امام جمعه موقت اصفهان:

رعایت نكردن اخلاق انتخاباتی سبب خدشه دار شدن وحدت ملی می شود

رعایت نكردن اخلاق انتخاباتی سبب خدشه دار شدن وحدت ملی می شود

اصفهان امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی خود یکدیگر را تخریب نکنند، چونکه این عمل سبب خدشه دار شدن وحدت ملی می شود.محمدتقی رهبر در گفتگو با ایسنا درباره ضرورت رعایت اخلاق در مناظرات و تبلیغات انتخاباتی با عنایت به بازتاب این مناظرات در مجامع بین المللی، اظهار نمود: یکی از کارهای ناشایست در تبلیغات انتخاباتی این است که کاندیداها ضد یکدیگر مواضع نادرست و غیرمنطقی می گیرند که امیدوارم در این دوره از انتخابات این مشکل رخ ندهد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ اسلامی باید در صدر همه امور باشد، اضافه کرد: رعایت فرهنگ و اخلاق اسلامی در انتخابات این است که هر کاندیدا طرح خودش را عرضه نماید و کاری به برنامه های دیگر کاندیداها نداشته باشد. کسی که می خواهد دیگری را تخریب کند، اول خودش را خراب کرده است و کاندیدایی که انتقاد نادرست کند در واقع خودش را هدف قرار داده است.

امام جمعه موقت اصفهان، خاطرنشان کرد: ازاین رو هر کاندیدا باید عقلانیت و درک انقلابی و انسانی داشته باشد و این موارد را در صدر کارهای خود قرار دهد و نسبت به دیگران نقش تخریبی نداشته باشد. صدا و سیما هم نباید مناظره انتخاباتی میان کاندیداها برگزار کند، چونکه سابقه تلخ مناظرات دوره های قبل را از یاد نبرده ایم که کاندیداها در مقابل چشم جهانیان چگونه یکدیگر را تخریب کردند.

رهبر اظهار داشت: چنین تخریب هایی در برنامه های تلویزیونی با عقل، شرع و مصلحت نظام همخوانی ندارد. ازاین رو صدا و سیما نباید مناظره برگزار کند و تنها از هر کاندیدا دعوت کند تا برنامه های خودش را برای مردم بیان کند و با آنان اتمام حجت شود که در اعلام برنامه های خود دیگر کاندیداها را تخریب نکنند. رعایت اخلاق، ادب و اصول اسلامی برای جامعه آموزنده است و کاندیداها این اصول را باید در تبلیغات خود رعایت نمایند.

وی تصریح کرد: هواداران کاندیداها هم باید اخلاق اسلامی را رعایت نمایند و جامعه را به سمت تشنج نکشانند. تخریب یکدیگر در تبلیغات انتخاباتی سبب خدشه دار شدن وحدت ملی می شود، چونکه حفظ وحدت ملی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و کاندیداها باید به این مهم توجه ویژه کنند. امروز کشور به آرامش و وحدت ملی بیشتر از هر زمان دیگری احتیاج دارد و دستیابی به یک منصب نباید سبب شود که اخلاق را زیر پا بگذاریم.

منبع:

1400/03/03
10:10:52
5.0 / 5
1320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل