روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

كولبری نه در شان مرزنشینان است و نه با سیاست ها و انضباط تجاری كشور سازگار

كولبری نه در شان مرزنشینان است و نه با سیاست ها و انضباط تجاری كشور سازگار

به گزارش محفل دویست و بیست و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد و در این نشست، برنامه تأمین کالاهای اساسی، ضروری و مورد نیاز در سال 1400 مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، در شروع جلسه، رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از تأمین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در سالهای 1399 و 1400 ارائه نمود و بعد از بحث و بررسی تصمیمات لازم برای خرید اقلام مورد نیاز اتخاذ شد.
همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از تأمین گندم مورد نیاز سال 1400و آمار خرید داخلی گندم در استان های مختلف ارائه نمود سپس برنامه تأمین سالیانه گندم برای نیاز سال و تکمیل ذخایر استراتژیک بعد از بحث و بررسی به تصویب رسید.
در این جلسه وزیر کشور و مسؤلان ستاد مبارزه با قاچاق کالا هم گزارشی از اقدامات و برنامه های این ستاد ارائه کردند.
رییس جمهور قاچاق کالا را امری ناپسند و زیان بار برای اقتصاد و تجارت سالم و شفاف در کشور دانست و تصریح کرد: کولبری پدیده زشت و غیرقابل قبولی بوده که نه در شان کرامت انسانی مرزنشینان رشید ما است و نه با سیاست ها و انضباط تجاری کشور سازگاری دارد.
روحانی اضافه کرد: باید با حمایت اقتصادی، اشتغالزایی و مهارت افزایی برای مرزنشینان شریف، این پدیده ناگوار از چهره مزرهای ما زدوده شود.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: شفاف سازی و ایجاد انضباط در سرتاسر چرخه تجاری کشور، از نقطه تأمین تا زنجیره عرضه و نقطه مصرف لازمه این کار است و رسیدن به این هدف با هماهنگی و همکاری همه دستگاههای ذیربط در دولت، نیروی انتظامی و نهادهای نظارتی و قضایی امکان پذیر خواهد بود.1400/02/21
22:13:51
5.0 / 5
1110
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
محفل