سخنگوی حزب اعتماد ملی:

حادثه نطنز بیان كننده شكست رژیم صهیونیستی در دیپلماسی است

حادثه نطنز بیان كننده شكست رژیم صهیونیستی در دیپلماسی است

محفل: ایرنا- سخنگوی حزب اعتماد ملی هدف از عملیات تروریستی نطنز را لطمه زدن دشمنان به جریان مذاکرات برجام در وین عنوان نمود و اظهار داشت: این حادثه نشان دهنده شکست رژیم صهیونیستی در دیپلماسی است و نتیجه ای هم نخواهند گرفت.


اسماعیل گرامی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی به صراحت اعلام نموده بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم های ظالمانه ایران را نخواهند داد و این اظهارنظرها نشان میدهد که آنها در مواضع ضعف قرار دارند.
نماینده مردم بجنورد در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه حادثه نطنز در حالی رخ داد که قدرت های جهانی در حال مذاکره برای بازگرداندن ایران و آمریکا به توافق هسته ای بودند، اضافه کرد: این حمله خرابکارانه با هدف توقف و به عقب برگرداندن این مذاکرات است و اهتمام دارند تا تنش ها در خاورمیانه را تشدید کنند.
سخنگوی حزب اعتماد ملی ادامه داد این اقدام تروریستی هرچند حواشی به وجود می آورد که تیم مذاکره کننده را تحت فشار قرار دهد، اما اراده دولتمردان و مردم فهیم جمهوری اسلامی ایران آنقدر قوی است که تحت تاثیر چنین حوادثی دست از مذاکرات نمی کشند.
وی دلیل دیگر عملیات تروریستی نطنز را نتیجه موفقیت های برجامی دولت روحانی عنوان نمود و اضافه کرد: دولت روحانی یک مشکل بزرگ بین المللی را با دیپلماسی موفق در پای میز مذاکره حل کرد و موفقیت هایی را در برجام بدست آورد که هیچ گاه از بین نمی رود و غیرقابل تخریب است.
این فعال سیاسی افزود: گشایشی هایی که در برجام برای کشور به وجود آمد سبب دل نگرانی دشمنان شده است و آنها را در موضع ضعف و سردرگمی قرار داده است بدین سبب اهتمام دارند تا به صورتی در این مواقع حساس به سیاست های کشور ما ضربه وارد کنند.
وی گفت: قرار داشتن کشور در تنگنا و سختی برای اینها منافعی دارد و هرگونه حرکت در جهت بهبود شرایط را زنگ خطری برای خود می دانند و بلافاصله در صدد بر می آیند که سنگ اندازی کنند.
گرامی مقدم بیان کرد: معتقدم در حوزه سیاسی هر حاکمیت و جریانی سیاسی که مخالف خودرا سرکوب کند و اهتمام در حذف رقیب داشته باشد در موضع ضعف قرار دارد و چاره ای جز مخالفت و سرکوب ندارد.
وی افزود: مردم فهیم ایران در گذشته تصمیم خودرا گرفته اند و با این حرکات فریب توطئه دشمنان را نمی خورند و مغلوب این حرکات خرابکارانه نمی شوند.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه اعلام نمود: قسمتی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز روز گذشته گرفتار حادثه شد که خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست بررسی می باشد.
همچنین علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با اعلان اینکه سرنخ های خرابکاری در سایت نطنز پیدا شده است، اظهار داشت: سیستم برق اضطراری سایت راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.
از سه شنبه هفته گذشته (۱۷ فروردین) هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات هایی از گروه کشورهای ۴+۱ و همین طور ایران با هدف لغو تحریم های آمریکا مقابل ایران در وین، پایتخت اتریش شروع شده است.
منبع:

1400/01/25
21:46:16
5.0 / 5
1249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
محفل