رئیس ستاد انتخابات استان فارس اعلام كرد:

تایید صلاحیت حدود دو سوم داوطلبان شوراها در فارس

تایید صلاحیت حدود دو سوم داوطلبان شوراها در فارس

محفل: فارس رئیس ستاد انتخابات استان فارس اعلام نمود که تا حالا صلاحیت کمتر از دو سوم داوطلبان شوراهای اسلامی شهرهای فارس، از طرف هیئت های اجرائی و نظارت تائید شده است.


سید احمد احمدی زاده اظهار داشت: از مجموع سه هزار و ۲۶۸ نفر داوطلب شوراهای اسلامی ۱۱۵ شهر فارس بعد از بررسی هیات های اجرائی و نظارت شهرستان ها، صلاحیت یک هزار و ۸۵۰ نفر تایید شده و صلاحیت یک هزار و ۱۸۷ نفر هم احراز نشده است.
به گزارش محفل به نقل از استانداری فارس، احمدی زاده با اشاره به انصراف ۲۳۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهرهای فارس، اظهار داشت: با توجه به این که ۱۲ اردیبهشت آخرین مهلت اعتراض به نتیجه بررسی صلاحیت هاست، پس از داوطلبان رد صلاحیت شده تقاضا داریم که از فرصت اعتراض بهره برده و شکایت خودرا برابر قانون به همراه مستندات به هیئت نظارت استان عرضه کنند.
وی افزود: امیدواریم باتوجه به شناختی که نسبت به هیئت نظارت داریم، این هیئت در بررسی اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده با دقت بیشتر و در نظر گرفتن عدالت تصمیم گیری کند تا با افزایش تعداد تایید صلاحیت شدگان، شاهد حضور سلایق مختلف و افراد کارآمد و توانمند بیشتری در این دوره از انتخابات باشیم.
افزایش نمایندگان شورا در شهرهای فارس
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: در حوزه شهری در این دوره انتخابات شوراها ۶۰۳ کرسی در استان وجود دارد که این تعداد در دور پنجم انتخابات شوراها ۵۴۰ کرسی بوده است.
وی اظهار داشت: تعداد داوطلبان در دوره پنجم انتخابات شوراها در فارس 3682 نفر بود که در این دوره با کاهش 11 درصدی این عدد به 3268 نفر رسیده است.
رئیس ستاد انتخابات فارس افزود: در حوزه شوراهای روستایی نیز حدود ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر در ۲ هزار و ۲۹۸ روستا و ۲۶۶ تیره عشایری مبادرت به ثبت نام کردند که در ۱۲۲ روستا تعداد داوطلبان به حد نصاب لازم نرسیده است.
احمدی زاده اظهار داشت: تعداد کرسی های شوراهای روستایی و عشایری نیز که در دوره پنجم هفت هزار و ۹۲۷ کرسی بوده در این دوره به هشت هزار و ۶۲ کرسی رسیده است.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس اظهار داشت: تعداد داوطلبان انتخابات شورای روستایی و عشایری هم که در دوره پنجم ۱۴ هزار و ۹۵۰ نفر بوده در این دوره با ۲ درصد کاهش به ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر رسیده است.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می گردد.منبع:

1400/02/12
20:04:46
5.0 / 5
1404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
محفل