وزیرخارجه آلمان در یك سفر غیرمنتظره وارد اسلام آباد شد

وزیرخارجه آلمان در یك سفر غیرمنتظره وارد اسلام آباد شد

«هایکو ماس» وزیر امورخارجه آلمان امروز پنجشنبه در یک سفر از پیش تعیین نشده وارد اسلام آباد شد و با همتای پاکستانی خود دیدار نمود.به گزارش محفل به نقل از ایرنا از منابع رسمی پاکستان، هایکو ماس که مقرر است به افغانستان سفر کند، توقف کوتاهی و البته غیرمنتظره در اسلام آباد داشت و با حضور در وزارت امور خارجه پاکستان با «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور دیدار نمود.

وزارت امور خارجه پاکستان با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: وزیران امور خارجه دو کشور درباره روابط دوجانبه، تحولات منطقه همچون وضعیت افغانستان و مسائل بین المللی تبادل نظر کردند.

در این بیانیه آمده است: قریشی همتای آلمانی خویش را در جریان تلاش پاکستان برای کمک به پیشبرد روند صلح افغانستان و حمایت قاطع از راهکارهای سیاسی برای حل مساله این کشور، قرار داد.

وزیر امور خارجه پاکستان نسبت به تلاش عناصر خرابکار برای ضربه زدن به تلاشهای صلح افغانستان اخطار داد و اضافه کرد: پیشرفت مداوم احزاب افغانستان در جهت توافق سیاسی با مذاکره مورد تاکید است و باید تمام تلاش ها برای کاهش خشونت منجر به آتش بس صورت گیرد.

وی بر خروج مسئولانه نیروهای خارجی از افغانستان تصریح کرد و اظهار داشت: تمام ذینفعان در افغانستان باید به صورت سازنده برای رسیدن به یک چاره سیاسی فراگیر و جامع از راه یک روند تحت مالکیت افغانستان و به رهبری مردم این کشور مشارکت کنند.

شاه محمود قریشی عنوان کرد: صلح در افغانستان منافع قابل توجه دیگری همچون افزایش تجارت و ارتباط منطقه ای را به همراه خواهد داشت.

این دومین سفر رسمی هایکو ماس به پاکستان از اسفندماه ۱۳۹۷ به حساب می آید. وزیر امور خارجه آلمان مقرر است اسلام آباد را به مقصد کابل پایتخت افغانستان ترک کند.

وزیر امور خارجه پاکستان ۲۲ فروردین سال جاری با هدف تعمیق مناسبات تجاری-دفاعی با آلمان و دیدار با مقام های بلندپایه این کشور، به برلین سفر کرد.منبع:

1400/02/09
20:38:21
5.0 / 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
محفل