ظریف در نشست فلسطین سازمان ملل سخنرانی می كند

ظریف در نشست فلسطین سازمان ملل سخنرانی می كند

محفل: ایرنا- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق العاده فلسطین مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می کند.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، در پی بی عملی شورای امنیت سازمان ملل متحد که بعد از چهار بار تشکیل جلسه، نتوانست حتی یک بیانیه برای توقف تنش اخیر در فلسطین و جنایت رژیم صهیونیستی مقابل مردم بی گناه غزه صادر کند، به ابتکار کشورهای اسلامی، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سطح وزیران تشکیل جلسه خواهد داد.
این جلسه در روز پنج شنبه برگزار می گردد و انتظار می رود تعدادی از وزرای خارجه خودرا به این جلسه برسانند.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که حالا در مسافرت اروپایی به سر می برد هم مقرر است در این جلسه سخنرانی داشته باشد.
مخالفت آمریکا با صدور قطعنامه یا بیانیه شورای امنیت، بار دیگر نشان داد ادعای حقوق بشری آمریکا یک بازی سیاسی است و هیچگاه واشنگتن حاضر نخواهد شد، جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کند.
کاخ سفید تا حالا تنها با تکرار حق دفاع از خود برای رژیم صهیونیستی و ارسال 730 میلیون دلار سلاح از پول مالیات دهندگان این کشور، به تداوم جنایت مقابل فلسطینی ها چراغ سبز نشان داده است و حتی اظهارات ضد صهیونیستی را با یهودستیزی یکسان می داند.
این در حالیست که بیشتر کشورهای جهان و مردم آزاده آنها، خواهان پاسخگو کردن رژیم صهیونیستی هستند که در حملات اخیر ابایی برای کشتار غیرنظامیان به بهانه های واهی ندارد و به صراحت مرتکب جنایت جنگی می شود.
مردم سراسر جهان با برگزاری راهپیمایی در پشتیبانی از مردم فلسطین، نشان داده اند هیچگاه به این رژیم مشروعیت نمی دهند و حتی در قلب آمریکا یعنی نیویورک هم هزاران نفر با سردادن شعارهایی، تاکید نمودند که تنها یک کشور به نام فلسطین با سرزمین قبل از 1948 را به رسمیت می شناسند.منبع:

1400/02/29
12:10:01
5.0 / 5
1120
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل