روحانی در دیدار وزیر امور خارجه صربستان تاكید كرد

اعلام آمادگی ایران برای همكاری با صربستان در زمینه مبارزه با كرونا

اعلام آمادگی ایران برای همكاری با صربستان در زمینه مبارزه با كرونا

رئیس جمهور ضمن اشاره به روابط خوب و صمیمی ایران و صربستان و همینطور امضای یادداشت تفاهم همکاری میان وزیران امور خارجه دو کشور، بر کوشش برای توسعه و تعمیق مناسبات در زمینه های مختلف، سیاسی، اقتصادی و تجاری تاکید نمود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار "نیکلا سلاکوویچ" وزیر امور خارجه صربستان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از وحدت ملی صربستان حمایت نموده است، لزوم تقویت همکاریهای بین المللی تهران و بلگراد را مورد تاکید قرار داد.
روحانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران معتقد به لزوم حفظ صلح، ثبات و امنیت در منطقه بالکان و همزیستی مسالمت آمیز همه اقوام و نژادها است، اظهار داشت: مبارزه با تروریسم و برقراری صلح و ثبات و امنیت مستلزم همکاری و تلاش همه جانبه کشورها است.
رئیس جمهور در این دیدار ضمن اشاره به شیوع کرونا در کشورهای مختلف جهان همچون ایران و صربستان، آمادگی کشورمان برای مشارکت و همکاریهای علمی و تخصصی با صربستان را در زمینه مبارزه با کرونا، اعلام نمود.
روحانی در این گفتگو همینطور ضمن اشاره به اعمال تحریم های غیرقانونی و جنگ اقتصادی سه ساله آمریکا ضد ملت ایران، عنوان کرد: با تغیرات بوجود آمده در عرصه بین المللی و ابراز تمایل دولت جدید آمریکا برای بازگشت به برجام، با لغو کامل تحریم های این کشور، فضای جدیدی برای همکاری ها و تعاملات اقتصادی ایران با جهان ایجاد خواهد شد و بهتر است کشورهای دوست جهت استفاده از این فرصت تلاش کنند.
وزیر امور خارجه صربستان هم در این دیدار با اشاره به اینکه کشورش همواره بر روابط دوستانه با ایران مصمم بوده است، بر توسعه و تعمیق روابط و مناسبات دو کشور در زمینه های مورد علاقه تصریح کرد.
"نیکلا سلاکوویج" اضافه کرد: همواره از برجام و اهداف صلح آمیز هسته ای ایران حمایت کرده و می نماییم و امیدواریم هرچه زودتر مشکلات در رابطه با این توافق بین المللی رفع گردد.
وزیر امور خارجه صربستان همینطور با ابلاغ سلام های گرم رئیس جمهور کشورش به دکتر روحانی، اظهار داشت: ایشان برای سفر به ایران بسیار مشتاق هستند و امیدوارند با فراهم شدن شرایط و بهبود وضعیت بیماری کرونا، این سفر در نزدیک ترین زمان ممکن صورت گیرد.
منبع:

1400/01/29
14:11:14
5.0 / 5
1257
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل