رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی فارس:

انگیزه های غیرنظارتی در بررسی صلاحیت ها جایگاهی ندارد

انگیزه های غیرنظارتی در بررسی صلاحیت ها جایگاهی ندارد

به گزارش محفل فارس رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی فارس با اعلان اینکه تمام مراحل بررسی شکایت ها و اعتراضات با وسواس و دقت نظر صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: بر خود حرام می دانیم که در موضوع بررسی صلاحیت ها با نگاه غیر حرفه ای و انگیزه های غیرنظارتی ورود نماییم.


روح الله نجابت پنج شنبه ۹ اردیبهشت در یک کنفرانس خبری با اعلان اینکه در بحث بررسی صلاحیت ها و رد صلاحیت های انجام شده، دلیلهای بسیار واضح و روشن است، اظهار داشت: این دلیلهای در قالب چهار ماده ۳۰ تا ۳۳ اعمال می شود و به هیچ عنوان در موضوع تایید یا رد صلاحیت بحث عدم احراز صلاحیت وجود ندارد.
او افزود: روند بررسی صلاحیت ها بدون نگاه به دسته، گروه و عقبه سیاسی افراد مورد بررسی قرار گرفتند و هیچ داوطلبی به سبب گرایش سیاسی رد یا تایید صلاحیت نشده است.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی فارس با تقدیر از هیات های اجرائی و حساسیت آنها در بررسی صلاحیت ها، اظهار داشت: با رویکرد فرمانداران و دقت نظر آنها به سلامت روند برگزاری انتخابات بسیار امیدوار هستیم و مطمئنا با این جهت گیری شاهد برگزاری بهترین و سالمترین انتخابات خواهیم بود.
نجابت با اشاره به اعلام نتایج بررسی صلاحیت ها، اظهار داشت: کسانی که صلاحیت آنها مورد تایید قرار نگرفته تا ۱۲ اردیبهشت ماه فرصت دارند تا اعتراض و شکایت خودرا ثبت کنند و هیات نظارت استان با دقت و وسواس ویژه این شکایات را بررسی خواهدنمود.
او درباب اینکه گفته می شود در روند انتخاب اعضای هیات های اجرائی بیش از ۱۵۰ نفر معتمد معرفی شده و هیات نظارت آنها را رد می کرده است، اظهار داشت: هیات نظارت به هیچ عنوان اجازه معرفی اعضای هیات اجرائی را ندارد و هیچ کدام از معتمدین هیات اجرائی بدون نامه و امضای فرماندار معرفی نشدند و هشت نفر معتمد هیات اجرائی با انتخاب ۳۰ نفر معتمد معرفی شده از طرف فرمانداری انجام شده است.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی فارس اشاره کرد: مبنای کار در هیات نظارت و هیات اجرائی قانون بوده و کلام و حرفی در مورد تایید یا عدم تایید اعضای هیات اجرائی به زبان آورده نشده و هیات های اجرائی نیز در بررسی صلاحیت ها همین نگاه را دنبال کرده اند.
نجابت در پاسخ به این پرسش که آیا روند اعمال فشار بر فرماندار شیراز و علت آنرا از جایگاه نظارتی خود دنبال کرده است؟ اظهار داشت: الحق و انصاف فرماندار شهرستان شیراز قانونمدارانه و با حساسیت مباحث انتخابات را دنبال می کند و اگر وی صحبتی درباب فشارها یا شکستن سکوت خود گفته، ممکنست به مطالبات غیرحق از جانب برخی گروهها باشد پس بهتر است دلایل را از خود ایشان بپرسید، چونکه چیزی جز تعامل و همکاری در قالب قانون بین ما وجود ندارد.
وی در ادامه با اعلان اینکه در مجموع ۱۸۵۱ نفر در استان فارس تایید صلاحیت شده اند، اظهار داشت: در این دوره از انتخابات شاهد انتخاباتی رقابتی خواهیم بود.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی فارس با اعلان اینکه از زمان انتخاب بنده بعنوان مسئول این هیئت برای جلوگیری از هرگونه شائبه، سوءگیری و جهت گیری با تقاضای دیدار هیچ داوطلب انتخاباتی موافقت نکرده ام، اظهار داشت: تلاش دارم تمام قضاوت ها و بررسی ها بر طبق صحبت های دقیق و با دقت باشد. بااینکه سعی شده در هیات های نظارت و اجرائی با چشم پوشی پرونده ها بررسی شود اما کسی چک سفید امضا نداده که اگر شخصی در دوره ای تایید صلاحیت شده امروز و در دوره ای دیگر تایید گردد.
منبع:

1400/02/10
13:40:52
5.0 / 5
1352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل