلویزیون با تکیه بر این که زن یا مرد بودن مجری مناظره ها هیچ تفاوتی نمی کند و مهم این است که مجری از توانایی لازم برخوردار و اختیارات کافی هم داشته باشد، در این حوزه تصریح کرد: مجری باید به مسایل مهم اشراف داشته و مشکلات روز مردم را بشناسد؛ زن و مردش هم فرقی ندارد.
حیاتی باتجربه بودن را از خصوصیت های ضروری برای مجری برنامه ای مانند مناظره های انتخاباتی دانست و اظهار داشت: تجربه خیلی مهم است؛ یک گوینده باتجربه وقتی مقابل کاندیدای ریاست جمهوری قرار می گیرد، اعتماد به نفسش را از دست نمی دهد. اطلاعات و آگاهی مجری باید در سطح کاندیداها و حتی بیشتر از آنها باشد.
او در انتها اظهار داشت: سواد رسانه ای، اطلاعات عمومی، آگاهی به مشکلات مردم و خیلی عامل های دیگر برای مجری مناظره ها لازم است اما مسئله مهم این است که چقدر به مجری ها جای کار می دهیم. اگر مجری همه خصوصیت های لازم را دارا باشد، اما محدودیت داشته باشد، در این صورت فرقی نمی کند که چه کسی مجری باشد؛ در این حد را هر کسی می تواند اجرا نماید.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، پخش مناظره های تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی از دوشنبه ـ ۱۷ خرداد ماه ـ در شبکه اول سیما شروع می شود و تابحال نام فردی بعنوان مجری به صورت رسمی از جانب صداوسیما اعلام نشده است.1400/03/07
15:27:35
5.0 / 5
1065
تگهای خبر: انتخابات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
محفل