ابراز امیدواری معاون حقوقی وزارت خارجه برای لغو تحریم های آمریكا

ابراز امیدواری معاون حقوقی وزارت خارجه برای لغو تحریم های آمریكا

محفل: معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه در دیدار با رئیس دیوان بین المللی کیفری ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تحریم های غیرقانونی آمریکا ضد ملت ها و نهادهای بین المللی نباشیم.


به گزارش گروه سیاسی ایرنا، «محسن بهاروند» امروز جمعه در شهر لاهه هلند با «هافمنسکی» رئیس دیوان بین المللی کیفری ملاقات کرد.
در این دیدار بهاروند و قاضی هافمنسکی آخرین تحولات دیوان بین المللی کیفری همچون قضایای افغانستان و فلسطین اشغالی مطروحه در دیوان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اظهارات رئیس دیوان در خصوص تغییر رویکرد ایالات متحده آمریکا نسبت به دیوان ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تحریم های غیرقانونی آمریکا ضد ملت ها و نهادهای بین المللی نباشیم.
همچنین در ادامه بهاروند با «کریستف برناسکنی» دبیرکل سازمان کنفرانس حقوق بین الملل خصوصی لاهه (HCCH) در مقر این سازمان در شهر لاهه هلند نیز ملاقات و بر اهمیت اسناد تدوین شده در قالب سازمان مذکور برای تسهیل مبادلات و روابط بین افراد و شرکتها و همین طور برای توسعه اقتصادی کشورها تاکید کرد.
معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با اشاره به آخرین تحولات مربوط به پروسه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون لغو ضرورت تأیید اسناد خارجی بیگانه (آپوستیل) اعلام نمود: جمهوری اسلامی ایران به زودی و بعد از نهایی شدن دستورالعمل اجرائی کنوانسیون مورد اشاره با هماهنگی دستگاه های ذیربط، سند الحاق به کنوانسیون را نزد امین آن تودیع خواهدنمود.منبع:

1400/02/04
10:24:43
5.0 / 5
1250
تگهای خبر: اقتصاد , قاضی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل