نشست كمیسیون مشترك برجام به پایان رسید

نشست كمیسیون مشترك برجام به پایان رسید

محفل: دور چهارم نشست کمیسیون مشترک که با حضور هیات های ایران و گروه 1+4 در وین از سر گرفته شده بود، به پایان رسید و قرار شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس شروع شود.


به گزارش روز جمعه ایرنا، دور چهارم مذاکرات وین که ظهر امروز با از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام شروع شده بود؛ دقایقی پیش به پایان رسید و همه طرف ها یک دفعه دیگر بر جدیت خود برای حصول نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید نمودند.
شرکت کنندگان در این جلسه که در گراند هتل وین برگزار شد؛ درباره دورنمای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق از طرف همه طرف ها بحث و گفت و گو کردند. اتحادیه اروپا شب گذشته (شامگاه پنج شنبه) در اطلاعیه ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور اعضای این توافق در وین آگاهی داد. ریاست هیات ایرانی را همچون ادوار پیشین سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه بر عهده دارد و ریاست جلسه بر عهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپا است.
پیش از این جلسه دیدارهای دوجانبه ای میان عراقچی و مورا اجرا شد. عراقچی که عصر پنج شنبه جهت شرکت در دور چهارم مذاکرات برجام، وارد وین پایتخت اتریش شد در دیدار با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اولویت اول در مذاکرات را تامین منافع ملت ایران اعلام نمود.
وی اظهارداشت: کار سختی را در پیش داریم و امیدواریم که بتوانیم در زمان کوتاه تری به سرانجام برسانیم ولی بحث زمان برای ما اولویت ثانویه دارد و اولویت اول دقت است برروی تامین منافع ملت ایران و تامین مواضع قطعی جمهوری اسلامی ایران است که بارها بیان شده است.
جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در امتداد احیای توافق هسته ای بوسیله لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای، از ۱۳ فروردین ماه امسال در حال برگزاری است.
جلسه کمیسیون مشترک که با حضور هیأت های ایران و گروه ۱+۴ در وین از سر گرفته شده بود، دقایقی پیش به پایان رسید و قرار شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس شروع شود.منبع:

1400/02/18
23:12:54
5.0 / 5
1119
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
محفل