فرمانده جدید قرارگاه مشترك پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) كیست؟

فرمانده جدید قرارگاه مشترك پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) كیست؟

محفل: امیر سرتیپ قادر رحیم زاده شامگاه چهارشنبه (8 اردیبهشت) طی حکمی از طرف فرمانده کل قوا، به سمت فرماندهی قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) منصوب گردید.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ قادر رحیم زاده که شامگاه چهارشنبه طی حکمی از طرف فرمانده کل قوا به فرماندهی قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) منصوب گردید، در سال ۱۳۴۱ در شهرستان اردبیل دیده به جهان گشود و در سال ۱۳۵۹ با ستاندن مدرک دیپلم، همزمان با شروع جنگ تحمیلی وارد دانشکده افسری نیروی زمینی ارتش شد.
وی در سال ۱۳۶۲ با درجه ستوان دومی، در رسته توپخانه فارغ التحصیل شد و در سال ۱۳۶۴ جهت طی دوره پدافند هوایی به انگلستان اعزام و بعد از بازگشت به کشور بعنوان استاد در مرکز آموزش توپخانه نیروی زمینی ارتش مشغول به خدمت شد.
رحیم زاده در سالهای آخر دفاع مقدس با انتقال به نیروی هوایی ارتش بعنوان افسر عملیات و فرمانده یگان پدافند هوایی در جنگ حضور داشت و بعد از احراز مسئولیت های فرماندهی آتشبار و فرماندهی گردان، در سال ۱۳۷۸ با دریافت درجه سرهنگی، مسئولیت فرماندهی گروه پدافند هوایی امیدیه را بر عهده گرفت و بعد از ۱۴ سال خدمت در خوزستان در سال ۱۳۸۰ به فرماندهی گروه پدافند هوایی تهران منصوب گردید.
وی بعد از چهار سال فرماندهی گروه پدافند هوایی تهران در سال ۱۳۸۴ به فرماندهی پدافند هوایی نیروی هوایی ارتش (نهاجا) و در اواخر سال ۱۳۸۵ با انتقال به ستاد ارتش بعنوان جانشین معاونت طرح، برنامه و بودجه ارتش و سپس در سال ۱۳۹۰ بعنوان معاون طرح، برنامه و بودجه ارتش منصوب گردید و بیش از هفت سال مسئولیت این معاونت را بر عهده داشت.
این فرمانده نظامی در سال ۱۳۹۷ به مدت یک سال در سمت دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل ارتش مشغول خدمت شد و در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ نیز طی حکمی از طرف فرماندهی کل قوا در سمت جانشینی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) کشور منصوب گردید.
امیر رحیم زاده هشتم اردیبهشت ۱۴۰۰ با حکم فرماندهی معظم کل قوا به فرماندهی قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) کشور منصوب گردید.
وی در سال ۱۳۷۴ دوره فرماندهی ستاد و در سال ۱۳۸۵ نیز دوره دانشگاه عالی دفاع ملی را طی نموده است.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) مسئولیت هدایت و کنترل عملیاتی یگان های پدافند هوایی نیروهای مسلح را برعهده دارد.
منبع:

1400/02/09
12:50:36
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: آموزش , حكم , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل