رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس:

مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید كه ناچار به قبول همه پرسی شود

مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید كه ناچار به قبول همه پرسی شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس ضمن اشاره به تغییر جدی موازنه قوا به نفع دنیای اسلام و جبهه مقاومت، و در مقابل، افول آشکار قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی، نرمال سازی روابط با چند دولت ضعیف را مانع حرکت رو به زوال رژیم اشغالگر ندانستند و با تاکید بر اجرای مطالبه منطقیِ همه پرسی از همه ساکنان اصلی فلسطین برای تعیین نظام سیاسی این کشور، خطاب به مجاهدان فلسطینی گفتند: مبارزه مشروع و اخلاقی خود با رژیم غاصب را به قدری ادامه دهید که ناچار به قبول این مطالبه مترقی شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای ماجرای فلسطین را مهم ترین و زنده ترین مساله مشترک امت اسلامی دانستند و گفتند: سیاست های نظام سرمایه داری ظالم، دست یک ملت را از خانه خود کوتاه کرده و رژیمی تروریست و مردمی بیگانه را در آن نشانده است.
رهبر انقلاب ضمن اشاره به منطق عمیقاً سست تأسیس رژیم صهیونیستی افزودند: اروپایی ها به ادعای خودشان در سال های جنگ جهانی دوم به یهودیان ظلم کرده اند، اما می گویند انتقام یهودیان را باید با آواره کردن یک ملت در غرب آسیا و کشتارهای فجیع در آن کشور گرفت و به این شکل، همه ادعاهای دروغین شان درباره حقوق بشر و دموکراسی را تخطئه کرده اند.
ایشان با یادآوری این حقیقت که «صهیونیستها از روز اول فلسطین را به پایگاه تروریسم تبدیل کردند»، افزودند: اسرائیل نه یک کشور که یک پادگان تروریستی ضد ملت فلسطین و دیگر ملتهای مسلمان است، ازاین رو مبارزه با آن، مبارزه با ظلم و تروریسم و وظیفه ای همگانی است.
حضرت آیت الله خامنه ای ضمن اشاره به حوادث پیش از تأسیس رژیم غاصب یعنی «دخالت فعال غرب در منطقه و به قدرت رساندن دولتهای مستبد یا دست نشانده»، ضعف و تفرقه در امت اسلامی را زمینه ساز غصب فلسطین دانستند و افزودند: در آن مقطع، هر دو اردوگاه سرمایه داری و کمونیسم با قارون های صهیونیست به هم افزایی رسیدند؛ انگلیس اصل توطئه را طراحی کرد، سرمایه داران صهیونیست اجرای آنرا با پول و سلاح برعهده گرفتند و شوروی نخستین دولتی بود که با به رسمیت شناختن دولت نامشروع، انبوه یهودیان را به آنجا اعزام کرد.
رهبر انقلاب وضع امروز جهان و موازنه قوا را به نفع دنیای اسلام برشمردند و ضمن اشاره به حوادث سیاسی و اجتماعی در اروپا و آمریکا مانند «انتخابات آمریکا و رسوایی مدیران پرمدعای آن» و «مواجهه ناموفق آمریکا و اروپا با کرونای همه گیر و حواشی شرم آور آن» افزودند: اینها نشانه های سیر نزولی و افولیِ اردوگاه غرب است.
ایشان نقطه مقابل این اختلالات غرب را افزایش امیدوارکننده توانایی های ملتهای اسلامی دانستند و گفتند: رشد نیروهای مقاومت در حساس ترین مناطق اسلامی و رشد توانایی های دفاعی و هجومی آنان، رشد خودآگاهی و امید در ملتهای مسلمان، رشد گرایش به شعارهای اسلامی، رشد علمی و استقلال طلبی و خوداتکایی در ملتها، نویدبخش آینده ای بهتر است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر ضرورت هم افزایی کشورهای مسلمان حول قضیه فلسطین و سرنوشت قدس شریف، خاطرنشان کردند: این هم افزایی کابوس دشمن صهیونیست و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است و طرح ناکام معامله قرن و کوشش برای نرمال سازی روابط چند دولت ضعیف عربی با رژیم غاصب، تلاشهای مذبوحانه برای فرار از آن کابوس است.
رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: من قاطعانه می گویم این تلاش ها به جایی نخواهد رسید و حرکت نزولی و رو به زوال رژیم صهیونیستی شروع شده و وقفه نخواهد داشت.
ایشان، «تداوم مقاومت در داخل سرزمین های فلسطین و تقویت خط جهاد و شهادت» و «حمایت جهانی دولتها و ملتهای مسلمان از مجاهدان فلسطینی» را دو عامل مهمِ تعیین کننده آینده خواندند و افزودند: این حرکت سراسری، باطل کننده توطئه دشمنان است و همگان از دولتمردان، روشنفکران، عالمان، احزاب، گروهها و جوانان باید جایگاه خویش را در آن بیابند و نقش ایفا کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای بخش دیگری از سخنانشان را به زبان عربی، خطاب به جوانان عرب اختصاص دادند.

ایشان به همه آزادگان عرب بخصوص جوانان، مردم مقاوم فلسطین و قدس، مرابطون در مسجدالاقصی و همینطور شهدای مقاومت بخصوص شیخ احمد یاسین، سیدعباس موسوی، فتحی شقاقی، عماد مغنیه، عبدالعزیز رنتیسی، ابومهدی المهندس و چهره برجسته شهیدان مقاومت شهید قاسم سلیمانی سلام و درود فرستادند.
رهبر انقلاب، مجاهدت فلسطینیان و خون پاک شهیدان را عامل برافراشته ماندن پرچم مقاومت و صدها برابر شدن قدرت درونی جهاد فلسطینی دانستند و گفتند: جوان فلسطینی که یک روز با پرتاب سنگ از خود دفاع می کرد، امروز با پرتاب موشک نقطه زن به دشمن پاسخ می دهد.
ایشان با تاکید بر اینکه ۷۰ سال اشغالگری، نژادپرستی، قتل، غارت، حبس و شکنجه انسانهای شریف، نتوانسته اراده فلسطینیان را شکست دهد، گفتند: فلسطین زنده است و به جهاد ادامه می دهد و قدس شریف و همه فلسطین به مردم آن برخواهد گشت.
حضرت آیت الله خامنه ای همه دولتها و ملتهای مسلمان را در قضیه فلسطین دارای مسئولیت دانستند و افزودند: البته محور مجاهدت خود فلسطینی هایی هستند که امروز در درون سرزمین و بیرون آن حدود ۱۴ میلیون نفرند و وحدت و عزم آنان می تواند کار بزرگی را صورت دهد.
رهبر انقلاب اسلامی وحدت را بزرگ ترین سلاح فلسطینی ها برشمردند و با تاکید بر حفظ آن در درون جامعه فلسطینی، خاطرنشان کردند: محور این وحدت باید جهاد داخلی و اعتماد نکردن به دشمنان باشد. همینطور دشمن اصلی فلسطینیان یعنی آمریکا، انگلیس و صهیونیست های خبیث را نباید تکیه گاه سیاست های فلسطینی قرار داد.
ایشان با تاکید بر راهبرد به هم پیوستگی همه فلسطینیان در غزه، قدس، کرانه باختری، سرزمین های ۱۹۴۸ و اردوگاهها، افزودند: همه فلسطینی ها یک واحد را می سازند و باید با دفاع از یکدیگر در هنگام فشار، از ابزارهای در اختیار خود استفاده کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با برشمردن نمونه های امیدبخش از تغییر موازنه قوا به نفع فلسطینی ها و ضعف عمیق و همه جانبه رژیم صهیونیستی گفتند: ارتش صهیونیست که خویش را «ارتشی که هیچگاه شکست نمی خورد» معرفی می کرد امروز به ارتشی که «رنگ پیروزی را نخواهد دید» تبدیل گشته، در سیاست ناگزیر از چهار انتخابات در دو سال هستند، در امنیت به صورت پیاپی گرفتار شکست می شوند و میل روز افزون یهودیان به مهاجرت معکوس مایه فضاحت آن رژیم پرمدعا شده است.
رهبر انقلاب، تلاش پیگیر رژیم غاصب با کمک آمریکا برای نرمال سازی روابط با چند کشور ضعیف و حقیر عربی را نشانه دیگری از ضعف آن رژیم دانستند و گفتند: این روابط کمکی به رژیم صهیونیستی نخواهد کرد، همچنانکه از دهها سال قبل تابحال که با مصر رابطه برقرار کرد، بسیار ضعیف تر و صدمه پذیرتر شده است.
ایشان افزودند: البته آن کشورها هم از این رابطه بهره ای نخواهند برد چون که دشمن صهیونی با تصرف در مال یا خاک شان، فساد و ناامنی را در آنها گسترش خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: علمای مسلمان و مسیحی باید نرمال سازی را حرام شرعی اعلام کنند و روشنفکران و آزادگان نتایج این خیانت را که خنجری از پشت به فلسطین است، برای همه تشریح نمایند.
رهبر انقلاب، نقطه مقابل روند نزولی رژیم غاصب را افزایش توانایی های جبهه مقاومت دانستند و گفتند: افزایش قدرت دفاعی و نظامی، خودکفایی در ساخت سلاحهای مؤثر، اعتماد به نفس مجاهدان، خودآگاهی روز افزون جوانان، گسترش دایره مقاومت به سراسر کشور فلسطین و بیرون از آن، خیزش اخیر جوانان در دفاع از مسجدالأقصی، و انعکاس توأمانِ مجاهدت و مظلومیت ملت فلسطین در افکار عمومی خیلی از مناطق جهان، بشارت دهنده آینده درخشان است.
ایشان منطق مبارزه فلسطینی یعنی «همه پرسی از همه ساکنان اصلی فلسطین برای تعیین نظام سیاسی کشور» را منطقی مترقی و جذاب خواندند و خاطرنشان کردند: بر طبق این منطق که بوسیله جمهوری اسلامی در اسناد سازمان ملل هم به ثبت رسیده، مبارزان فلسطینی می توانند یک همه پرسی با شرکت همه ساکنان اصلی فلسطین از هر قوم و دین همچون آوارگان فلسطینی مطرح کنند که نتیجه این همه پرسی نظام سیاسی کشور را معین می کند. آن نظام سیاسی آوارگان را به داخل برمی گرداند و سرنوشت بیگانگان سُکنی گزیده را تعیین می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر دنبال کردن این مطالبه مترقی، غیرقابل خدشه و بر مبنای دموکراسی رایج گفتند: مجاهدان فلسطینی، مبارزه مشروع و اخلاقی خود با رژیم غاصب را باید به قدری ادامه دهند که ناچار به قبول این مطالبه شود.1400/02/17
17:09:47
5.0 / 5
1392
تگهای خبر: انتخابات , حامی , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل