واعظی:

مذاكرات وین برای احیای برجام پیشرفت های مناسبی داشته است

مذاكرات وین برای احیای برجام پیشرفت های مناسبی داشته است

به گزارش محفل رئیس دفتر ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مذاکرات وین برای احیای برجام پیشرفت های مناسبی داشته است، تصریح کرد: تلاشهای دشمنان خارجی و برخی خبرسازی های منفی مخالفان داخلی برجام بر اراده و تلاش مسؤلان و دولت در وادار کردن طرف مقابل به اجرای تعهدات و برداشتن تحریم ها تاثیری ندارد.به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود واعظی» عصر روز جمعه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: مذاکرات وین برای احیای برجام پیشرفت های مناسبی داشته است. تلاش تیم مذاکره کننده با نگاه معطوف به منافع ملی تا حصول نتیجه و احقاق حقوق ملت بزرگ ایران ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این راه تلاشهای دشمنان خارجی و برخی خبرسازی های منفی مخالفان داخلی برجام بر اراده و تلاش مسؤلان و دولت در وادار کردن طرف مقابل به اجرای تعهدات و برداشتن تحریم ها تاثیری ندارد.

به گزارش محفل به نقل از ایرنا، دور چهارم نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه (۳۰ خرداد) در محل گراند هتل وین به پایان رسید. در این دور از نشست ها با حضور هیأت های ایران و کشورهای عضو برجام، روسای هیات ها با مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین وضعیت متن ها، به تبادل نظر در مورد مسیر پیشرو پرداختند.

هیات ها ضمن اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های مختلف دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده اند، از وضعیت کلی مذاکرات و مسیر طی شده اظهار رضایت کردند و بر لزوم حفظ شتاباهنگ کنونی در ادامه گفت وگوها تاکید نمودند.

در نتیجه این رایزنی ها و هم تلاشهای هیات های کارشناسی طرف های درگیر در گفت وگوها، پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله ای رسیده که جز برخی موارد اختلافی پیچیده که نیازمند تصمیم های سیاسی در پایتخت های کشورها است، بقیه بخش های متن حدودا آماده است. هیات ها در انتها این دور از گفت وگوها عازم پایتخت های خود شدند. مقرر است دور دیگر گفت وگوها هفته آینده از سر گرفته شود.منبع:

1400/02/31
18:19:26
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
محفل