طاهرنژاد:

دست اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری خالی نیست

دست اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری خالی نیست

به گزارش محفل یک فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: هنوز درباره زمان معرفی گزینه اصلاح طلبان، جمع بندی حاصل نشده است اما پس از اینکه گزینه ای معرفی شود، خواهید دید که دست اصلاح طلبان خالی نیست.


یدالله طاهرنژاد در گفت و گو با ایسنا، درباره کاندیداهای اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار نمود: در ۴۰ سال قبل اصلاح طلبان در حوزه های مختلف مسئولیت های اجرایی داشتند و تجربیات زیادی اندوختند، ازاین رو دست اصلاح طلبان برای معرفی گزینه خالی نیست، اما اینکه بشود از این تجربیات در مدیریت کشور به علت برخی تنگناها بهره برد بحث دیگری است.
وی افزود: اینکه تابحال اصلاح طلبان از گزینه های خود رونمایی نکرده اند به این علت است که در جبهه اصلاحات اختلاف نظری وجود دارد. برخی معتقدند گزینه نهایی باید پس از تأیید صلاحیت شورای نگهبان معرفی شود و عده ای معتقدند که پیش از آن باید معرفی شود و هنوز هیچ تصمیم گیری در این حوزه نشده است. پس از اینکه این مورد حیاتی و حساس به سامان برسد حتما خواهید دید که این طور نیست که دست اصلاح طلبان خالی باشد.
این فعال سیاسی همینطور تصریح کرد: میثاق جبهه اصلاح طلبان این است که از یک کاندیدای واحد اصلاح طلب حمایت بشود که هنوز هیچ تفسیری بر این میثاق انجام نشده، ازاین رو همان اصل دنبال می شود.
طاهرنژاد درباره احتمال پشتیبانی از ظریف اظهار داشت: ظریف یکی از گزینه های مورد نظر حزب کارگزاران است، ولی کارگزاران پذیرفته در چارچوب جبهه اصلاحات فعالیت کند، ازاین رو طبیعتا از نظر و تصمیم این جبهه حمایت می کند و ما منتظر تصمیم نهایی در جبهه اصلاحات هستیم.
این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی همینطور درباره مطرح شدن نام سیدحسن خمینی هم خاطرنشان کرد: هیچ منبع معتبری خبری در خصوص تمایل وی برای حضور در عرصه انتخابات را تأیید نکرده است و اخبار مطرح شده بیشتر گمانه زنی است که گفته می شود اگر وی وارد انتخابات شود می تواند فضای انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد و آنرا از سردی و کرختی نجات دهد، ولی من تا هم اکنون نشنیده ام خود وی در محفل یا جمعی سخنی در خصوص ابراز تمایل برای حضور در انتخابات داشته باشد. ازاین رو ضرورتی هم ندارد که تا خود او ابراز تمایل نکرده است، درباره نقاط ضعف و قوت اش صحبت نماییم.
منبع:

1400/01/24
14:12:34
5.0 / 5
1454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل