نوروزی:

نمی توان پیروز انتخابات ۱۴۰۰ را از هم اكنون مشخص كرد

نمی توان پیروز انتخابات ۱۴۰۰ را از هم اكنون مشخص كرد

به گزارش محفل نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس اظهار داشت: به نظرم آیت الله رئیسی در جریان اصولگرایی انسجام ایجاد خواهد نمود اما پیروز جریان انتخاباتی ۱۴۰۰ مشخص نمی باشد. تجربه انتخابات در سالهای ۷۶ و ۸۴ این مورد را تصدیق می کند.


رحمت الله نوروزی در گفتگو با ایسنا در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار نمود: حضور مردم در انتخابات، مظهر مردم سالاری دینی است. نظام ما بر مبنای دو رکن اسلامیت و جمهوریت است. باید خدا را شاکر باشیم که مردم ما از آغاز انقلاب در همه انتخابات ها شامل ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی سربلند بیرون آمدند. با این وجود با عنایت به شرایط کشور، لزوم مشارکت حداکثری باید به دقت را توضیح داده شود.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس یازدهم ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب غصه دار وضعیت فعلی هستند. نشان دادن حضور حداکثری به خارجی ها دربردارنده این پیام است که مردم ایران هنوز به آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) وفادارند.
وی در مورد پیشبینی اش از حضور رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: من فکر می کنم که حضور آیت الله رئیسی برای انتخابات قوت گرفته است. به نظرم با آمدن آقای رئیسی از یک طرف مشارکت مردمی افزایش خواهد یافت و از سوی دیگر جریان اصولگرایی را قوت خواهد گرفت. رئیسی در جریان اصولگرایی انجسام ایجاد خواهد نمود.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در انتها در پاسخ به این پرسش که چه جریانی شانس بیشتری برای پیروزی خواهد داشت، اظهار نمود: اینکه چه جریانی پیروز جریان انتخاب خواهد شد، قابل پیشبینی نیست. در سال ۷۶، همه فکر می کردند که آقای ناطق نوری پیروز میدان انتخابات است اما دست آخر آقای خاتمی پیروز شد. در سال ۸۴ همه فکر می کردند که مرحوم هاشمی رفسنجانی پیروز خواهد شد اما ماجرا به گونه دیگری رقم خورد و آقای احمدی نژاد پیروز شد. پس، مردم باید به صندوق رأی بیایند و سرنوشت خودشان را رقم بزنند؛ سرنوشتی که از الآن قابل پیشبینی نیست.
منبع:

1400/02/06
14:08:25
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , رهبری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
محفل