جلیلی:

نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خودرا در معرض آزمون مردم قرار دهند

نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خودرا در معرض آزمون مردم قرار دهند

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بهترین کسی که می تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خودرا در معرض آزمون مردم قرار دهند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سعید جلیلی بعد از ثبت نام بعنوان یکی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور با اعلان اینکه «در آستانه انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز برای کشور هستیم»، اظهار نمود: باید برای ۴ سال آینده مبتنی بر ۸ سال قبل برنامه داشته باشیم ؛ چونکه ۸ سال در کشور گذشت و طی این ۸ سال راههای غلط و پر هزینه ای ارائه شد که به مردم فشار وارد شد.
وی ادامه داد: طی ۸ سال قبل متاسفانه نه فقط فشاری از مردم کم نشد بلکه فشارها را مضاعف شد. امیدوارم انتخابات پیش رو پر شور و بی اضطراب و عرصه ای برای آشنایی مردم با نامزدها و برنامه ها باشد و امیدوارم این انتخابات عرصه آشنایی مردم با برنامه ها باشد نه عرصه اغوا.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بهترین کسی که می تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خودرا در معرض آزمون مردم قرار دهند. آنچه که بسیار مهمست این است که در این حوزه رقابت هایی که صورت می گیرد باید بر مسائل واقعی کشور و پاسخهای معتبری که به این مسأله داده میشود، ناظر باشد.
جلیلی افزود: امروز مسائل مهم و اساسی همچون اشتغال، گرانی، تورم و تحریم ها برای مردم مطرح است که باید پاسخهای معتبر برای این نیازها مطرح شود. در فضای انتخابات نامزدهای محترم باید در کنار ارائه برنامه هایشان به مردم بگویند که نتیجه برنامه هایشان چه خواهد بود و برای مردم طی ۴ سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر ما به مسائل اصلی بخوبی نپردازیم، برخی لفاظی ها میتواند حتی مسایل اصلی را بگیرد. امیدوارم در انتخابات پیش رو لفاظی ها بر پاسخگویی به نیازهای مردم غلبه نکند.
وی با تاکید بر این که کشور را با نمایش نمیتوان اداره کرد، اظهار داشت: ۸ سال قبل این تجربه را به بخوبی نشان داد و برخی نمایش ها نشان داد که اگر ریشه در واقعیت نداشته باشند، مشکلی را از مردم برطرف نمی کنند. اگر نگوییم می خواهیم به چه نتیجه ای در انتخابات ها برسیم، خود نمایش تبدیل به عرصه ای از کارنامه میشود که برای ملت سودی ندارد.
این فعال سیاسی اصولگرا اشاره کرد: در فضای انتخابات نباید اجازه داد کسانی با برخی حرفهای ضعیف و سست و موضوعات و تمایلات مقطعی مصالح واقعی مردم را بپوشانند. مردم انتظار دارند که مصالح واقعی آنها بخوبی طرح شود و مبتنی بر مصالح واقعی پاسخهای معتبر ارائه شود؛ بر همین مبنا آنچه اهمیت دارد این است که ۴ سال آینده نباید حرکت کشور بصورتی باشد که کشور فقط اداره شود بلکه کشور باید پیشرفت و جهش و ارتقاء پیدا کند.
جلیلی اظهار داشت: از دیگر مسائل مهم در عرصه انتخابات این است که باید راهکارهای تک بعدی یا دو قطبی های کاذب جای راهکارهای کامل را بگیرد؛ کشور ما در ۸ سال قبل تجربه ای تلخ داشت و که طی آن چاره هایی تک بعدی مطرح می شد و کشور را معطل آنها می کردند. در سالهای پیش رو با مسائل بسیار زیادی مواجهیم اما مهم این است که باید نامزدهای انتخابات بدانند طی ۴ سال آینده کدام مسائل در اولویت کشور قرار دارد؛ کسی که منتخب مردم می شود با محدودیت هایی همچون ظرف زمان مواجه می شود؛ کسی که می آید باید بداند اختیارات و مسئولیت هایش چیست و باید مبتنی بر آنها پاسخگو باشند.
وی اشاره کرد: هر قدر که سنگینی مسائل بر دوش مسئولین قرار بگیرد، به همان میزان سنگینی از دوش مردم برداشته می شود؛ بار اصلی مقابله با تحریم باید روی دوش مسئولین باشد نه مردم.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد: بدون نقشه کار و برنامه نمیتوان مسئولیت ریاست جمهوری را بر عهده گرفت. کسی که می خواهد سکان مدیریت کشور را طی ۴ سال آتی بر عهده بگیرد باید نقشه راه او کاملا معین باشد. امیدوارم انتخابات پیش رو یک تحول مثبت در فرهنگ سیاسی کشور باشد. ما در ۸ سال قبل کوشیدیم بیکار نباشیم و امیدواریم تجربه تلخ ۸ سال قبل و ناکامی های آن و راه حلهای غلط ارائه شده، دیگر تکرار نشود.

جلیلی اظهار داشت: آنچه امروز اهمیت دارد این است که نباید تجربیات تلخ ۸ سال قبل تکرار شود و کشور باید نه فقط اداره شود بلکه باید با قدرت جهش پیدا کند و ان شاءالله مشکلات کشور بر طرف شود.
وی اشاره کرد: امروز مردم در زندگی و نظر سنحی ها، ۴ موضوع اصلی اشتغال، گرانی، مسکن و بی اثر شدن تحریم ها را مطرح می کنند. حتما باید برنامه ای که دارند بگونه ای باشد که این ۴ مسأله اصلی را به میزان قابل توجهی کم کند.1400/02/25
20:21:51
5.0 / 5
1448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
محفل